Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis Glaveckas mano, kad Vyriausybės parengtą ir pateiktą 2008 metų valstybės biudžetą galima pavadinti „svajonių“ biudžetu, kuris gali būti įvykdytas tik su aukštos infliacijos pagalba, didėjant einamosios sąskaitos ir biudžeto deficitui.
2008 m. valstybės biudžeto projekto įgyvendinimo pasekmėje pensininkai ir biudžetiniai darbuotojai sąlyginai praras dalį perkamųjų galių, nes pagrindiniai jų vartojimo produktai (maistas, šiluma) išaugs žymiai daugiau, negu vidutinė infliacija. Labiausiai nuskriausta 2008 m. valstybės biudžete lieka švietimo sistema – mokytojai, kuriems asignavimai didėja tik 5,6 proc., kuomet kitos valstybės funkcijos finansuojamos nepalyginamai geriau, sakoma pranešime spaudai.
2008 m. biudžeto išlaidų dalyje yra stengiamasi patenkinti beveik visų atskirų žinybų poreikius neatsižvelgiant į išlaidų efektyvumą praėjusiais metais. Daugeliu atveju valstybė skatina išlaidavimą, o ne efektyvų mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimą.
Seimo nario K. Glavecko nuomone, Ministro Pirmininko ir finansų ministro tvirtinimų, kad infliacija yra stabili ir finansinės grėsmės nekelia, pagrindu nebuvo parengtas ir pradėtas įgyvendinti infliacijos priemonių planas, kuris turėjo numatyti esmines mokesčių sistemos korekcijas įskaitant nekilnojamojo turto mokesčio įvedimą ir didesnį pajamų mokesčio veikimo socialinį efektyvumą. Populizmui įveikti Vyriausybė, pavėlavusi mažiausiai pusę metų, pateikė Fiskalinės drausmės įstatymo projektą, tačiau neužtikrino jo priėmimo Seime.
Prof. K. Glaveckas siūlo 2008 m. valstybės biudžete daryti esmines pataisas ir bent 5 proc. sumažinti numatytus asignavimus atskiroms ministerijoms ir žinyboms, taip pat sumažinti valstybės biudžeto asignavimus pagal valstybės funkcijas visoms sferoms, išskyrus sveikatos, švietimo ir socialinę apsaugą. Rekordinis 2008 metų valstybės biudžetas gali atnešti ir rekordines ekonomines-socialines problemas.