Tokį sprendimą parlamentarai priėmė balsuodami dėl Laisvės frakcijos narių siūlymo.
Apsvarstęs kitus pasiūlymus, Seimas vėliau antradienį balsuos dėl viso 2023 metų biudžeto įstatymo.
Už „laisviečių“ pasiūlymą balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo 38, o 23 susilaikė.
Už balsavo ir konservatoriai Mykolas Majauskas bei Mindaugas Skritulskas.
Premjerė Ingrida Šimonytė ir Vyriausybė prieštaravo tam, kad PVM lengvata, kuri turėjo galioti tik iki šių metų pabaigos, būtų taikoma visus kitus metus.
Buvo argumentuojama, kad lengvata dažniausia naudojasi tik didieji maitinimo įstaigų tinklai.
Jie gali pelnytis iš tokios lengvatos, nes gali pirkti produkciją su įprastu tarifu, o parduoti – sumažintu ir mokesčio skirtumą susigrąžinti.
Finansų ministerija skaičiuoja, kad dėl PVM lengvatos maitinimo paslaugoms pratęsimo iki ateinančių metų liepos 1 d. valstybės biudžetas būtų netekęs beveik 60 mln. eurų. Kadangi lengvata bus taikoma metus, biudžeto netektos pajamos gali siekti ir 120 mln. eurų.
Lengvatinis 9 proc. PVM tarifas maitinimo sektoriui galios iki 2023 metų pabaigos, o sporto renginiams, klubams ir atlikėjams – iki liepos.
Neterminuotai 9 proc. PVM bus taikomas apgyvendinimo, meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams, elektroninėms knygoms ir periodiniams leidiniams, o 5 proc. PVM – kompensuojamiems specialiems medicinoje naudojamiems maisto produktams.
Konservatorių rinkimų programoje ir Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane buvo numatyta mažinti mokestines lengvatas. Tačiau valdantieji priėmė visiškai priešingą sprendimą ir lengvatas išplėtė.
Lietuva, palyginti su kitomis Vakarų valstybėmis, surenka gerokai mažesnę dalį mokesčių skaičiuojant nuo bendrojo vidaus produkto.
Dėl to valstybė nepakankamai finansuoja viešąsias paslaugas, moka mažesnes pensijas ir išmokas.
Seimo priimtus įstatymus dar turės pasirašyti prezidentas.
Man atrodo amoralu ir ciniška