gitanas nausėda

Gitanas Nausėda

 

Gimęs 1964 m. gegužės 19 d. Klaipėdoje, Lietuvos politikas, finansininkas, dėstytojas ir nuo 2019 m. gegužės 26 d. – Lietuvos Respublikos dešimtasis prezidentas.

 

Jis studijavo Vilniaus Universiteto Pramonės ekonomikos fakultete ir vėliau tapo Ekonomikos fakulteto dėstytoju. Nausėda dirbo Lietuvos banko Pinigų politikos departamento direktoriumi, o vėliau – SEB banko vyriausiuoju ekonomistu. Jo politinė veikla apima įvairias roles, pradedant darbu kaip laikino prezidento Artūro Paulausko konsultantu ir baigiant aktyviu dalyvavimu Valdo Adamkaus rinkimų kampanijoje. 2019 m.

Nausėda laimėjo prezidento rinkimus ir tapo šalies vadovu. Jis žinomas kaip ekonomikos ekspertas, turintis tvirtas įžvalgas apie Lietuvos ir tarptautinę finansų sistemą.

Nausėda ragina nepamiršti kovos dėl saugumo: nesikeičia spaudimas, kurį jaučiame prie savo valstybės sienų

Prezidentas Gitanas Nausėda, sveikindamas Lietuvą su Vasario 16-ąja, ragina remti laisvės gynėjus nuo Rusijos besiginančioje Ukrainoje ir nepamiršti nuolatinės kovos dėl saugumo, mat, anot šalies vadovo, spaudimas prie valstybės sienų nesikeičia. G. Nausėda sekmadienį prie Prezidentūros vykusioje trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje sveikindamas Lietuvą su Vasario 16-ąja, ragino prisiminti didžiuosius Lietuvos kūrėjus.
Aktualijos Prieš 17 min.

Nausėda kviečia vieningai švęsti Vasario 16-ąją: „Lietuva tvirtėja kaip deimantas“

Lietuvai sekmadienį minint Valstybės atkūrimo dieną, prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia – geopolitinių iššūkių fone Lietuvos valstybė stiprėja. „Atšiaurios sąlygos grūdina. Negalėdama nė akimirkai atsikvėpti, Lietuvos valstybė tvirtėja kaip deimantas. Puoselėdami vienybę, mes vis daugiau investuojame į savo saugumą. Toliau budime, kovojame ir laimime“, – savo kalboje Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonijoje sakė G. Nausėda.

Valstybės apdovanojimai – kardinolui, VSD vadovui, vokiečių generolams

Valstybės atkūrimo dienos proga prezidentas Gitanas Nausėda beveik 70 Lietuvos ir užsienio piliečių apdovanojo valstybės ordinais bei medaliais. Šalies vadovo teigimu, apdovanoti asmenys „su didžiuliu užsidegimu kiekvieną dieną puoselėja amžinai žaliuojančią Lietuvos valstybę“. „Kurie nenuilstamai darbuojasi mokslo, kultūros, švietimo, sporto ar kitose srityse, rūpinasi dvasiškai tvirtos visuomenės augimu, užtikrina šalies gynybą ir saugumą, nepailsdami kuria tarptautinės bendrystės tiltus, st...
Aktualijos Prieš 2 val.

Sveikindami Vasario 16-osios proga valstybės vadovai ragina džiaugtis laisve

Sveikindami Vasario 16-osios proga valstybės vadovai ragina saugoti valstybę kaip didžiausią turtą ir džiaugtis laisve. „Vasario 16-oji mums visiems dovanoja priminimą, kad valstybė prasideda nuo idėjos. Ji gimsta ir bręsta žmonių galvose. Stiprėja, perduodama iš kartos į kartą“, – sakoma prezidento Gitano Nausėdos sveikinime. Anot jo, pasaulinio karo sumaišties sąlygomis iškelta valstybė yra pamatas, ant kurio šiandien statome būsimą klestėjimą ir visų Lietuvos žmonių gerovę.

