• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Nulaužti“ reiškia permontuoti sistemą tam, kad būtų pasiektas skirtingas ar geresnis rezultatas, rašo BBC. „Darbas“ jau kurį laiką reiškia struktūrizuotų biurokratinių procesų eilę, kuriais iš žmonių darbo gaunama finansinė vertė. Pirmasis apibrėžimas šiuo metu yra populiaresnis nei bet kada anksčiau. O pastarasis – ant išnykimo ribos.

REKLAMA
REKLAMA

Galite jį vadinti „paslankiu“ arba „pasikartojančiu“, „inovatyviu“ arba „lanksčiu“, „laisvai samdomu“ arba „pavestu trečioms šalims“.

REKLAMA

Tiesa ta, kad globalizacija ir technologija kuria darbo jėgą, gebančią judėti greičiau, mąstyti mikliau ir kurti geriau nei didelės korporacijos, kurios ketina ją išlaikyti.

Šios nepriklausomų darbininkų bangos rezultatas, pridėjus laisvai prieinamą kompiuterinį pajėgumą ir informaciją debesyje, - visiškas „darbo“ perdirbimas.

REKLAMA
REKLAMA

Darbas yra pastoviai „nulaužiamas“. Jį „nulaužia“ mažesni ar greitesni išsišokėliai, kurių įžvalgos taip trokšta didelės kompanijos. Tad ką daryti? Prisijunkite prie jų.

Jei kompanija kenčia nuo našumo ir įžvalgos trūkumo, stagnacijos ar senamadiškumo, atsakymas slypi tiesiai prieš jus. Tai tie ikonoklastai, kurie taip sparčiai perrašinėja taisykles.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradžiai pabandykite keletą žemiau pateiktų pratimų.

Suraskite vieną iš nekenčiamiausių programų, kurią esate priversti naudoti ir pakeiskite jas kitomis. Naudokite „Google Docs“ vietoj „Excel“, „Drop Box“ vietoj „Sharepoint“ ir pan. Pabandykite juos savaitę ar dvi. Pažiūrėkite, kiek padidės jūsų našumas.

REKLAMA

Sudarykite pačių blogiausių jūsų įmonės taisyklių sąrašą ir pagalvokite, kokie egzistuoja lengvi, nemokami ar pigūs sprendimai. Apskaičiuokite, kiek įmonė sutaupytų pinigų naudodama šias priemones, ir pateikite idėjas vadovui.

Paklauskite savo dešimtmečio sūnėno ar penkiolikmetės dukterėčios, kas, jų nuomone, yra blogai su jūsų pastarąja reklamos kampanija, mašinos dizainu ar darbo kokybės įvertinimu. Priimkite jų atsakymus rimtai ir pagalvokite, kaip galėtumėte įgyvendinti šiuos sprendimus.

REKLAMA

Įkurkite wiki puslapį, kurį kiekvienas gali redaguoti anonimiškai. Skatinkite savo bendradarbius šiame puslapyje prisidėti prie problemos sprendimo.

Pažiūrėkite internete, kaip galėtumėte „nulaužti“ vieną iš jus labiausiai nervinančių techninių įrenginių. Įsilaužkite į savo telefoną, kad galėtumėte instaliuoti geresnę programinę įrangą. Perrašykite belaidžio interneto maršrutizatoriaus mikroprogramą (angl. firmware), kad jūsų komanda turėtų geresnį ryšį. Užklijuokite lipnios juostelės ant internetinės kameros, kurią jūsų vadovas naudoja jus šnipinėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokia bendra šių pratimų tema? „Nulaužimas“.

Taisyklių laužymas smulkiomis priemonėmis, tam, kad jūs įgytumėte didesnį našumą iš darbo sistemų, į kurias esate įstrigę.

Pliusai ir minusai

Tikslas – pagerinti šias sistemas ne tik sau, bet ir visiems, ir galų gale apskritai jas pakeisti.

REKLAMA

Kai kompanijos įstringa savo sistemose ir nesugeba įsiklausyti į darbuotojų pastabas, vis dažniau darbuotojai patys perima reikalus į savo rankas ir randa būdų apeiti apribojimus.

Dingsta archajiniai rinkos bei verslo modeliai ir kuriasi nauji – našūs, paremti individualizmu ir sprendimais, kurie veikia.

REKLAMA

Tačiau yra trūkumų. Iš esmės, jūs galite prarasti savo darbą.

Bet pliusai atsveria šią rizika.

Tyrimai rodo, kad darbo saugumas šiais laikais yra iliuzija ir taip pat leidžia suvokti, kad tie, kurie atlieka savo užduotis geriau, daro tai nepaisant juos supančių korporacinių sistemų.

Blogiausias scenarijus – jūs bandote visiems pagerinti darbo sąlygas ir šiame procese daug išmokstate. Geriausias scenarijus – jūs tampate herojumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išlaisvinti iš dirbtinių suvaržymų, sugebate puikiai dirbti. Tai darant jūs atrandate, kas jus motyvuoja ir kaip dirbdami mylimą darbą galite pasiekti puikių rezultatų.

Tai neatsitiks per naktį, bet tai vis tiek yra geresnė kelionė, nei sėdėti aklavietėje.

Be to, jūs jau esate šiame kelyje, nesvarbu tai žinote, ar ne. Dabar jums beliko žengti pirmąjį žingsnį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų