Vangiausiai sveikatą tikrinasi 30-mečiai ir 65-erių metų vairuotojai. Medikai baiminasi, kad gali tiesiog nesuspėti patikrinti visų vairuotojų iki Naujų metų, todėl ragina nelaukti paskutinės minutės.
Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
81-erių šiaulietis Algirdas vairuoja jau 62 metus. Vyras pasakojo, kad tikrinosi sveikatą prieš kelis mėnesius.
„Komisija sako, kad su dešine biškį blogiau matau, tai lęšiuką įdėjo ir viskas – matomumas man puikiausiai viskas, o taip... Susikalbėt, girdžiu viską“, – tikino Algirdas.
Po sveikatos patikros teisę vairuoti Algirdui pratęsė dviems metams. Vyras sakė, kad kol sveikata leis – tol ir važinės.
„Nu, jeigu negali, tai pats nebevažiuok. Jeigu aš nebegalėsiu – aš nevažiuosiu“, – tvirtino vyras.
Tikrintis skuba ne visi
O jau vos už kelių mėnesių vairuotojo pažymėjimas bus susietas su sveikatos pažyma. Tačiau ne visi gyventojai yra pasitikrinę sveikatą:
„Ar pasitikrinot dėl vairuotojo pažymėjimo? – Oi, ne, nieko.“
„Dar neskubu.“
„Jaučiu, kad mano baigsis tuoj po Naujų metų.“
Vis dėlto, kalbinti gyventojai tikino, kad tikrintis sveikatą svarbu:
„Svarbu, ypač regėjimas, reakcija viskas turi būt kaip turi būt.“
„Ta sveikatos patikra – papildomi reikalai, vėl laiko gaišimas, bet yra, kaip yra.“
„Tai aišku, būtinai reikalinga. – Kodėl? – Nu, kaip... Nesveiki važiuot negali.“
Tačiau vos už poros mėnesių kai kuriems vairuotojams gresia prarasti vairuotojo teises, jeigu nepasitikrins sveikatos.
„Nepasitikrinusių sveikatos vairuotojų yra 124 tūkstančiai. Per mėnesį pasitikrina apie 20 tūkstančių vairuotojų“, – teigė „Regitros“ atstovė Ingrida Čiapė.
Pasak „Regitros“ atstovės, aktyviausiai sveikatą tikrinasi Klaipėdos rajone, o vangiausiai – Visagine ir Panevėžyje.
„Geriau tai padaryti dabar, negu atsibudus Naujųjų metų rytą sužinoti, kad negali dalyvauti eisme. Pasitikrinti galima per „Regitros“ elektroninę sistemą – suvedus savo bankinius prisijungimus arba asmens kodą ir vairuotojo pažymėjimo numerį“, – paaiškino I. Čiapė.
Vairuoja net prastai matydami
„Regitros“ duomenimis, rečiausiai sveikatą tikrinasi 25-erių, 30-ties ir 65-erių metų asmenys. Medikai sveikatos patikros metu susiduria su visokiais atvejais – vyresnio amžiaus vairuotojai turi klausos problemų, taip pat sunkiai mato.
„Vienas buvo vyrukas vyresnio amžiaus ir jis taip nenori eiti pas okulistą tikrintis, sakė, kad „aš viską matau, viskas man gerai“, o kai patikrinom, pasirodo – viena akytė beveik visai nemato. Ir jis dar vis vairavo“, – pasakojo Kauno miesto poliklinikos Darbo medicinos centro vadovė Oksana Libeikienė.
Tačiau, pasak darbo medicinos centro vadovės, pasitaiko ir tokių vairuotojų, kurie net ir garbingo amžiaus yra puikios sveikatos.
„92 metų ir tikrai jam viskas gerai – akytės mato, viskas išoperuota, spaudimas sureguliuotas. Tikrai labai orientuotas vyriškis“, – teigė O. Libeikienė.
Pašnekovė pastebėjo, kad vairuotojai dažnai pamiršta pasitikrinti sveikatą arba tai daro paskutinę minutę, o ypač jaunesni vairuotojai, kuriuos jau buvo sustabdžiusi policija. Poliklinikos atstovė neslėpė apmaudo, kad žmonės dabar laukia eilėse.
„Pas mus ateina, eilėse laukia nepatenkinti, kad reikia palaukt, o norisi visiems pagelbėt. Per mėnesį priimam apie tūkstantį. Manau, kad iki sausio pirmos tikrai nesuspėsim. Nesuspės visi pasitikrinti tiek, kiek liko. Registruokitės, atvykit, stengiamės, priėmėm daugiau net gydytojų ir, jeigu reikės ir darbo laiką pratęsime, nu, kad neliktų tų bėdų paskui“, – kalbėjo O. Libeikienė.
„Regitra“ primena, kad sveikatos pažyma vairuotojams iki 65-erių metų galioja 10-imt metų, nuo 66-erių iki 79-erių – penkerius metus, o vyresniems nei 80 metų – dvejus metus.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.