Patalpų drėgmė ir šaltis kenkia sveikatai
Specialistų teigimu, drėgmei ir žemai temperatūrai ypač jautrūs vaikai ir pagyvenę žmonės, o šildytuvas namuose – bene vienintelis sprendimas laukiant šildymo sezono pradžios. Ilgesnį laiką praleidžiant šaltose patalpose mažėja organizmo atsparumas, silpnėja imunitetas. Dažniau sergama peršalimo, plaučių ligomis, inkstų, šlapimo takų, periferinių nervų ligomis, paūmėja sąnarių ligos. Šaltis gali sukelti alergines reakcijas – bronchinę astmą. Šaltose patalpose dažnai jaučiama didelė drėgmė, ypač jų patalpų vėdinimas nepakankamas.
Drėgmę įmanoma pažaboti
Esant didelei drėgmei ir nepakankam vėdinimui, namuose gali apsigyventi nepageidaujamas svečias ir daugelio ligų sukėlėjas – pelėsis. Jei ant paviršių jaučiamas nemalonus drėgmės jausmas, būtina pasirūpinti drėgmės pertekliumi. Jei problema paaštrėja rudens laikotarpiu, kol daugelyje butų nėra įjungtas šildymas, didžiąją dalį drėgmės gali sugerti vienkartiniai oro sausintuvai. „Šiuose prietaisuose esanti tabletė ar milteliai sutraukia drėgmę ir veikia apie mėnesį laiko. Kokybiški elektriniai drėgmės surinktuvai gali praversti patalpose, kuriose santykinė oro drėgmė yra didelė ištisus metus“, – pataria „Technoramos“ el. parduotuvės vadovas A. Daniela. Pastaruosuose prietaisuose yra įdiegta funkcija, kuri reguliuoja drėgmės lygį patalpoje: kai drėgmė viršija rekomenduojamą 60-65% normą, prietaisas pradeda veikti ir atvirkščiai. Mažaisiais oro sausintuvais to nustatyti neįmanoma.
Kokį šildytuvą pasirinkti?
Kai dėl drėgmės ir šalčio patalpoje sušilti nepadeda net puodelis karštos arbatos, vis daugiau žmonių dairosi į šildytuvais nukrautas parduotuvių lentynas. Tačiau kaip suprasti, kokio prietaiso jums reikia? Visų pirma, svarbu įvertinti patalpos drėgmę. „Termoventiliatoriai, karštą orą pučiantys šildytuvai, dažnai sušildo kambaryje esantį orą ir kartu džiovina patalpą“, – patarimais dalijasi A. Daniela. Tai yra tinkamas pasirinkimas, jei namuose ne tik vėsu, bet ir drėgna. Termoventiliatorius yra patogus ir mažas, jį galima pastatyti norimoje patalpoje ir greitai ją prišildyti. Kita vertus, ilgalaikiam patalpos šildymui ventiliatoriai nėra piniginei „draugiškas“ sprendimas. Ieškantiems natūralesnės šildymo sistemos, specialistai rekomenduojama rinktis tepalinį radiatorių. Daugumoje tokių prietaisų galima reguliuoti šilumą bei šildymo laiką. Pavyzdžiui, nustatę, kad prietaisas automatiškai įsijungtų 5 valandą, į darbą atsikelsite šiltoje patalpoje.