„Neblogi metai šiemet bus sodininkams. (...) Tai pirmi metai po 2019 metų šalnų, paprastai būdavo tai tas, tai tas, tai tas... Dabar mes dar negalim skaičiuoti, bet atrodo, kad yra tų obuolių, tik jie dar nenuskinti“, – BNS sakė Lietuvos verslinių sodų asociacijos „Vaisiai ir uogos“ vadovė Vitalija Kuliešienė.
„Šiemet tikrai neblogas derlius, čia tokios sausros kiek gavo, bet šalnų nebuvo, kai žydėjo obelys. (...) Palankios sąlygos (buvo – BNS) ir obelys tų sausrų bijo mažiau negu kitos kultūros“, – BNS sakė Lietuvos sodų bendrijų asociacijos vadovas Juozas Ravinis.
V. Kuliešienė teigė, kad sodininkai neprašys valdžios paramos ar subsidijų, nes „jeigu viskas gerai, tai ir sakom, kad viskas gerai“.
Vis dėlto, pasak abiejų asociacijų vadovų, obuolių kainos dėl gero derliaus šiemet nekris, nes kilo darbuotojų atlyginimai, sąnaudos, taip pat Lenkijoje gai trūkti krituolių, todėl šie pigiausi obuoliai bus parduodami ten.
„Lenkijos portaluose šmėžuoja, kad apie milijono tonų obuolių nebus. Šalnos, liūtys, škvalai visokie ir milijono tonų nebus, bet jie skina 4–5 milijonus, tai jiems tas milijonas neturės labai įtakos, bet mums tai turi įtaką, nes krituolių obuolių kaina normalesnė“, – aiškino V. Kuliešienė.
„Ne patys obuoliai yra brangiausias dalykas, o išsaugoti, atvežti, sandėliuoti“, – pridūrė J. Ravinis.
Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuvoje obuolių kaina niekada nebūna didelė, nes daug žmonių obuolius augina patys, jais dalinasi.
„Kai žmonės pradeda dalintis obuoliais, tai tų perkančių mažiau, o jei daugiau nori sultis spausti, tai vėl keičiasi, bet supirkimo kainos Lietuvoj niekada nebūna labai didelės. (...) Dabar žmonės tiesiog tą kainą – vieną eurą – laiko turguj ir viskas“, – sakė J. Ravinis.