Po aštrių JAV administracijos pareiškimų, Nausėda sako tikintis NATO vienybe

Naujajai JAV administracijai griežtai raginant Europos Sąjungą (ES) investuoti į gynybą, taip pat pabrėžiant, jog Vašingtonas nori sutelkti dėmesį į grėsmes ne Europoje, o kituose pasaulio regionuose, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako tikįs NATO aljanso vienybe, tačiau sutinka, jog Bendrija krašto apsaugą turi finansuoti labiau. Pasak šalies vadovo, šiuo metu Europa neturi kitos saugumo alternatyvos amerikiečiams.

Nausėda Miuncheno saugumo konferencijoje: Europos indėlis į NATO gynybos biudžetą yra nepakankamas

Stiprindamos NATO aljansą, sąjungininkės iš Europos privalo pasidalinti gynybos biudžeto naštą, tvirtina Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda. Prezidentas tai akcentavo penktadienį Miuncheno saugumo konferencijoje vykusioje diskusijoje, kurioje kartu dalyvavo Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas, Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Johnas Healey‘is ir Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos Nacionalinės gynybos ir ginkluotųjų pajėgų komiteto sekretorė Natalia Pouzyreff.

Nausėda Miunchene: būtina stiprinti gynybą, nes Rusija ir toliau išlieka didžiausia grėsmė

Rusija ir toliau išlieka didžiausia karinė grėsmė Europos saugumui, todėl būtin stiprinti kolektyvinius veiksmus, skiriant didesnį finansavimą gynybai, teigia Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Tai jis penktadienį akcentavo vienoje iš Miuncheno saugumo konferencijos diskusijų.

Su Ukrainos vadovu Miunchene susitikęs Nausėda: sankcijų Rusijai potencialas neišsemtas

Su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu Miuncheno saugumo konferencijoje penktadienį susitikęs Gitanas Nausėda sako, kad Europos sankcijų Rusijai ir jos sąjungininkėms potencialas dar neišsemtas. „Europa turi, ką pasiūlyti derybų stalui. Sankcijų Rusijai ir jos sąjungininkėms potencialas dar neišsemtas: griežtesnis Rusijos šešėlinio laivyno sankcionavimas, energetinės priklausomybės nuo Rusijos mažinimas, įšaldytų Rusijos aktyvų panaudojimas Ukrainos poreikiams.

Miunchene susitikęs su Zelenskiu, Nausėda užtikrino dėl tvirtos paramos Ukrainai

Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda, penktadienį Miuncheno saugumo konferencijoje susitikęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, pakartojo, kad Lietuvos palaikymas ir parama Ukrainai nesikeičia. Pasak Prezidentūros, šalies vadovas akcentavo, kad Lietuva ir toliau investuos į Ukrainos gynybos pramonę, tieks reikalingus ginklus. „Taiką užtikrinti galime tik per stiprybę“, – sakė prezidentas.
2025-02-14

Trumpui nenorint mokėti už Europos saugumą, Paluckas rėžė: „Ar mes to nenusipelnėme, būdami ištižę“

Šokas, kurį Donaldas Trumpas sukėlė Europai, neaplenkia ir Lietuvos. Mūsų politikai ir ekspertai kalba, kad paliaubos Ukrainoje gali uždegti žalią šviesą tolimesnėms Kremliaus imperijos kruvinoms ambicijoms. Nors premjeras Gintautas Paluckas ramina žmones, kad Lietuva yra saugiausioje situacijoje, tačiau realybėje kyla klausimas, kuo šalis dabar išvis gali pasitikėti, nes stoti į konfrontaciją su Rusija Europa nepajėgi, o amerikiečiai galbūt jau nebenori.
REKLAMA
REKLAMA

JAV ir Rusijos lyderiams kalbant apie paliaubas, Nausėdos žinutė Zelenskiui: Lietuva ir toliau rems Ukrainą

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Rusijos lyderiams pradėjus kalbėti apie galimas karo paliaubas, prezidentas Gitanas Nausėda Volodymyrą Zelenskį patikino, jog Lietuvos parama Ukrainai bet kokiu atveju bus tęsiama. „Ką tik telefonu kalbėjau su V. Zelenskiu. Patikinau, kad niekas nesikeičia. Agresorius išlieka agresoriumi, o auka – puolama šalis – turi būti palaikoma. Paliaubos nėra tvari taika.

