korporacijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „korporacijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „korporacijos“.
Briuselis glosto korporacijas ir šokdina ūkininkus
Vida Tavorienė Europos Sąjungos strategų paradoksai: vienais sprendimais atveriami keliai genetiškai modifikuotiems augalams, kurie gamtai ir žmonių sveikatai gali būti pražūtingi, o kitais sprendimais įvedami griežti žalinimo reikalavimai, dėl kurių mažės ir brangs produkcijos gamyba. Vadinamieji žalinimo reikalavimai įsigalios kitais metais, tačiau jau šiemet pasėlius deklaruoti besiruošiantiems ūkininkams neramu, nes išskirti ekologiniu požiūriu svarbias vietoves bus ne taip paprasta.
Vertingiausių prekės ženklų dvidešimtukas
Nepaisant krentančių akcijų kainų bei abejonių dėl Timo Cooko sugebėjimų, „Apple“ ir vėl tapo pačiu vertingiausiu metų prekės ženklu.
Kiekvienais metais „BrandZ“ ir „Millward Brown Optimator“ skaičiuoja ir vertina prekės ženklus, remiantis jų pasauline verte. Nors „Apple“ prekės ženklo vertės augimas smarkiai sumažėjo, vertė vis tiek nuo pernai paaugo vieną procentą ir pasiekė 185 mlrd. JAV dolerių. Nors „Apple“ krito investuotojų akyse, jos vertė tarp vartotojų liko aukšta.
„PowerPoint“ šlovė ir žlugimas
Darbuotojai visame pasaulyje keikia „PowerPoint“. Nuo tada, kai prieš 22 metus „Microsoft“ išleido skaidrių programą, ji buvo instaliuota į daugiau kaip 1 mlrd. kompiuterių. Kiekvieną sekundę pasaulyje pristatoma 350 „PowerPoint“ prezentacijų.
Iš dalies „PowerPoint“ paplitimą lėmė konkurentų trūkumas: „PowerPoint“ sudaro 95 proc. prezentacijų programų rinkos ir užgožia palyginti neseniai pasirodžiusius kitus naujokus.
Kinijos verslininkai gundomi investuoti į LEZ Lietuvoje
Kinijoje su darbo vizitu viešintis Premjeras Andrius Kubilius pakvietė Kinijos verslą aktyviau investuoti į Lietuvos laisvąsias ekonomines zonas (LEZ) ir taip sukurti placdarmą Kinijos verslo plėtrai Lietuvoje ir Šiaures Baltijos regione. Kinijos Premjeras pažadėjo paraginti kinų verslininkus investuoti į LEZ.
Trys mitai apie vadovų atlyginimus
Spaudoje dažnai mirga antraštės apie neproporcingą korporacijų vadovų kompensavimą. Taip, tai yra problema bendrovėms, kotiruojančioms savo akcijomis viešai.
Tačiau tik ne tarp privataus verslo bendrovių. Teko dirbti su daugeliu privataus verslo vadovų, kurie dar patys buvo ir įkūrėjai. Retas jų mokėjo sau sąžiningą atlyginimą.
Beveik kiekvienu atveju, šie vadovai uždirbo mažiau nei žemesnio rango darbuotojai, dirbantys jam.
Išteklius medžioja užsienio žemėse
Augantis vandens, maisto ir energetikos poreikis davė pradžią naujam reiškiniui – žemių graibstymui, kurį pradėta vadinti XIX amžiaus kolonializmu. Sparčiai besivystančios pasaulio ekonomikos, maistą importuojančios valstybės ir net kai kurios korporacijos nusitaikė į skurdesnes valstybes ieškodamos galimybių nebrangiai įsigyti dirbamos žemės plotų.
Kaip pakeisti taisykles ir dirbti geriau
„Nulaužti“ reiškia permontuoti sistemą tam, kad būtų pasiektas skirtingas ar geresnis rezultatas, rašo BBC. „Darbas“ jau kurį laiką reiškia struktūrizuotų biurokratinių procesų eilę, kuriais iš žmonių darbo gaunama finansinė vertė. Pirmasis apibrėžimas šiuo metu yra populiaresnis nei bet kada anksčiau. O pastarasis – ant išnykimo ribos.
Naujos pasaulio valstybės – korporacijos
Didžiausios pasaulio kompanijos „Wal-Mart“ pardavimų apyvarta yra didesnė už visų šalių, išskyrus dvidešimt penkias, bendrą vidaus produktą, rašo „Foreign Policy“. 2,1 mln. darbuotojų turinti įmonė lenkia beveik 100 valstybių populiacijas. Niujorke įsikūrusi didžiausia pasaulio investicijų įmonė „Blackrock“ valdo 3,5 trln. JAV dolerių verto turto – tiek savo nacionaliniuose rezervuose neturi nei viena valstybė.
A. Kudrinas prognozuoja rimtą skolų krizę Europoje
Buvęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas mano, kad Europoje tikėtina rimta skolų krizė, informuoja „RIA Novosti“.
„Skolų krizės, augimo sulėtėjimo ir naftos paklausos smukimo scenarijus tikėtinas 40 proc.“, - interviu televizijai „Rossija 24“ sakė A. Kudrinas.
„Stambios korporacijų struktūros Europoje ir visame pasaulyje jau įvertino tokį scenarijų ir bando jam pasiruošti. Mūsų valstybė ir vyriausybė taip pat turėtų būti pasiruošusi tokiems scenarijams“, - kalbėjo A. Kudrinas.
Kur mokėsi stambiausių pasaulio kompanijų vadovai
Paryžiaus technologijos institutas ParisTech sudarė geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų sąrašą. Institutai ir universitetai buvo vertinami pagal tai, kiek absolventų tapo stambiausių tarptautinių kompanijų vadovais, informuoja portalas InterRight.
ParisTech išanalizavo 500 stambiausių tarptautinių kompanijų darbą 2010 metais. Paaiškėjo, kad joms vadovauja 508 žmonės (8 įmonės turi po du vadovus). Institutui pavyko surinkti informaciją apie 487 iš šių 508 direktorių.
REKLAMA
REKLAMA
Nesikeičianti realybė: per mažai moterų korporacijų valdybose
Silpnosios lyties atstovėms nuolat tekdavo kovoti dėl lygių teisių. Šiuolaikiniame pasaulyje, atrodytų, viskas kitaip – moterys iš tiesų užima tokia pat svarbią vietą visuomenėje, kaip ir vyrai.