Pasak departamento direktoriaus pavaduotojo ir pirkimo komisijos pirmininko Kęstučio Širvaičio, du dalyviai pasiūlė per aukštas kainas, o trečiojo pasiūlymas neatitiko sąlygų.
"Komisija, išnagrinėjusi konkurencinio dialogo dalyvių pasiūlymus, nustatė, kad dviejų dalyvių techniniai ir finansiniai pasiūlymai, išskyrūs pasiūlymų kainas, atitinka nustatytus reikalavimus. (...) Kainos viršijo 103,1 mln. litų Vyriausybės nustatytą kainą. (...) Trečiojo dalyvio finansinis modelis neatitiko", - BNS sakė K.Širvaitis.
Jis teigė kol kas negalintis atskleisti, kurių įmonių pasiūlytos kainos buvo per didelės. K.Širvaitis sakė, kad bus prašoma papildomo finansavimo projektui, o jei jis nebūtų skirtas, konkursas būtų nutrauktas.
"Kreipėmės į perkančiosios organizacijos vadovą - tai yra Kalėjimų departamento direktorių - su prašymu spręsti klausimą dėl papildomo finansavimo ir kainos patikslinimo", - teigė K.Širvaitis. Pasak jo, kol kas konkrečiai pasakyti, kiek užtruks procedūros, negalima.
Po beveik pusantrų metų trukusio konkurso, jame liko trys dalyviai: „Hanner“, „Dailistos“ ir „Corpus A“ konsorciumas, „MG valdos“ antrinė įmonė „Pilies projektai“ ir „City Service“ bei „Realco statybos“ konsorciumas.
Anksčiau konkurse dalyvavo ir Panevėžio statybos trestas (PST) bei „Eikos“ savininkų ir darbuotojų įkurta ir valdoma įmonė „Bendras verslas“. Tačiau šios įmonės nepateikė galutinių pasiūlymų.
Lukiškių kalėjimo komplekso perkėlimo į Pravieniškes darbai preliminariai vertinami apie 100 mln. litų. Privatus investuotojas per trejus metus turėtų rekonstruoti 4 nenaudojamus Pravieniškių kalėjimo pastatus, kuriuose būtų įrengtas kalėjimas su 320 vietų kaliniams, o vėliau 25 metus juos prižiūrėti. 2017-aisiais Lukiškių kompleksą planuota parduoti - tikimasi, kad tai leis padengti dalį statybų Pravieniškėse išlaidų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.