• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje brangstant kurui, šildymui ir daugeliui prekių bei paslaugų, prezidento patarėja Irena Segalovičienė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuomone, kad Lietuvos valdantieji su priemonėmis kainoms valdyti juda per lėtai. 

Lietuvoje brangstant kurui, šildymui ir daugeliui prekių bei paslaugų, prezidento patarėja Irena Segalovičienė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuomone, kad Lietuvos valdantieji su priemonėmis kainoms valdyti juda per lėtai. 

REKLAMA

Pasak I. Segalovičienės, reikėtų imti pavyzdį iš kitų Europos šalių, kurios nieko nelaukdamos priima sprendimus, padėsiančius gyventojams vis didėjant kainoms. 

„Vieni sako – dar anksti, nesvarstykime. Kiti – reikia dar skaičiuoti. Treti – Švedijos Vyriausybė – sako taip: mes gyventojams padėsime kainų šoko akivaizdoje, įskaitant vienkartines 95 eurų išmokas.

Kovo 14 d. Švedijos Vyriausybė paviešino 1,32 mlrd. eurų vertės infliacijos pasekmių švelninimo planą: laikinai subsidijuoti mažesnį kuro akcizą, išmokėti vienkartinę 95 eurų išmoką automobilių savininkams, didesnes būsto subsidijas mažų pajamų gyventojams, pratęsti elektros išlaidų kompensacijas individualių namų savininkams [1]. Tai jau ne pirmas Švedijos antiinfliacinis paketas šiemet (pradinis buvo sausio 13 d.)“, – rašo I. Segalovičienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Prezidento patarėja pastebi, kad Lietuva juda per lėtai. 

„Lietuvoje dar vis murkdomės su pirmuoju infliacijos pasekmių mažinimo priemonių paketu, kai tuo metu, kad ir kur pažiūrėsi – Europos Sąjungos šiaurė, pietūs, rytai ar vakarai, daug šalių priėmė antiinfliacines priemones ir žmonėms stiprinti priimami jau antrieji paketai.

REKLAMA

Prezidentas dar vasarį teikė dvi tikslines priemones – skubų neapmokestinamojo pajamų dydžio padidinimą ir vienkartines 100 eurų išmokas pažeidžiamiausiems namų ūkiams, t. y. pensininkams, žmonėms su negalia, daugiavaikėms šeimoms, vaikams su negalia, nepasiturinčiose šeimose augantiems vaikams. Strategija – apsaugoti perkamąją galią tų, kuriems sunkiausia.

Pirmoji praėjo pateikimo stadiją Seime (beje, Seimas nutarė, kad svarstys sulėtintai). Antroji – vienkartinė išmoka pažeidžiamiausiems – padėta į „dar per anksti svarstyti“ stalčiuką.

REKLAMA
REKLAMA

Kada Lietuva išbris iš pasyvaus požiūrio į paprastų gyventojų problemas? Ar visos be išimties Europos Sąjungos šalys turi priimti po kelis antiinfliacinius paketus, kad Lietuva šiemet bent pirmajam pribręstų? Partijų programose žadame žmonėms gyvenimą kaip Švedijoje, o realybėje elgiamės kaip?

Šiandien infliacija – beveik 15 procentų. Dėl jos į biudžetą kapsi reikšmingo dydžio nenumatytos viršplaninės pajamos. Padėti žmonėms yra iš ko. Politika „Dar per anksti“, „Palaukim“, „Paskaičiuokim“ turėtų būti nedelsiant pakeista į „Pasiūlėm“ ir „Priėmėm sprendimą“, „Vardan mūsų žmonių“.

Laukiam“, – rašo I. Segalovičienė.

Cia jau toks valdzios principas,palaukim,paziurekim,gal nereiks,taip jie masto apie paprastu zmoniu likima,jiem pofik kaip,motinos su mazais gyvens,kaip pensininkai gala su galu sudurs,na ir t.t...kad tik jiem gerai ir sventa..
Jie okupeve visas energetines kompanijas, prieme tik sau naudingus istatymys negi dar galvojatekad jie patys pjaus vista kuri deda auksinius kiausinius
Labai abejoju kad tokios dienos sulauksim


Alma

Kodel svedas suns islaikymui isleidzia daugiau pinigu negu jusu lansdbergheris sumoka dirbanciam lietuviui ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų