„Už šmaikštų bendrovės pavadinimą duodam „nykštį aukštyn“, bet už vartotojų klaidinimą teks susimokėti“, – paskyroje rašo VVTAT.
Jos specialistai dar nusprendė bendrovei įraše priminti, ką reiškia jos pavadinime esantis posakis „Pjauti grybą“:
- prastai ką daryti, nesąmones krėsti, išsidirbinėti, niekais užsiimti, neteisingai ar nelogiškai elgtis
- blogai, prastai veikti, strigti, gesti; neteisingai rodyti (apie prietaisą, mechanizmą)
- dykinėti, tinginiauti, niekuo prasmingu neužsiimti
- būti netinkamam, nevykusiam, neįdomiam, nederėti
- meluoti, apgaudinėti, apsimetinėti, mulkinti, taukšti nesąmones; įtikinėti; neįdomiai, nuobodžiai šnekėti, paistyti niekus, nusišnekėti.
Toks viešas gėdinimas ir skirta bauda įmonei papiktino daugelį „Facebook“ vartotojų.
Pati įmonė socialinio tinklo paskyroje jai skirtą baudą įvertino taip:
„Amžinąjį atilsį pieniškam šokoladui, riešutų kremui ir kalakuto uodegai. Arba kaip Lietuvoje žlugdomi smulkūs verslai. <...>
Maža to VVTAT nusprendę dar ir viešai iš to pasityčioti. Ko dar neteko matyti iš jokios valstybinės įstaigos.“
Pasak oficialaus VVTAT pranešimo, 1537 eurų bauda mažajai bendrijai paskirta už vartotojus klaidinančią informaciją.
„Vartotojai, skaitydami bendrovės informaciją galėjo nepagrįstai sudaryti įspūdį, kad reklamuoti maisto papildai yra naudingi sveikatai ar su sveikata susijusiai gerai savijautai, gali padėti sustiprinti imuninę sistemą, apsisaugoti nuo infekcijų bei ligų“, – nurodo VVTAT.
Esą „Pjaunu grybą“ reklamuodama maisto papildus skleidė tokius teiginius, kaip: „gali padėti pagerinti atmintį, dėmesį ir koncentraciją; „manoma, kad jis gali būti naudingas sergant (arba prevenciškai) tokiomis ligomis kaip Alzheimerio liga ir demencija.”; „tyrimų duomenimis, gericijus gali padėti sumažinti nerimo ir depresijos simptomus. gali padėti sumažinti aukštą kraujospūdį, cholesterolio kiekį ir pagerinti širdies bei kraujagyslių sistemos veiklą; „didelio susidomėjimo susilaukė cordyceps priešvėžinės savybės ir gebėjimas sumažinti ar net panaikinti tradiciniais vėžio gydymo metodais sukeltus šalutinius poveikius”; „cordyceps gali padėti sumažinti vėžio gydymo sukeltą šalutinį poveikį.“ ir pan.