Zelenskis sako, kad nesutiks su jokiais susitarimais dėl Ukrainos, sudarytais be Kyjivo

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad nesutiks su jokiais susitarimais dėl Ukrainos, sudarytais neįtraukiant į derybas jo šalies.
2025-02-13

Nausėda apie Maskvos reikalavimus: agresorius negali rinktis lyg iš meniu

Kremliui pareiškus, kad Rusija siekia derybų su JAV ne tik dėl Ukrainos, bet ir dėl NATO plėtros, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad niekas neturi teisės kelti ultimatumų Aljansui. „Niekas neturi kelti NATO jokių ultimatumų, NATO priima sprendimus, kurie pagrįsti pirmiausia visų Aljanso narių saugumu, įskaitant ir mus, be jokios abejonės“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė jis.

Nausėda: Rusijos kariuomenės kaupimo prie Baltarusijos–Lietuvos sienos nėra

Ukrainos lyderiui Volodymyrui Zelenskiui įspėjus, kad Rusija gali pulti Lietuvą iš Baltarusijos teritorijos, prezidentas Gitanas Nausėda tikina – jokio kariuomenės telkimo prie valstybės sienos nėra. „Tikrai yra daug galimų scenarijų, galimų opcijų. Tačiau noriu labai aiškiai pasakyti – jokio kariuomenės kaupimo prie Baltarusijos–Lietuvos sienos nėra. Toks ir neplanuojamas“, – pabrėžė G. Nausėda.

Nausėdos planas dėl gynybos finansavimo: kviečia partijų lyderius į Prezidentūrą

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako kitą savaitę kviesiantis visas parlamentines partijas į Prezidentūrą aptarti galimybes atnaujinti nacionalinį susitarimą dėl gynybos. Taip pat prezidentas su politikais ketina diskutuoti apie galimus šaltinius didesniam krašto apsaugos finansavimui.  „Kitą savaitę aš kviečiu visų Seime esančių partijų vadovus į Prezidentūrą.

Nausėda: „Negalima per prievartą atnešti taikos“

JAV prezidentui pradėjus derybas dėl taikos Ukrainoje, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad negalima per prievartą atnešti taikos. Anot šalies vadovo, privalo būti sudaryta stabili bei tvari taika ir kad po jos susitarimo agresoriui nekiltų noras užpulti kitą šalį ar vėl Ukrainą. „Negalima per prievartą atnešti taikos“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

Nausėdos reakcija į Trumpo ir Putino pokalbį: „Niekas pasaulyje nepasikeitė – agresorius liko agresoriumi“

Reaguodamas į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo pokalbį su Rusijos ir Ukrainos vadovais, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dabar svarbiausia išvengti įspūdžio, jog JAV ir Rusija bendrauja už nugaros Europai ir Ukrainai. Prezidentas pridūrė, kad JAV ir viso demokratinio pasaulio derybinės pozicijos neturėtų prasidėti nuo nuolaidžiavimo agresoriui – V. Putinui.

Tai, ką išgirdo iš Žemaitaičio lūpų, pribloškė: štai kodėl žmonės jautriai reaguoja į kalbas apie indėlius

„Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, susitikęs su rinkėjais skelbė, jog bus įveiklinami gyventojų indėliai gynybos finansavimo didinimui bei kitą dezinformaciją. Politologas, istorijos mokslų daktaras Bernaras Ivanovas dalinosi, kaip šie pasisakymai paveikia žmonių mąstymą ir kaip tam tikros institucijos turėtų reaguoti. B. Ivanovas pripažįsta, kad R. Žemaitaičio pasisakymai gali skambėti šokiruojančiai.

Nausėda ir dar 9 šalių vadovai ragina EK sparčiau plėsti greitųjų geležinkelių tinklą

 Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su dar 9 Europos Sąjungos narių vadovais ragina Europos Komisiją (EK) spartinti greitųjų geležinkelių plėtrą ir didinti finansavimą.  Lietuvos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Latvijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos vadovai dėl to kreipėsi į Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, antradienį pranešė Prezidentūra.

Socialiniuose tinkluose – itin kandūs „aušriečių“ žodžiai Nausėdai: „Kaip visa tai atmatyt?“

„Goodbye, Russia. Goodbye, Lenin! (Viso gero, Rusija. Viso gero, Leninai“, liet.), – savaitgalį pokalbio įraše apie sinchronizaciją sako prezidentas Gitanas Nausėda, kurio žodžių pro akis nepraleido partijos „Nemuno aušra“ Klaipėdos skyrius, o vėliau socialinėje erdvėje kilo dar didesnė audra ir politikai ėmė vienas po kito dalintis įrašais.

