Per „HeavyFinance“ platformą galima investuoti į Žaliąsias paskolas ūkininkams. Jų dėka smulkaus ir vidutinio dydžio ūkiai pereina prie aplinką tausojančios žemdirbystės ir už tai gauna taršos kreditus. Šie sertifikatai vėliau parduodami tarptautinėms korporacijoms.
Investuotojai į šias paskolas gauna ne įprastas palūkanas, o kartu su paskolas imančiais ūkininkais dalinasi iš CO2 sertifikatų pardavimo gaunamą grąžą. Taip investuotojams suteikiama galimybė uždirbti net iki 30% metinės grąžos.
„Tai yra naujos kartos tvaraus investavimo finansinis produktas, kuris prisideda prie kovos su klimato kaita, padeda smulkiems ir vidutiniams ūkiams bei leidžia uždirbti dviženklę grąžą iš tvaraus investavimo”, – komentuoja Laimonas Noreika, bendrovės vadovas.
Sudomino lietuvius
Laimonas Noreika pasakoja, kad didelę dalį šios sumos sudaro lietuvių investicijos. Juos sudomino patrauklus grąžos ir prisiimamos rizikos santykis bei galimybė prisidėti prie kovos su klimato kaita.
„Tai yra investavimas į skolos turto klasę, kas visada vertinama kaip sąlyginai mažesnės rizikos investicinis produktas. Tačiau investuotojai gali gauti gerokai didesnę nei įprastą grąžą dėl spartaus anglies taršos kreditų rinkos augimo, kurį nulėmė poreikis nedelsiant reaguoti į klimato kaitos keliamus pavojus”, - aiškina Laimonas Noreika, „HeavyFinance“ direktorius.
Palengvino pasirinkimą
Paprastai kalbant, investuotojai į skolos turto klasę gali būti prilyginti paskolą suteikiančiam bankui. Taigi, kaip ir bankų analitikams, jiems svarbu įvertinti paskolą siekiančio gauti ūkio finansinę situaciją, paskolai užtikrinti pirmine hipoteka įkeičiamą turtą, jau turimus įsipareigojimus.
Užsiregistravus „HeavyFinance“ platformoje, investuotojai gali pamatyti visą šią informaciją arba remtis svarbiausius kriterijus atspindinčiu reitingu. Ūkininkų paskolos pateikiamos su rizikos reitingu nuo A+ (saugiausios) iki C (su didžiausia galima grąža). Taip investuotojai gali greitai pasirinkti konkrečius paskolų projektus pagal savo apetitą rizikai.