Įmonės „Realdata“ vadovas ir NT ekspertas Arnoldas Antanavičius pastebėjo, kad trumpalaikės nuomos rinka į duobę nugarmėjo dar pavasarį ir kol kas iš jos dar neišlipo.
„Apkritai visas apgyvendinimo sektorius išgyvena ne pačius geriausius laikus, tiek viešbučiai, tiek privačių būstų nuomotojai. Šis sektorius tiesiogiai priklauso nuo turizmo, o jis kol kas irgi neatsigavo“, – komentavo NT specialistas.
Anot jo, trumpalaike nuoma užsiimantys savininkai elgėsi skirtingai, vieni perėjo į ilgalaikę nuomą, kiti – būstus pardavė.
„Kiekvienas savininkas ieškojo ir ieško skirtingų sprendimų, nes atsidūrė skirtingose situacijose. Vieni turi finansinių įsipareigojimų, todėl negali laikyti tuščio būsto, kuris neneša pajamų, kiti – galbūt gali šiek tiek palaukti ir žiūrėti, kas vyks toliau.
Manau, kad perėjimas į ilgalaikę nuomą yra paprasčiausias ir optimaliausias sprendimas, nes ypač Vilniuje šiemet augo gyventojų skaičius. Todėl ir būstų poreikis yra didesnis. O ir nuomos pasiūla nėra tiek išaugusi, kiek buvo pavasarį. Tai reiškia, kad žmonės būstus vis tiek nuomojasi“, – aiškino A. Antanavičius.
NT savininkai renkasi saugiausią variantą
NT brokeris Mantas Mikočiūnas teigė, kad didžioji dalis trumpalaikės nuomos būstų perėjo į ilgalaikę nuomą.
„Vis tik tokio pobūdžio būstai yra investicinis NT, todėl daugelis laukia geresnių laikų, kada iš ilgalaikės nuomos vėl galės pereiti į trumpalaikę. Ilgalaikė nuoma matoma kaip trumpalaikis sprendimas. O pardavimas jau reikštų, kad NT savininkas išeina iš nuomos verslo.
Parduoti trumpalaikei nuomai skirtus būstus ryžosi tie savininkai, kurių tikslas buvo užsiimti būtent tokiu verslo modeliu. Ilgalaikė nuoma jiems neatrodė patraukli, tad jie ir nusprendė pasitraukti iš nuomos rinkos“, – sakė NT brokeris.
Kitas NT brokeris Ignas Zabarauskas teigė, kad dalis trumpalaikės nuomos būstų savininkų jau kovo mėnesį perėjo į ilgalaikę nuomą ir ją toliau tęsia.
„Kuo anksčiau jie tai padarė tuo mažiau nuostolių patyrė ir spėjo išnuomoti būstą palankesnėmis sąlygomis.
Manau, kad antroji koronaviruso banga nepastūmėjo NT savininkų imtis kitokių veiksmų – vėl grįžti į trumpalaikę nuomą ar būstą parduoti.
Kiek kainuoja trumpalaikė nuoma?
Portalas tv3.lt viename iš trumpalaikės nuomos skelbimų portalų patikrino, kiek kainuoja išsinuomoti butą didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune.
Štai Vilniuje pigiausiai vienai parai galima išsinuomoti butą už 9 eurus, dar papildomai reikia sumokėti vienkartinį paslaugos mokestį, kuris siekia irgi 9 eurus. Tad iš viso viena naktis atsieitų 18 eurų, o pavyzdžiui savaitė nuo gruodžio 7 d. iki 13 d. – 63 eurus.. Butas studijos tipo, įsikūręs Užupio mikrorajone.
Brangiausiai vienai parai butą galima išsinuomoti už 29 eurus, papildomai dar 33 eurus kainuoja vienkartinis paslaugos mokestis ir 22 eurus tvarkymo mokestis. Šio buto nuoma savaitei nuo gruodžio 7 d. iki 13 d. kainuoja 228 eurus.
Butas yra 2 kambarių, įsikūręs Šnipiškių mikrorajone.
Kaune pigiausiai vienai parai butą galima išsinuomoti už 15 eurų, papildomai dar tektų pakloti 17 eurų už paslaugos mokestį ir 12 eurų už tvarkymo mokestį. Savaitei nuo gruodžio 7 d. iki 13 d. šio buto nuoma kainuoja 117 eurų.
Butas studijos tipo, įsikūręs Žaliakalnio mikrorajone.
Brangiausiai viena para Kaune atsieitų 49 eurus, dar papildomai tektų sumokėti paslaugos mokestį, kuris siekia 52 eurus ir tvarkymo mokestį, kuris siekia 10 eurų. Tad iš viso savaitė nuo gruodžio 7 d. iki 13 d. atsieitų 356 eurus.
Butas įsikūręs pačiame centre, netoli Laisvės a. Butas dviejų kambarių.