ZEW instituto sudaromas ekonominių lūkesčių dėl ateinančių mėnesių indeksas nukrito nuo 93,6 punkto iki minus 39,3 punkto.
Tai yra didžiausias nuosmukis nuo tada, kai tyrimas pradėtas 1991 metų gruodžio mėnesį.
Palyginimui, 2020 metų kovą prasidėjus koronaviruso pandemijai rodiklis nukrito 58,2 punkto, kai buvo uždarytos gamyklos ir biurai, o tarptautinės kelionės sustojo.
Pesimizmas šį kartą gilesnis dėl karo, vykstančio prie pat Europos Sąjungos slenksčio.
„Recesija darosi dar labiau tikėtina. Ukrainos karas ir sankcijos Rusijai labai pablogino Vokietijos ekonomines perspektyvas,“ – pažymėjo ZEW prezidentas Achimas Wambachas.
Jau ir taip pakilusios vartotojų kainos dar labiau temdo vaizdą, o ekspertai prognozuoja stagfliaciją – infliacijos padidėjimą ir ekonomikos produkcijos stagnaciją – ateinančiais mėnesiais.
Likus vos trims dienoms iki Rusijos invazijos į Ukrainą, Vokietijos centrinis bankas Bundesbankas prognozavo, kad dėl naujausios pandemijos bangos didžiausia Europos ekonomika gali patekti į techninį nuosmukį.
Tačiau nuo to laiko perspektyvos smarkiai pablogėjo.
Europos Centrinis Bankas praėjusią savaitę sumažino savo euro zonos augimo prognozę 2022 metams iki 3,7 proc, palyginti su anksčiau prognozuotais 4,2 procento.