• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nekilnojamo turto (NT)  bendrovė siūlo naujovę – daugiabutį pensinio amžiaus žmonėms, kuriame jie galėtų ne tik gyventi, bet ir gauti medicinines paslaugas ar įvairias pramogas. Nuoma tokiame daugiabutyje atsieitų 1,2 tūkst. eurų, todėl patys pensininkai naujovę vertina skeptiškai. Anot jų, gal ir būtų įdomu ten gyventi, bet nebūtų iš ko susimokėti nuomą, kai pensija siekia vos 500 eurų.

Nekilnojamo turto (NT)  bendrovė siūlo naujovę – daugiabutį pensinio amžiaus žmonėms, kuriame jie galėtų ne tik gyventi, bet ir gauti medicinines paslaugas ar įvairias pramogas. Nuoma tokiame daugiabutyje atsieitų 1,2 tūkst. eurų, todėl patys pensininkai naujovę vertina skeptiškai. Anot jų, gal ir būtų įdomu ten gyventi, bet nebūtų iš ko susimokėti nuomą, kai pensija siekia vos 500 eurų.

REKLAMA

NT bendrovė „Baltic Asset Management“ socialiniuose tinkluose reklamuoja co-living erdvę skirtą vyresnio amžiaus žmonėms, jau sulaukusiems pensijos.

„Įmonė siūlo pensininkams nuomotis butus daugiabutyje, kuriame gyventų žmonės nuo 65 metų. Tokio buto nuomos kaina atsieitų 850 eurų per mėnesį.

Buto plotas 30 kvadratinių metrų ploto, jame gyventojai turėtų nedidelę virtuvę, valgomąjį stalą, sofą, darbo stalą, lovą, spintą ir fotelį. Teigiama, kad baldų aukštis neviršytų akių lygio, aukštus jungtų erdvūs liftai, būtų patogu judėti su lazdele ar vaikštyne“, –  rašoma reklaminiame įmonės tinklapyje.

REKLAMA
REKLAMA

Anot įmonės, co-living daugiabutyje vyresni žmonės turėtų ne tik savo butą, bet ir bendras erdves, terasas, kuriose galės užsiimti daržininkyste ar sodininkyste.

REKLAMA

„Daugiabutis būtų draugiškas gyvūnams, gyventojai galėtų turėti augintinių. Be to, jis būtų įsikūręs pačiame Vilniaus centre. Todėl gyventojai galėtų lengvai pėsčiomis pasiekti pramogas, renginius ir lankytinas vietas miesto centre. Ši vieta būtų patogi ir artimiesiems, norintiems aplankyti giminaitį – susitikimai taptų lengvesni ir patogesni“, – toliau vardijami privalumai įmonės tinklapyje.

REKLAMA
REKLAMA

Papildomos paslaugos ir jų kaina

Norint papildomų paslaugų, gyventojams reikėtų papildomai susimokėti dar 350 eurų. Taigi iš viso gyvenimas co-living daugiabutyje pensininkui atsieitų 1,2 tūkst. eurų.

„Už papildomą 350 eurų mokestį gyventojai galėtų pasinaudoti iškvietimo sistema, t. y. jeigu blogai jaustųsi, sunegaluotų, kažko išsigąstų paspaudę raudoną mygtuką galėtų išsikviesti pagalbą. Taip pat galėtų naudotis konsultantų paslaugomis, kurie paaiškintų, kaip naudotis skaitmenizuotais ir moderniais įrenginiais, pavyzdžiui, išmaniu čiužiniu ar vaistų išdavimo davikliu, kuris tabletę išduotų reikalingu paros metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar bendrose erdvėse gyventojams būtų rengiamos šventės, vakarienės, įvairios pramogos ir renginiai“, – privalumus vardijo įmonė.

Gyventojai kviečiami registruotis, kad pirmieji sužinotų apie naujos erdvės atidarymą.

Portalas tv3.lt pasiteiravo įmonės „Baltic Asset Management“, ar vyresni žmonės jau domisi galimybe gyventi co-living daugiabutyje.

Tačiau įmonės atstovai tikino, kad reklamuojama erdvė yra ateities projektas, tad šiuo metu tik renkamas norinčiųjų sąrašas. Daugiau apie erdvę ir jos gyventojus įmonės atstovas žadėjo papasakoti, kai projektas startuos.

REKLAMA

Pensininkų nuomonės išsiskyrė

Portalas tv3.lt pasiteiravo pačių pensininkų, ką jie mano apie tokį daugiabutį ir ar sutiktų ten gyventi?

90 metų Elena sakė, kad yra patenkinta savo gyvenimu sodyboje Kupiškio rajone.

„Gyvenu kartu su vaikais, jie manimi rūpinasi. Kodėl turėčiau keltis į mažą butuką. Niekada nenorėjau gyventi mieste ir dar bute, net kai jauna buvau. O ką ten veikti senatvėje“, – svarstė moteris.

REKLAMA

Ji sakė, kad jos pensija vos viršija 400 eurų.

„Man būtų per brangu mieste gyventi. Pensijos neužtektų, o dabar iš jos pavyksta šiaip taip pragyventi.

Apskritai sunku įsivaizduoti, kad kuris nors Lietuvos pensininkas galėtų daugiau nei 1 tūkst. eurų mokėti už būsto nuomą, o iš kur tada gauti pinigų maistui ir svarbiausia – vaistams, jiems juk daugiausiai pinigų tenka išleisti“, – skaičiavo Elena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu 65 metų Nijolė teigimai vertino co-living iniciatyvą.

„Būtų įdomu ten gyventi, daug veiklų ir žmonių. Šiuo metu gyvenu Šiaulių rajone viena, vyras mirė prieš 5 metus. Todėl būtų smagu gyventi tarp žmonių. Kaime trūksta pramogų ir veiklų, todėl sutikčiau keltis į miestą.

Tačiau to buto kaina labai didelė, mano 500 eurų pensijos neužtektų, o leisti santaupas ar parduoti sodybą ar žemę nenoriu, juk tai turtas, kurį noriu palikti savo vaikams“, – sakė moteris.

REKLAMA

Vidutinė pensija siekia apie 500 eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, vidutinė senatvės pensija šiemet padidėjo nuo 482 eurų iki 542 eurų. Vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu – nuo 510 iki 575 eurų.

Ministerijos teigimu, bendroji pensijos dalis 2023 m. didėjo apie 9 proc., o individualioji – beveik 15 proc. Nuo sausio mėnesio vidutinė pensija turint būtinąjį stažą vidutiniškai ūgtelėjo daugiau nei 12 proc. arba 65 eurais. Tačiau kiekvienam pensijos gavėjui šis padidėjimas yra individualus. Pensijos dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į asmens įgyto pensijų socialinio draudimo stažo trukmę ir įgytų pensijų apskaitos vienetų skaičių.

REKLAMA

Pareigūnų ir karių bei teisėjų valstybinės pensijos nuo 2023 m. sausio buvo indeksuojamos 4,6 proc.

Mažiausių pensijų gavėjams, kurių pensija nesiekia minimalių vartojimo poreikių dydžio, prie pensijų mokamos priemokos. Nuo 2023 metų minimalių vartojimo poreikių dydis yra 354 eurai per mėnesį, t.y. 87 eurais arba 32,5 proc. didesnis, nei pernai. Atsižvelgiant į šį dydį, šiemet mažiausių pensijų gavėjai vidutiniškai gauna 31,17 eurų priemoką prie pensijos.

Kuris toks turtingas pasisamdys padėjėją ir gyvens savo namuose puikiai, o neis į tokį mažiuką butą. O paprasti žmoneliai tiek pinugų neturės kiek čia reikia.
Šios bendrovės funkcionieriai turbūt iš medžio, ant galvos, iškrito. Nu sakes.
Švabinis - pasityčiojimo projektas ;nieko netūrėsi ir būsi laimingas ;suvažyta asmeninė laisvė,nes tapsite priklausomi nuo kitų ,pagal kitų sukūrtus standartus. Lėšomis kurios ne pa gal ES standartus- nesvarbu kiek metų išdirbęs,tik svarbu koks buvo tuo metu atlyginimas, kiek darbdaviai mokėjo- Lietuvos pensininkų pensija tokia mizerna ,o sąlygos neva orios- gervė valstybės ,tik ne kiekvienam bus pakeliama; kas buvo prisigrovę,kaip kurmiai prisitaupę ar investavę į NT(nekilnojamą turtą';;ar gaunantis devidentus- iš investicijų ;orus garbingas ,pakeliamas gyvenimas. Tik eiliniam - žemiškiems tokia našta nepakelia,nors ir kaip norėtų.Lietuvoje tyčiojasi iš senjorų- ar tai vykdo sąmoningai ar nežinodami tikrumo,realybės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų