• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne paslaptis, kad kelionių draudimas gali apsaugoti nuo netikėtų ir piniginei skaudžių išlaidų kelionės metu. Pavyzdžiui, neapsidraudus ir susirgus užsienyje, už paprasčiausias medicinos paslaugas vidutiniškai tenka pakloti 500 ar 700 eurų. Vis tik svarbu žinoti, kuriuos draudimus rinktis verta, o kurių – ne.

Ne paslaptis, kad kelionių draudimas gali apsaugoti nuo netikėtų ir piniginei skaudžių išlaidų kelionės metu. Pavyzdžiui, neapsidraudus ir susirgus užsienyje, už paprasčiausias medicinos paslaugas vidutiniškai tenka pakloti 500 ar 700 eurų. Vis tik svarbu žinoti, kuriuos draudimus rinktis verta, o kurių – ne.

REKLAMA

Specialistų aiškinimu, draudimo paketai priklauso nuo kelionės pobūdžio. Pavyzdžiui, vykstant į griežtos santvarkos šalis yra gerai apsidrausti teisiškai, jei už butelį alkoholio lietuvį reiktų traukti iš kalėjimo.

Jei kelionėje planuojama užsiimti padidintos rizikos veikla, patartina apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų ir užsitikrinti draudimą, kuris atlygintų žalą kitiems. O pasiklydus kalnuose draudimas sutaupytų net 25 tūkst. eurų. 

Priklausomai nuo draudimo rūšių ir šalies, jis gali atsieiti nuo 1,5 euro dienai arba nuo 10 eurų savaitei. Vis tik nusprendus draudimo neimti – visas išlaidas tektų pasidengti patiems. Ir, nors apsidrausti galima kelionės eigoje, jau įvykusi žala padengta nebus.

REKLAMA
REKLAMA

Draudimas  netgi pagrobimo išpirkai padengti

Draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo produkto vadovė Lina Aidukevičienė įvardijo, kad esminė kelionės draudimo sudedamoji yra būtinosios medicininės pagalbos draudimas, kuris atlygina išlaidas už:

REKLAMA
  • pirmąją pagalbą;
  • būtinąjį ambulatorinį ar stacionarinį gydymą;
  • būtinąsias gydytojo konsultacijas;
  • gydytojo paskirtų medikamentų įsigijimą;
  • neatidėliotiną pervežimą ir repatriaciją. 

Vis tik bendrovė šiuo metu siūlo dar 5 papildomas draudimo apsaugas:

  • draudimas nuo nelaimingų atsitikimų (draudimo išmoka būtų mokama, jeigu kelionės metu patirtumėte traumą, o išmokos dydis priklauso nuo sužalojimo sunkumo);
  • bagažo draudimas (padengia nuostolius, jei kelionės metu dings bagažas, būsite apiplėštas viešbutyje ar gatvėje, draudimas kompensuos padarytus nuostolius už prarastus daiktus); 
  • kelionės išlaidų draudimas (atlygina išlaidas, jei kelionė neįvyks dėl keliaujančio žmogaus ligos, dokumentų vagystės, pavėlavimo į skrydį dėl pakeliui įvykusios avarijos ar oro sąlygų);
  • civilinės atsakomybės draudimas (atlygina žalą, kurią kelionės metu galite padaryti tretiesiems asmenims. Šis draudimas ypatingai populiarus ir aktualus žiemos metu vykstant slidinėti);
  • išsinuomoto automobilio išskaitos draudimas (kompensuoja nuostolius, susijusius su išskaitos apmokėjimu, kai kelionės metu padarote žalą išsinuomotam automobiliui). 

REKLAMA
REKLAMA

Portalo „Draudimas.lt“ aptarnavimo grupės vadovė Donata Norkuvienė papildė, kad be šių draudimų dar gali būti siūlomas gelbėjimo draudimas. Jis, anot specialistės, yra ypač aktualus slidinėjantiems, nes gelbėjimo išlaidos ligoninės sraigtasparniu, priklausomai nuo šalies, kainuoja apie 10 tūkst. eurų.

Pašnekovė nurodė, kad dar daugiau – apie 25 tūkst. eurų – gali kainuoti paieškos išlaidos pasiklydus kalnuose. Tam yra paieškos išlaidų draudimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat egzistuoja teisinių išlaidų draudimas, kuris yra aktualus keliaujantiems į griežtos santvarkos šalis.

„Šiemet turėjome atvejį, kuomet vienoje iš tokių šalių keliautojas buvo uždarytas į kalėjimą 6 mėnesiams, nes viešbučio kambaryje turėjo alkoholinių gėrimų. Reikėjo samdyti teisininkus ir koordinuoti veiksmus su ambasada, kad sutrumpintų bausmės terminą“, – patirtimi dalinosi D. Norkuvienė.

REKLAMA

Ir paskutinis – pagrobimo ir išpirkos draudimas, aktualus vykstantiems į padidintos rizikos valstybes.

Draudimų kainos ir kas jas lemia

„If“ asmens draudimo produkto vadovė įvardijo, kad kelionės draudimo kaina priklauso nuo kelionės teritorijos, trukmės, veiklos, pasirinktos draudimo apsaugos ir jo sumų:

„Pavyzdžiui, savaitės trukmės kelionė į Europos šalį, kai draudžiamasi tik būtinosios medicininės pagalbos draudimu 100 tūkst. eurų draudimo sumai ir kelionės metu nėra planuojama užsiimti padidintos rizikos veikla, suaugusiam asmeniui kainuoja nuo 5,83 euro.“

REKLAMA

„Draudimas.lt“ atstovė patikslino, kad draudimo įmoka dienai svyruoja nuo 1,5 iki 5 eurų. T. y. nedidelė įmoka, kuri suteikia „apsaugą“, jeigu jos prireiks kreipiantis į gydymo įstaigą.

