„Džiaugiuosi, kad pagaliau vežimas pajudėjo iš vietos, iš tikrųjų jis galėjo pajudėti jau kokį vasario mėnesi, bet geriau vėliau nei niekada. Ypatingų priemonių sugalvoti neįmanoma, yra priemonių grupė, kurios nukreiptos į kainų stabdymą, yra ir priemonės, kurios nukreiptos į tai, kad žmonėms kompensuoti augančias kainas“, – žurnalistams ketvirtadienį Kaune sakė prezidentas.
Pasak jo, augančios elektros ir dujų kainos tampa didžiuliu iššūkiu ne tik gyventojams, bet ir verslui.
„Todėl jų (kainų augimo – BNS) stabdymas prasidėjo jau praėjusių metų rudenį, kai pasiūlėme paskirstyti kainų augimą per ilgesnį laikotarpį, bet taip pat ir kitos priemonės, konkrečiai darbas su „Igničiu“, jos taip pat pasiteisina, nes jos lemtų elektros kainų pristabdymą, tai turėtų įtakos ir pačiai verslo grandinei, ne tik žmonių kišenei“, – sakė G. Nausėda.
Jis taip pat kalbėjo, kad valstybės remiamos pajamos turi didėti visais įmanomais būdais.
„Šiandien tai efektyviausias būdas sušvelninti infliacijos pasekmes ir tai galima daryti tiek per mokesčių mažinimą, ir kaip žinote, mes jau pasiūlėme neapmokestinamojo pajamų dydžio kėlimą ir tikiuosi, Seimas patvirtins, o socialinių išmokų didinimas, kitų remiamų pajamų didinimas taip pat būtų adekvati priemonė esant dabartinei situacijai“, – kalbėjo G. Nausėda.
Pasak G. Nausėdos, skurdo ir nelygybės klausimai turi būti prioritetų viršuje.
„Štai kodėl siūlome priemones, kurios yra socialiai orientuos, todėl kad rinka pati savaime tų dalykų neišsprendžia ir matome, kaip pasiekę didžiulės sėkmės nuo įstojimo į Europos Sąjungą vis dar velkamės uodegoje pagal skurdo ir nelygybės rodiklius“, – sakė G. Nausėda.
„Matome poreikį, kad tik aktyvios valdžios politikos pagalba galima šituos dalykus koreguoti, priešingu atveju galima atsidurti dar toliau uodegoje, – kalbėjo jis.
Prezidentas, be kita ko, teigė, kad Lietuvos ekonomika kyla ir jos perspektyva – šviesi.
„Kas mane labiausiai jaudina, mūsų ekonomika kyla ir neabejoju, kad ir perspektyva jos šviesi, tačiau mes kartais, palyginčiau su automobiliu, spaudžiame akseleratorių iki galo ir norime to greičio, bet nelabai pasirūpiname automobilio keleiviais, o kai kuriems keleiviams nėra taip komfortiška ir gera, kaip kad galima būtų įsivaizduoti matant ekonomiką augant 5 ir daugiau procentų“, – žurnalistams Kaune sakė prezidentas.
Finansų ministerija ketvirtadienį paskelbė, kad šiemet Lietuvos ekonomikos augimas tęsis, tačiau dėl Rusijos karo Ukrainoje bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas bus lėtesnis nei projektuota praėjusių metų pabaigoje ir sieks 1,6 proc.
Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį kalbėjo, kad siekiant maksimaliai sumažinti energetikos išteklių kainų augimą gyventojams, elektros bei dujų tiekimo įmonėms reikės nemenkos valstybės dotacijos. Anot jos, Vyriausybė planuoja papildomai indeksuoti tam tikrus socialinius dydžius, nuo kurių priklauso įvairios išmokos, pašalpos, kompensacijos.
Socialinės išmokos priklauso nuo valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (dabar – 129 eurai), minimalių vartojimo poreikių dydžio (267 eurai), taip pat bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio (42 eurai).