Kaip nurodoma banko išplatintame pranešime, SEB grupė nusprendė konsoliduoti savo veiklą Baltijos šalyse, sujungdama tris Baltijos šalyse veikiančius bankus į vieną juridinį asmenį.
„Šis pokytis duos akivaizdžios naudos mūsų verslo klientams, nes bankas bus geriau pasirengęs patenkinti augantį ilgalaikių ir didelės apimties finansavimo projektų skaičių Baltijos šalyse“, – pranešime cituojama SEB Baltijos šalių tarnybos vadovė Niina Äikäs.
„Jau keletą metų veikiame kaip viena Baltijos šalių organizacija. Dabar žengiame kitą žingsnį ir teisinę struktūrą suderiname su veiklos modeliu. Tai natūralus žingsnis, siekiant užtikrinti tolesnį mūsų verslo augimą Baltijos šalių regione“, – SEB banko Lietuvoje vadovė sako Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.
Bankas nepraneša, kaip tiksliai pasikeis jo veikla, kai Lietuvoje veiks tik jo filialas, o buveinė bus Estijoje. Komercinius bankus mūsų šalyje prižiūrinti Lietuvos bankas teigia taip pat nežinantis daugiau detalių apie permainas SEB banke.
Kaip rodo oficialiai publikuojamos finansinės ataskaitos, nuo euro įvedimo 2015 m. SEB bankas Lietuvoje gavo daugiau kaip 2,5 mlrd. eurų pajamų ir uždirbo 1,4 mlrd. eurų grynojo pelno (jau sumokėjus visus mokesčius).
Šią sumą padalijus visiems 2,9 mln. Lietuvos gyventojų išeitų po 482 eurus.
Ši suma atiteko SEB banko akcininkams Švedijoje. Didžiausia (beveik 22 proc.) SEB grupės akcijų dalis priklauso švedų bendrovei „Investor“. Tai yra vienos turtingiausių Švedijoje Wallenbergų šeimos investicijų bendrovė.
Antras didžiausias SEB akcininkas (4,9 proc.) – bendrovė „AMF Pension & Funds“. Tai yra Švedijos profesinių pensijų bendrovė, kuri lygiomis dalimis priklauso šios šalies profesinių sąjungų ir verslo konfederacijoms.
Kiek mažiau akcijų (4,7 proc.) priklauso „Alecta Tjänstepension“ – dar vienai švedų pensijų fondų bendrovei.
Tarp SEB akcininkų yra ir „Swedbank Robur Funds“. Tai yra kito švedų banko pensijų fondų valdymo bendrovė.
Tarp didžiausių savo akcininkų yra ir pats SEB bankas, amerikiečių investicijų kompanijos „BlackRock“, „Vanguard“, taip pat „Handelsbanken Funds“, „SEB Funds“, „Capital Group“.