• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui pradėjus svarstyti galimybę dvejiems metams – iki 2027 metų gegužės – atidėti įpareigojimą smulkiems verslininkams turėti išmaniuosius kasos aparatus, Finansų ministerija Vyriausybei siūlo nepritarti tokiam siūlymui. 

Seimui pradėjus svarstyti galimybę dvejiems metams – iki 2027 metų gegužės – atidėti įpareigojimą smulkiems verslininkams turėti išmaniuosius kasos aparatus, Finansų ministerija Vyriausybei siūlo nepritarti tokiam siūlymui. 

REKLAMA

Jeigu Vyriausybė paliks galioti reikalavimą turėti išmaniuosius kasos aparatus nuo šios gegužės, tai palies 22 tūkst. verslininkų. 

Ministrų kabineto išvados yra paprašęs Seimas, svarstantis socialdemokratų inicijuotas Mokesčių administravimo įstatymo pataisas, kuriomis jie siūlo smulkiems verslininkams taikyti išimtį – atidėti šį reikalavimą dvejiems metams.     

Finansų ministerijos teigimu, sprendimas dėl tokių kasos aparatų naudojimo buvo priimtas po diskusijų tiek su valstybės institucijomis, tiek su verslu. Pasak ministerijos, smulkusis verslas nuo 2021-ųjų gegužės žinojo apsirūpinimo kasos aparatais sąlygas, todėl turėjo laiko juos įsigyti, išmokti dirbti.

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė BNS teigė, kad regionuose smulkios įmonės neturi interneto prieigos, kad galėtų dirbti su skaitmeniniais kasos aparatais.

„Skambino iš Jurbarko, Šilutės, Ignalinos ir sako, ar žinote, kiek kainuoja įsivesti internetą  parduotuvėje – nuo 1,8 tūkst. eurų iki 2,4 tūkst. eurų. Dar po 16-18 eurų kiekvieną mėnesį mokėti už internetą. 1,4 tūkst. eurų aparatas pats dar kainuoja“, – teigė D. Matukienė. 

Ji piktinosi, kad sertifikuoti tik dviejų rūšių kasos aparatai ir smulkieji verslininkai neturi pasirinkimo. Pasak jos, išmaniuosius kasos aparatus turi 7 proc. smulkiųjų verslininkų.  

VMI BNS nurodė, kad dabar gaunami duomenys iš beveik 4,7 tūkst. smulkiųjų verslininkų turimų 6,1 tūkst. kasos aparatų. Iš viso išmaniuosius kasos aparatus dar turi įsijungti 22 tūkst. gyventojų, galinčių aparatus rinktis iš 51 modelio.  

REKLAMA
REKLAMA

VMI anksčiau BNS yra nurodžiusi, kad yra sukurta virtualios fiskalizacijos paslauga, kuri kainuoja maždaug 15 eurų per mėnesį.

Smulkiajam verslui pritaikyti kasos aparato sprendiniai gali būti tiek planšetiniame kompiuteryje, tiek mobiliajame telefone.  

REKLAMA

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovė Edita Janušienė yra prognozavusi, kad privalomi išmanieji kasos aparatai sumažins individualiai dirbančių gyventojų, kurių vidutinės pajamos nesiekia minimalios algos (MMA), skaičių, kuris yra išaugęs iki 120,3 tūkst. Pasak jos, dabar beveik visi šie verslininkai nenaudoja jokių kasos aparatų.  

Kasos aparatai dabar privalomi prekiaujantiems ir teikiantiems paslaugas gyventojams. Jie neprivalomi, kai atsiskaitant už prekes arba paslaugas pateikiamas kasos pajamų orderis, sąskaita faktūra arba dirbant pramogų, sporto, kultūros renginiuose, prekiaujant parodose-mugėse, kur verslininkai parduoda savo gamybos produkciją. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nusiteikusi šiems verslininkams iš dalies kompensuoti išmaniųjų kasos aparatų įsigijimą – į dalines kompensacijas pretenduotų 100 tūkst. eurų metinių pajamų neviršijančios įmonės, turinčios iki keturių darbuotojų. Taip pat siūlomas lengvatinės išperkamosios nuomos modelis, kai verslas, negalintis iš karto įsigyti įrangos, galėtų tai padaryti išsimokėtinai, valstybei kompensuojant palūkanas.  

REKLAMA
Ministrui reikia užsiimti stambiais verslininkais, kurie gali sumokėti ir jiems neskaudės, o dabar kaip koks kioskeliu reketininkas bando atimti paskutinį iš to kioskininko. Jie juk paprasčiausiai užsidarys. Ar ministras stambių neikanda? O gal stambūs susimoka partijoms, kad jų nekliudytu. Ir tegul nepisa proto kad pablogins investicinės sąlygas ir niekas čia neinvestuos. Pas mus legalios investicinės sąlygos vienos iš geresnių regione mokesčiu prasme, nes jie yra mažiausi stambiam verslui. Stambus verslas neateina tik dėl biurokratizmo. O smulkiam verslui, pas mus sąlygos gana blogos, jeigu viską darant sažiningai, iškart užprogramuotas bankrotas. Taip kad tegul ministras negalvoja, kad aplink vieni durniais, o tik jis protingas.
Dirbdama prekyvietėje , mažame mieste , užsidirbu pragyvenimui , turiu paprastą kasos aparatą , sumoku visus mokesčius ir še tau reikalingas išmanus kasos aparatas , kad neslėpčiau pajamų , kokių pajamų ? Man džiugu , kad išgyvenu , kad neprašau valstybės nuolaidų . Reikėtų atsižvelgti į pačius mažiausius , o ne kalti visus į vieną gretą . 100000 , net ir matę tokių pinigų nesame , ir 4 darbotojų neturime , dirbame tik vienas .
Teisingai. Aš visą gyvenimą mokėjau mokesčius ir išėjus į pensiją dar tebemoku paskolą už butą. O kirpėja per kelis metus nusiperka gerą namą be paskolos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų