• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinės pažangos premijos steigėjai ir iniciatoriai sveikina mokslo ir verslo partnerystės apdovanojimų „Gyvybės medis“ laureatus.

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiuosi, kad Nacionalinės pažangos premijos idėja susilaukė pasekėjų, kad didėja pagarba mokslui, stiprėja verslo ir mokslo partnerystė. Tai visiems mums naudingos tendencijos,“- sveikindama „Gyvybės medžio“ laureatus teigia „Strateginių komunikacijų centro“ vadovė, Nacionalinės pažangos premijos idėjos autorė ir viena iš steigėjų Dalia Kutraitė – Giedraitienė.

REKLAMA

Iki šiol Nacionalinė pažangos premija buvo bene vieninteliai apdovanojimai šalyje, kurių metu išskirtinio dėmesio sulaukdavo mokslo ir verslo partnerystė. 2006 m. kovo pradžioje Nacionalinės pažangos premijos iniciatoriai, rėmėjai ir partneriai pasirašė Pažangos manifestą, skelbiantį mokslo ir verslo sąjungą. Nacionalinė pažangos premija ėmėsi atsakingos iniciatyvos propaguoti valstybės intelektinio potencialo vystymą, aktualinti mokslo, verslo ir kūrybos bendradarbiavimo svarbą bei siekti, kad šalies pažanga taptų visuomenės interesu.

REKLAMA
REKLAMA

Naujųjų apdovanojimų iniciatorius – Nacionalinės pažangos premijos laureatas

„Gyvybės medžio“ apdovanojimai, kurie šiemet organizuojami pirmą kartą, skirti pagerbti šviesiausius Lietuvos mokslo ir verslo protus, dirbančius medicinos ir gamtos mokslų srityje. Jų laureatai paskelbti vakar LDM Taikomosios dailės muziejuje vykusio renginio metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Idėja teikti „Gyvybės medžio“ statulėles kilo 2006 m. Nacionalinės pažangos premijos laureatui prof. Vladui Algirdui Bumeliui. Profesoriaus vadovaujama farmacijos bendrovė „Sicor Biotech“ yra pagrindinė „Gyvybės medžio“ apdovanojimų rėmėja.

REKLAMA

2006 m. prof. V. A. Bumelis kartu su prof. Eugenijumi Arvydu Janulaičiu buvo apdovanoti 70 000 litų vertės Partnerystės pažangos premija. Premija profesoriams skirta už biotechnologijos mokslo pasiekimų diegimą į gamybą bei Lietuvos biotechnologijos pramonės pagrindų sukūrimą.

Atsiimdamas premiją dar 2006 m. jos laureatas prof. V. A. Bumelis sakė sieksiąs bent dalį premijos skirti mokslo ir verslo partnerystės plėtojimui Lietuvoje.

REKLAMA

Prieš porą savaičių (gegužės 18 d.) iškilmingos ceremonijos metu Vilniaus universiteto Teatro salėje jau trečią kartą buvo įteiktos trys 70 000 litų vertės Nacionalinės Pažangos Premijos.

Šiais metais Mokslo pažangos premija skirta akademikui prof. habil. dr. Jurui Požėlai ir prof. habil. dr. Artūrui Žukauskui. Premija mokslininkams skirta už svarų indėlį plėtojant puslaidininkių fiziką Lietuvoje. Partnerystės pažangos premija atiteko prof. habil. dr. Rymantui Jonui Kažiui. Garbingas apdovanojimas profesoriui įteiktas už ultragarsinių matavimo ir diagnostikos technologijų sukūrimą ir proveržį į Europos mokslinių tyrimų ir taikymų erdves. Kultūros pažangos premija pirmą kartą įteikta net dviem iškiliems menininkams: už svarų indėlį į lietuvių poetinę kultūrą ir tautos tapatybės stiprinimą – poetui Justinui Marcinkevičiui, už originalias užsienio ir lietuvių klasikos kūrinių interpretacijas – režisieriui Eimuntui Nekrošiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais Nacionalinės pažangos premijos pripažintos valstybinės reikšmės apdovanojimais.

Nacionalinės pažangos premijos iniciatoriai: Vilniaus universitetas, LNK ir Hansabankas. Premijų mecenatas - koncernas „MG Baltic“. Premijų teikėjai: AB „Lietuvos draudimas“ ir leidykla „Alma littera“. Idėjos autorius – UAB „Strateginių komunikacijų centras“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų