Vyriausybė oficialiai registravo teisės aktų projektų, kuriuos siūlo įtraukti į Seimo sesijos darbų programą, sąrašą.
Paprastai parlamentarai atsižvelgia į šį sąrašą ir jame numatyti projektai priimami.
Taigi Gintauto Palucko Vyriausybė numato keisti du mokesčių įstatymus – Gyventojų pajamų ir Nekilnojamojo turto.
Įstatymų projektus turėtų pateikti finansų ministras Rimantas Šadžius. O juos priimti planuojama gegužės mėnesį.
Pavasario sesija trunka iki birželio pabaigos. Svarbu ir tai, kad mokesčių įstatymų pataisoms įsigalioti privalu skirti pusmetį.
Nors mokesčių įstatymų pataisas planuojama įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbų programą, pačios pataisos dar nėra registruotos ir numatomi pokyčiai kol kas slepiami.
Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisomis siūlomi esminiai pakeitimai įvardijami taip: „Užtikrinti didesnį savivaldybių finansinį savarankiškumą“.
Tuo metu keičiant Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą bus siekiama „Užtikrinti gyventojų gaunamų didesnių pajamų apmokestinimo progresyvumą.“
Vasario pradžioje finansų ministras Rimantas Šadžius teigė, kad koalicinei tarybai pristatys dvi NT mokesčio versijas, viena iš kurių – buvusios Vyriausybės siūlytas apmokestinimo nuo pusantros vidutinės būsto vertės modelis.
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis tvirtina, kad tokiam siūlymui palaikymo nebus, tad reiktų imtis kito varianto – galiojančio mokesčio brangiam nekomerciniam nekilnojamajam turtui bazės išplėtimo.
„Ministras turbūt žino, kad palaikymo Gintarės Skaistės pateiktai mokesčių reformai ar jos dalims nebus. Tai turbūt galime kalbėti apie dabar egzistuojančio turto mokesčio, tobulinto ir sutvarkyto mūsų Vyriausybės metu pokyčius“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.
S. Skvernelis mano, kad būtų galima svarstyti apie jau esančio įstatymo pakeitimus, nuleidžiant apmokestinamo turto vertės kartelę. Tačiau, pabrėžė jis, šis mokestis turi būti socialiai teisingas ir nepaliesti žmonių, kurie yra neturtingi, bet turi brangų NT.
„Gali būti daromas kartelės nuleidimas, bet padaromos išeitys tam tikroms grupėms. Nes paimkime Vilnių, kur žmonės turi turtą, butus nuo senų laikų, kurie yra netoli senamiesčio ar jame. Tai tie senieji vilniečiai nebūtinai yra turtingi, bet jų būtų vertė didelė. Tai reikia užtikrinti, kad tas mokestis socialiai teisingas“, – aiškino jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!