Premjeras: koalicijos partneriai neturi gąsdinti visuomenės, sėti nerimo

Artėjant koalicinės tarybos posėdžiui, premjeras Gintautas Paluckas sako, kad koalicijos partneriai neturėtų, gąsdinti, bauginti visuomenės ar iškraipyti faktus.

Nausėda: pasiekėme visišką energetinę nepriklausomybę

Prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė, kad Lietuva Latvija ir Estija sėkmingai įvykdė sinchronizaciją su kontinentinės Europos elektros tinklais taip pasiekdamos energetinę nepriklausomybę. Šalies vadovas pabrėžia, kad žengus šį žingsnį bus rengiami kiti projektai, kurie padės užtikrinti Baltijos ir Vakarų šalių elektros rinkų integraciją. „Pasiekėme visišką energetinę nepriklausomybę. Politinio spaudimo ir šantažo laikotarpis pagaliau baigėsi.

Istorinis įvykis: Baltijos šalys sinchronizavo savo elektros tinklus su Vakarų Europa

Lietuva, Latvija ir Estija sekmadienį popiet sėkmingai sinchronizavo savo elektros tinklus su Vakarų Europa. „Prieš kelias akimirkas sulaukiau puikių naujienų – Baltijos šalių elektros energijos sistemos sinchronizavimas su kontinentinės Europos tinklais sėkmingai baigtas“, – Vilniuje žurnalistams pranešė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Energetikos ministerijos duomenimis, 14.05 val.

Vilhelmas Germanas toliau sukčiauja – sureagavo ir Nausėda: „Privilegijuotieji kaliniai“

Milijoninėmis aferomis įtariamam Vilhelmui Germanui toliau sukčiauti nesutrukdė net kalėjimo kamera: nuo suėmimo per kratas turtingo verslininko kameroje pareigūnai rado 2 telefonus, vėliau – dar du, turėjusius jį pasiekti. Pasirodo, už tūkstančius eurų jam ryšio paslaugas parūpindavo mažiausiai vienas Vilniaus kalėjimo darbuotojas.

Prezidentas: Lenkijos vaidmuo Baltijos šalių sinchronizacijai su Vakarais – kritiškai svarbus

Savaitgalį Lietuvai atsijungiant nuo posovietinės elektros sistemos, prezidentas Gitanas Nausėda akcentuoja – kaimynės Lenkijos, per kurią nutiestą jungtį ir vyks sinchronizacija su Vakarų tinklais, vaidmuo buvo kritiškai svarbus Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei užtikrinti.

Nausėda apie Germano kameroje rastus telefonus: be atsakingų darbuotojų pagalbos tai būtų neįmanoma

Paaiškėjus, kad kratų metu pareigūnai Vilhelmo Germano kameroje rado tris mobiliuosius telefonus, prezidentas Gitanas Nausėdas įsitikinęs – tai nebūtų buvę įmanoma be atsakingų Kalėjimų departamento darbuotojų pagalbos. „Blogai vertinu. Tai vis dar yra reliktas to, ką aš vadinu privilegijuotieji kaliniai, kurie turi specialų režimą“, – penktadienį žurnalistams sakė prezidentas.

Nausėda atmetė Žemaitaičio kaltinimus: tiesos sakymas, tai joks politinis persekiojimas

Prezidentas Gitanas Nausėda atmeta „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio kaltinimus, esą šalies vadovo teiginiai, kad „aušriečių“ lyderis „už savo kalbas turėtų sėsti į teisiamųjų suolą“, gali būti vertinami kaip politinis persekiojimas. „Tiesos sakymas arba sakymas, kad juoda yra juoda, o balta yra balta – tai yra joks politinis persekiojimas“, – penktadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

Žemaitaitis sureagavo į prezidento pareiškimus: „Tai gali būti suvokiama kaip politinis persekiojimas“

Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, jog Remigijus Žemaitaitis „už savo kalbas turėtų sėsti į teisiamųjų suolą“, pastarasis atkerta, jog tokie šalies vadovo teiginiai gali būti traktuojami kaip politinis persekiojimas. „Jei prezidentas, remdamasis politiniais nesutarimais, ragina imtis teisinių veiksmų prieš politinį oponentą, tai gali būti suvokiama kaip piktnaudžiavimas įgaliojimais arba politinis persekiojimas.

Gynybai reikalingus milijardus Lietuva turi – vis tik jie skirti kitam tikslui

Kol premjeras tyli ir nesako, iš kur paims gynybai trūkstamus milijardus, aktyvumą bando demonstruoti prezidentas. Gitanas Nausėda šią savaitę sukvietė verslo atstovus, kuriems pristatė savo idėjas, kur ieškoti pinigų. Tačiau susitikime nedalyvavo pagrindiniai sprendimų priėmėjai – premjeras ir finansų ministras.  Vis tik įdomu tai, kad kol gynybai pinigų nėra, panašus milijardų kiekis yra suplanuotas skirti vadinamajai žaliajai ekonomikai.

Premjeras atsakė prezidentui dėl Žemaitaičio: „Lietuvoje teisingumą vykdo teismai“

Prezidentui teigiant, kad dėl savo pasisakymų „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis „turėtų sėdėti teisiamųjų suole“, premjeras Gintautas Paluckas pabrėžia, kad Lietuvoje teisingumą vykdo teismai.  „Lietuvoje teisingumą vykdo teismai. Tai kai teismai išnagrinės visus klausimus, tai tas išvadas ir pateiks. O visų kitų pareiškimų aš tikrai nekomentuoju, nes jų buvo daug, jie buvo įvairaus garso ir emocijos“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime teigė G. Paluckas.

Paluckas sako, jog užsienio lyderiai Žemaitaičio neaptarinėja: „Nehiperbolizuokite“

Premjeras Gintautas Paluckas sako, jog užsienio lyderiai valdančiosios koalicijos parterio „Nemuno aušros“ primininko Remigijaus Žemaitaičio pasisakymų neaptarinėja bei ragina nehiperbolizuoti reakcijų. „Nehiperbolizuokite reakcijų iš užsienio, jūs jų nežinote“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime po Socialdemokratų partijos frakcijos posėdžio kalbėjo ministras pirmininkas.

Paluckas: koalicija – ne cirkas, partneriai – ne žvėrys, o aš – ne dresuotojas

Nepaisant įtampų ir apsižodžiavimų, koalicija dalykine prasme veikia, „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio tramdyti nesiruošiama, sako premjeras socialdemokratas Gintautas Paluckas. „Tikrai su Remigijumi nieko nedarysime, nes tie pasiūlymai tramdyti ar netramdyti.

Knygos apie Nausėdą autorė atskleidė, kaip gimė knyga: „Jokių vestuvių nebuvo“

Knygą apie šalies vadovą Gitaną Nausėdą parašiusi žurnalistė Laima Lavaste paaiškino, koks buvo prezidento indėlis, rašant šį mėnesį pasirodysiančią biografiją. Pasak jos, G. Nausėda itin kruopščiai tikslino istorijos detales, tačiau prie tiesioginio rašymo ir turinio prisidėjo mažai. Šią savaitę Prezidentūra pranešė, jog biografinę knygą apie G. Nausėda parašė žurnalistė L. Lavaste.

Prezidentas: Baltijos šalių tinklų sinchronizavimas su Europa įvyks sklandžiai

Prezidentas Gitanas Nausėda neabejoja, kad savaitgalį numatytas Baltijos šalių elektros energetikos sistemos sinchronizavimas su Vakarų Europa įvyks sklandžiai, o gyventojai nepajus šio proceso.

Nausėda apie Rusijos tarnybų suaktyvėjimą: „Nebūkime nustebę“

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad pastaruoju metu Rusijos specialiųjų tarnybų veikla Lietuvoje yra suintensyvėjusi. Todėl, akcentuoja Lietuvos vadovas, reikėtų pasveikinti šalies gydytojų bendruomenę, kuriai pavyko identifikuoti galimai Rusijai dirbusį asmenį.   „Noriu pasveikinti mūsų pilietišką gydytojų bendruomenę, kuri atkreipė dėmesį į šį dalyką. Manau, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) tikrai duos visus atsakymus.