„Pavyzdžiui, vizitas pas gydytoją dėl apsinuodijimo maistu, peršalus, susižeidus ir t.t. gali kainuoti nuo 100 eurų ir daugiau. Jeigu atliekami tyrimai, paskiriami vaistai, suma papildomai gali siekti 100–500 eurų, o jei šalis „brangesnė“ – ir dar daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir čia kalbame tik apie paprastą vizitą – be operacijų, gulėjimo ligoninėje ir pan. Renkantis medicinines išlaidas ir pridedant daugiau rizikų įmoka gali padidėti iki 5 eurų per dieną. Perkant visai šeimai vienu polisu, taikoma paketo kaina, tačiau tai neturėtų būti „rodiklis“ – svarbu teisingai pasirinkti rizikas.

Pavyzdžiui, kūdikiui tikriausiai neaktualus civilinės atsakomybės draudimas, bet judriam vaikui – tai labai svarbu, nes žaisdamas netyčia gali sugadinti kitų asmenų turtą, o draudimas atlygintų vaiko padarytą žalą kitiems“, – dėstė D. Norkuvienė.

REKLAMA

Pasak jos, standartinių vienos savaitės poilsinių atostogų draudimas asmeniui kainuoja nuo 10–20 eurų.

Specialistė pabrėžė, kad draudimo įmokos skirtingose bendrovėse gali skirtis, todėl verta peržiūrėti visų draudimo kompanijų pasiūlymus vienoje vietoje. Tą galima padaryti svetainėje www.draudimas.lt.

Už pagalbą apsinuodijus – 700 eurų?

Pašnekovės neslėpė, kad dažniausiai pasiteisina medicininių išlaidų draudimas.

REKLAMA

„Daugiausiai fiksuojame incidentus, susijusius su sveikatos problemomis. Kaip rodo kelionės draudimo žalų statistika, dažniausi negalavimai vasarą yra pilvo skausmai, apsinuodijimai, dehidratacija, gastroenteritas. 

Vidutinė žala svyruoja nuo 500 iki 700 eurų, sunkesniais atvejais gali siekti iki 1,5 tūkst. eurų“, – atskleidė „If“ atstovė.

L. Aidukevičienė nurodė, kad savaitės trukmės kelionė į Turkiją ar Egiptą, kai draudžiamasi, pavyzdžiui, būtinosios medicininės pagalbos draudimu 100 tūkst. eurų draudimo sumai ir kelionės išlaidų draudimu 600 eurų draudimo sumai bei kelionės metu nėra planuojama užsiimti padidintos rizikos veikla, suaugusiam asmeniui kainuoja nuo 26,37 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Draudimas.lt“ aptarnavimo grupės vadovė pastebi, kad koronavirusas paskatino keliautojus rinktis draudimą dėl atšauktos kelionės. Be to, dėl vidinių aviacijos sektorių darbuotojų problemų padaugėjo vėluojančių ar pradingusių bagažų:

„Bagažo draudimas tapo viena iš populiariausių draustinų rizikų. Jeigu prieš kelis metus šias rizikas drausdavo kas trečias, tai šiandien – daugiau nei pusė keliautojų.

REKLAMA

Apsidraudimas kelionės eigoje ir kur kreiptis kilus ginčui

Lietuvos banko Finansinių paslaugų ginčų nagrinėjimo skyriaus vyriausiasis teisininkas Laurynas Žižys pridūrė, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys turi teisę gauti iš PSD fondo apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikino buvimo Europos Sąjungoje, Europos ekonominės erdvės šalyse, Šveicarijoje ar Jungtinėje Karalystėje metu. Šiuo klausimu reikia kreiptis į Valstybinę ligonių kasą.

REKLAMA

Jis taip pat nurodė, kad draudimą galima įsigyti ir kelionės metu. Tačiau jis neįsigalioja iš karto, siekiant išvengti sukčiavimo atvejų, kai draudimo sutartis sudaroma jau nutikus draudžiamajam įvykiui:

„Apskritai, sutartys negalioja atgal, taigi draudimo išmokos nemokamos už praeityje nutikusius įvykius.“

Vis tik draudimų srityje, kaip ir daugelyje kitų, išvengti ginčų tarp įmonės ir kliento nepavyksta. Pašnekovo teigimu, Lietuvos banke nagrinėtų ginčų dėl kelionių draudimo skaičius nėra didelis: 2021 m. išnagrinėta 10, o praėjusiais metais – 13 ginčų.

REKLAMA
REKLAMA

„Paprastai nesutariama dėl įvykio traktavimo, kai draudikas atsisako įvykį pripažinti draudžiamuoju ir mokėti draudimo išmoką, o klientui atrodo, kad draudimo išmoka turėtų būti mokama. Retesniais atvejais kyla nesutarimų dėl draudimo išmokų dydžio.

Praktika rodo, kad kilusius nesutarimus šalys paprastai sugeba išspręsti radusios kompromisą. Tiesa, 2020 m. nustatėme 2 atvejus, kai draudimo bendrovių sprendimai buvo nepagrįsti“, – kalbėjo teisininkas.

Jis primena, kad kilus nesutarimams dėl kelionių draudimo sutarties ir vartotojui dėl to patyrus nuostolių, jis turi teisę kreiptis į Lietuvos banką su prašymu išnagrinėti ginčą. Daugiau informacijos apie tai galima rasti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų