Rugpjūtį per mėnesį vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,2 proc., praneša Lietuvos statistikos departa-mentas. Birželio mėnesį Lietuvoje buvo užfiksuota 0,1 proc. defliacija, o liepą infliacija Lietuvoje buvo lygi nuliui.
Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui rugpjūtį daugiausia įtakos turėjo transporto prekių ir paslaugų, drabužių ir avalynės kainų padidėjimas bei maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų sumažėjimas.
Iš transporto prekių ir paslaugų daugiausia pabrango benzinas 4,7 proc., dyzeliniai degalai – 4,2, vietinio automobilių transporto paslaugos – 1,3 proc., o atpigo dviračiai – 2,3 proc., vairavimo mokymo paslaugos – 0,9, nenauji lengvieji automobiliai – 0,5 proc.
Per tą patį laikotarpį dėl naujų rudens sezono kolekcijų pasirodymo avalynės kainos padidėjo 4,2 proc., drabužių – 2,1, aprangos reikmenų – 2,3 proc.
Iš maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų daugiausia – 6,5 proc. – atpigo daržovės ir bulvės, 1,6 – vaisiai ir uogos, po 0,6 – mineraliniai vandenys, gaivieji gėrimai ir sultys, kava, arbatžolės, kakava, 0,4 – cukrus, uogienė, medus, šokoladas ir saldumynai ir po 0,1 proc. pabrango duona ir grūdų produktai bei sviestas, aliejus ir riebalai.
Iš būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų daugiausia atpigo kietasis kuras – 5,2 proc., suskystintos dujos maistui gaminti – 1,6, šilumos energija – 0,6 proc., o būsto nuomos mokesčiai padidėjo 1,3 proc.
Palyginus su pernai metų rugpjūčiu, vartojimo prekės per metus pabrango 3,5 proc., paslaugos – 2,7 proc.. Valstybės ir savivaldybių institucijų reguliuojamos kainos padidėjo 6,8 proc., rinkos kainos – 2,7 proc.
Rugpjūčio mėnesį vidutinė metinė infliacija sudarė 3,5 proc. (2011 m. rugpjūčio mėn. – 3,7 proc.).