Nausėda: „Nenoriu diskutuoti su ponu Žemaitaičiu, kadangi jis kalbasi, nežinau, su dievais ar su pačiu savimi“

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad nenori diskutuoti su „Nemuno aušros“ lyderiu Remigijumi Žemaitaičiu dėl jo pasisakymų apie krašto gynybos finansavimą. „Aš noriu pasakyti tai, ką noriu pasakyti, ir visai nenoriu diskutuoti su ponu Žemaitaičiu, kadangi jis kalbasi, nežinau, su dievais ar su pačiu savimi“, – žurnalistams ketvirtadienį G. Nausėda. „(R. Žemaitaičio – BNS) pareiškimai yra labai rimti pareiškimai, jie tikrai sukelia painiavos Lietuvoje gąsdinant žmones“, – teigė šalies vadovas.

Artėjant elektros tinklų sinchronizacijai su Vakarais, Nausėda lankysis Elektrėnuose

Artėjant Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su Vakarų Europa, prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį lankysis Elektrėnuose. Šalies vadovas ketvirtadienio rytą Elektrėnuose padės gėlių prie paminklo 1944–1953 metais žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui ir lankysis Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje, vėliau susitiks su šios savivaldybės meru Gediminas Ratkevičiumi.

Nausėda palaikytų gynybos susitarimo atnaujinimą, jei partijos mato tam poreikį

Prezidentas Gitanas Nausėda palaikytų susitarimo dėl gynybos atnaujinimą, jei parlamentinės partijos matytų tam poreikį. „Krašto apsaugos sistema ir Lietuvos kariuomenė išsakė savo poreikius dėl nacionalinės divizijos formavimo pastarajame Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje. Jeigu Seime atstovaujamos politinės partijos mato reikalą šiame kontekste tikslinti, atnaujinti savo susitarimą, prezidentas tokią iniciatyvą palaikytų“, – BNS trečiadienį nurodė Prezidento komunikacijos grupė.

Konservatoriai kreipėsi į prezidentą dėl gynybos susitarimo atnaujinimo: prašo imtis lyderystės

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami inicijuoti nacionalinio susitarimo dėl gynybos atnaujinimą. Pasak konservatorių, valdančiosios daugumos politikams stokojant ryžto inicijuoti susitarimo atnaujinimą, šalies vadovo lyderystė šiuo klausimu yra ypač svari.

Nausėda su verslu aptars galimus didesnio gynybos finansavimo šaltinius

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su šalies verslo asociacijų atstovais bei ekonomikos ir inovacijų ministru Luku Savicku aptars galimus didesnio gynybos finansavimo šaltinius, BNS pranešė Prezidentūra.

Švedijos premjeras: išpuolis mokykloje – baisiausios masinės šaudynės Švedijos istorijoje

Švedijos ministras pirmininkas Ulfas Kristerssonas antradienį pareiškė, kad susišaudymas viename švietimo centre Erebru mieste, per kurį žuvo apie 10 žmonių, įskaitant įtariamą šaulį, buvo „baisiausios masinės šaudynės“ šalies istorijoje. „Tai baisiausios masinės šaudynės Švedijos istorijoje“, – spaudos konferencijoje sakė U. Kristerssonas. Jis nurodė, kad į daugybę „klausimų vis dar neatsakyta“, ir kartu paragino žmones „nespėlioti“ apie motyvą.
2025-02-04

Nausėda reiškia užuojautą šaudynių Švedijoje aukoms: „Esu giliai sukrėstas“

Prezidentas Gitanas Nausėda bei premjeras Gintautas Paluckas pareiškė užuojautą antradienį Švedijoje įvykusių masinių šaudynių aukoms bei jų artimiesiems. „Esu giliai sukrėstas ir nuliūdintas tragiško susišaudymo Erebru. Šią tamsią valandą mūsų širdys yra su aukomis, jų šeimomis bei Švedijos žmonėmis. Lietuva palaiko draugus švedus. Mūsų mintys yra su jumis“, – socialinio tinklo „X“ paskyroje rašo šalies prezidentas.

