BBC rašo, kad spraga, kai banko klientai galėjo patys sau išrašyti čekius, juos įnešti į sąskaitą ir iki to laiko, kol čekis galioja, pasiimti pinigus, išplito socialinėje platformoje „TikTok“.
Publikacijoje teigiama, kad iš viso dviem fiziniams asmenims ir dar dviem įmonėms Hjustono, Majamio ir Los Andželo teismuose buvo iškeltos bylos.
Iš fizinių ir juridinių asmenų teisme reikalaujama ne tik grąžinti pinigus su apskaičiuotomis palūkanomis, bet ir sumokėti papildomus mokesčius, padengti teisines ir kitas banko išlaidas.
Vienoje iš bylų teismui pateiktame dokumente aprašoma sitaucija, kaip rugpjūčio 29 d. kaukėtas vyras į atsakovo „JP Morgan Chase“ banko sąskaitą esą įnešė 335 tūkst JAV dolerių vertės čekį (daugiau kaip 315 tūkst. eurų), o vėliau pradėjo išsigryninti pinigus.
Čekis buvo atmestas
Tačiau galiausiai čekis buvo atmestas. Nepaisant to, kaltinamasis bankui iš viso liko skolingas daugiau kaip 290 tūkst. JAV dolerių (daugiau kaip 272 tūkst. eurų).
Finansų milžinės „JP Morgan Chase“ teisininkai tikina, kad keturiuose ieškiniuose atsakovų laikomų pinigų suma iš viso siekė daugiau kaip 660 tūkst. JAV dolerių (daugiau kaip 621 tūkst. eurų).
Praėjusį mėnesį „The Wall Street Journal“ pranešė, kad „JP Morgan Chase“ išsprendė paliktą saugumo spragą jau po kelių dienų, kai socialiniame tinkle išplito keli vaizdo įrašai.
Ataskaitoje taip pat teigiama, kad bankas tiria tūkstančius galimų sukčiavimo atvejų, kurių metu pinigai galėjo būti išgryninami pasinaudojant fiktyviais čekiais.