Mėlynpelekis tunas Japonijoje buvo parduotas už 155 mln. jenų (1,7 mln. JAV dolerių, 1,05 mln. svarų), praneša BBC. Ši suma tris kartus viršijo praėjusių metų rekordą.
Pirmasis naujų metų aukcionas Tokijo Cukidžio (Tsukiji) žuvų turguje tradiciškai pasižymi aukštomis siūlomomis kainomis.
Net pats pirkėjas, sušio tinklo savininkas, Kijošis Kimura (Kiyoshi Kimura), pasakė, kad kaina "kiek per aukšta".
Pirkinys sukėlė aplinkosaugininkų, kurie teigia, kad tuno atsargos senka, nepasitenkinimą.
Rekordinę šiais metais kainą pasiekusi žuvis buvo sugauta į šiaurės rytus nuo Japonijos ir svėrė 222 kg (489 svarus). Tai 47 kg mažiau už praėjusių metų rekordininkę, parduotą už 56 mln. jenų. Kainos ne visada atspindi žuvies kokybę ar dydį. Jomis siekiama patraukti dėmesį ir nustatyti finansinių metų toną.
Aukcionas žuvų turguje prasidėjo 5 val. vietos laiku. K. Kimura iškart nugabeno savo pirkinį į artimiausią savo "Sushi Zanmai" padalinį.
Jis teigė, kad savo pirkiniu norėjo "padrąsinti Japoniją". Šioje suvartojama daugiau nei pusė pasauliui tenkančių mėlynpelekio tuno atsargų.
Pirmadienį planuojami pateikti nauji skaičiai, kurie turėtų parodyti Ramiojo vandenyno mėlynpelekio tuno atsargų sumažėjimą. Amanda Nikson (Amanda Nickson), tarptautinės pelno nesiekiančios organizacijos "The Pew Charitable Trusts" aplinkosaugos grupės, siekiančios išsaugoti pasaulio tunus, narė "Associated Press" žinių agentūrai sakė: "Apie Ramiojo vandenyno mėlynpelekius tunus girdime vien blogų žinių. Labai daug šios vertingos žuvies atsargų tebėra neprotingai eikvojamos".