Gitanas Nausėda į Lietuvą atvykti pakvietė Donaldą Trumpą: „Būtų smagu“

Turtingoji Vakarų Europa ir toliau nenori prabusti iš saldaus žiemos miego – tokią išvadą galima daryti po įvykusio Europos Sąjungos vadovų susitikimo. Anot Gitano Nausėdos, toliau nuo Rusijos esančios šalys vis dar nenusiteikusios gerokai didinti savo išlaidas gynybai. Apie tai kalba ne tik mūsų regiono šalys, bet ir naujoji Donaldo Trumpo administracija.  2018-aisiais į Baltuosius rūmus, susitikti su Donaldu Trumpu atvyko Baltijos šalių prezidentai.

Vasarį pasirodysiančią knygą „Prezidentas Gitanas Nausėda iš arti“ parašė Laima Lavaste

Šį mėnesį pasirodysiančią biografinę knygą „Prezidentas Gitanas Nausėda iš arti“ parašė žurnalistė ir rašytoja Laima Lavaste. „Knygą apie šalies vadovą parašė žurnalistė L. Lavaste, jos pavadinimas – „Prezidentas Gitanas Nausėda iš arti“, – BNS antradienį sakė šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas.

Nausėda: norint papildomai skolintis gynybai, ES reikės nurodyti deficito pagrįstumą

Europos vadovų tarybos (EVT) susitikime aptarus gynybos finansavimo klausimus, prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad vienas iš galimų variantų didinti lėšas krašto apsaugai – skolinimasis, peržengiant 3 proc. deficito ribą. Tačiau, anot šalies vadovo, sukūrus tokią galimybę, valstybės turės įrodyti, kad toks skolinimasis pagrįstas, bei pristatyti planus, kaip bus mažinamas biudžeto deficitas.

Nausėda sako nesąs optimistas dėl sutarimo ES gynybai skolintis bendrai

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia nesantis optimistas dėl to, jog Europos Sąjungos (ES) šalims pavyks susitarti dėl bendro skolinimosi gynybai, į tokią idėją skeptiškai žiūrint toliau nuo Rusijos esančioms Bendrijos narėms.

Nausėda: ES turi pagaliau laikytis vieningo požiūrio į saugumą ir gynybą

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjunga (ES) turi pagaliau laikytis vieningo požiūrio į saugumą ir nedelsiant stiprinti savo gynybos pramonę. Taip jis rašė savo straipsnyje, kurį pirmadienį paskelbė vokiečių leidinys „FAZ“ „ES pagaliau turi laikytis vieningo požiūrio į saugumą, subalansuodama savo įsipareigojimus NATO, skatindama savo pramonės pajėgumus ir remdama valstybes nares, kurios yra labiausiai pažeidžiamos karinėms ir hibridinėms grėsmėms“, – teigė G. Nausėda.

Nausėda apie JAV muitus Europai: prekybos karuose pralaimi abi pusės

Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV) kalbant apie galimus muitus Europos Sąjungai (ES), prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad prekybos karuose dažniausiai pralaimi abi pusės. „Nežinau istorijoje prekybos karų, kuriuose kažkas laimėdavo, kažkas pralaimėdavo, dažniausiai pralaimėdavo abi pusės“, – LRT pirmadienį Briuselyje sakė G. Nausėda.

JAV grasinant perimti Grenladijos kontrolę, Nausėda ragina gerbti teritorinį suverenumą

Jungtinių Valstijų (JAV) prezidentui Donaldui Trumpui grasinant iš Danijos perimti Grenlandijos kontrolę, Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda ragina gerbti kitų šalių teritorijas. Lietuvos diplomatijos vadovas Kęstutis Budrys praėjusią savaitę teigė, kad Lietuva nesirenka nė vienos pusės. Pirmadienį užsienio reikalų ministras savo poziciją išplėtė, nurodęs, jog šis klausimas turėtų būti sprendžiamas laikantis tarptautinės teisės principų.

Prezidentas pasisakė apie ES narių svarstymus pirkti rusiškas dujas: „Tai yra judėjimas į visiškai priešingą pusę“

Užsienio žiniasklaidai skelbiant apie kai kurių Europos Sąjungos (ES) narių atstovų  svarstymus atnaujinti dujų pirkimą iš Rusijos, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad taip Europa finansuotų Rusijos karą Ukrainoje.  „Tai yra judėjimas į visiškai priešingą pusę nuo mūsų tikslų.
Į viršų