O verslo pradžiai pritrūkus pinigų gali padėti Europos Sąjungos (ES) parama. Tiksliau, Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritis „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“.
Ūkininkas Raimundas Slavinskis pasakojo, kad ši parama padėjo Švenčionių rajone atidaryti autoservisą. Tad dabar vyras ūkininkavimą derina su autoserviso verslu.
„Pradėjęs įgyvendinti savo svajonę – įkurti autoservisą, kuriame taisomos sunkiasvorės mašinos sulaukiau nemažai skeptiškų nuomonių. Tačiau norėjau įrodyti, kad ir toliau nuo didmiesčių ar magistralinių kelių galima kurti verslą.
Buvau drąsus ir nebijojau visko kurti nuo nulio. Dabar matau, kad šis mano sprendimas pasiteisino 100 procentų“, – žiniasklaidai yra sakęs R. Slavinskis.
Vyras pasakoja, kad technika domėjosi jo tėtis, tad natūralu, kad ir jis jam pagelbėdavo. Vėliau R. Salvinskis baigė automechaniko specialybę, tačiau vietoje mechaniko darbo jau 16 metų ūkininkauja, verčiasi augalininkyste, augina javus, rapsus ir ankštinius augalus.
Bet vis tik kai atsirado galimybė pasinaudojus ES parama įgyvendinti savo svajonę vyras nedvejojo.
„Už paramą įsigijau duobinius keltuvus, sunkvežimių ratų montavimo ir padangų balansavimo stakles, universalią ratų suvedimo įrangą, suvirinimo aparatą bei taškinio suvirinimo komplektą, kondicionierių pildymo stotelę, universalią diagnostikos įrangą.
Tačiau pradžia buvo nelengva, dirbant su sunkiosiomis mašinomis, vilkikais reikėjo susirasti klientų. Pirmiausia pradėjome nuo pažįstamų, o po to jau vieni per kitus sužinojo apie autoservisą ir klientų ratas išsiplėtė“, – pasakojo R. Slavinskis.
Tačiau tai, kad autoservisas yra įsikūręs toliau nuo didmiesčio anot vyro, yra privalumas.
„Teikiame kompleksine paslaugas nuo padangų montavimo iki variklių remonto. Taip pat nesame labai apkrauti, todėl klientams nereikia ilgai laukti eilėje, kaip dideliuose miestuose“, – aiškino R. Slavinskis.
Taip pat kaime kurti verslą nepabūgo Tauragės rajono gyventojas Aurimas Macnorius.
„Esu statybininkas-apdailininkas. Ilgai mąsčiau, ką veikti gyvenime. Visada norėjau būti pats sau „vadas“. Tik buvo problema: neturėjau pakankamai lėšų veiklos pradžiai. galimybė gauti ES paramą savo verslo pradžiai ir patogios sąlygos pradėti paskatino nepraleisti galimybės. Tad įkūriau medinių terasų gamybos ir montavimo įmonę“, – pasakojo vyras.
Anot jo, smagu bendrauti su žmonėmis, planuoti ir tartis, kaip atrodys būsimas gaminys.
„Kiekviena terasa yra individuali, išskirtinė, reikia priimti sprendimą, kaip padaryti gražią ir patogią poilsio vietą.“ Jis pastebi, kad terasų pageidaujama ne tik prie naujų namų – daugelis nori įsirengti poilsio vietą ir senos statybos namuose, net balkonuose.
O veiklos sėkmės garantas gali būti ir tai, kad Lietuvoje, ypač Tauragėje, mažai meistrų, kurie specializuojasi šioje srityje“, – teigė A. Macnorius.
Jis patarė ir kitiems pasidomėti ES paramos galimybėmis.
„Tačiau pirmiausia reikėtų įsigilinti į taisykles, nes gali pasitaikyti klaidų pildant paraišką, o jas taisyti užtrunka. Tad svarbu neskubėti ir viską atlikti teisingai“, – patarė A. Macnorius.
Abu verslininkai gavo paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės ,,Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį ,,Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“.
Žemės ūkio ministerija informuoja, kad parama skirta veiklos pradžiai padeda verslininkams kaime teikti reikalingas paslaugas ir kurti naujas darbo vietas. O paramą gali gauti tiek fiziniai asmenys, tiek mažos įmonės.
Pagal šią veiklos sritį teikusiems paraiškas šiemet buvo numatytas didžiausias išmokos dydis – 18,8 tūkst. eurų, kai sukuriama ne mažiau kaip 1 darbo vieta, arba 37,6 tūkst. eurų, kai sukuriamos ne mažiau kaip dvi darbo vietos (etatai).