Per mėnesį (balandį, palyginti su kovu) maistas pasaulyje atpigo vidutiniškai 0,8 procento.
„Maisto kainų indeksą per mėnesį nusmukdė gerokai atpigęs aliejus, taip pat kiek atpigę grūdai. Tuo tarpu cukraus, mėsos ir pieno produktų kainos toliau augo“, – teigiama FAO ataskaitoje.
Grūdų kainų indeksas, nepaisant dėl karo sutrikusio tiekimo iš Ukrainos, per mėnesį smuktelėjo 0,4 procento. Pasaulinės pašarinių grūdų kainos, kovą pasiekusios rekordines aukštumas, balandį krito 1,8 proc., o kukurūzai atpigo 3 proc., į rinką plūstelėjus derliui iš Argentinos ir Brazilijos. Miežių kainos dėl pasiūlos trūkumo padidėjo 2,5 proc., kviečių – 0,2 procento.
Pasaulinės ryžių kainos pakilo 2,3 proc., skatinamos išaugusios vietinės paklausos keliose eksportuojančiose Azijos šalyse, didelės paklausos iš Kinijos ir Artimųjų Rytų bei nepalankių oro sąlygų Amerikoje.
Aliejaus kainos smuko vidutiniškai 5,7 proc. nuo kovą užfiksuoto rekordinio lygio.
Pieno produktų kainų indeksas paaugo 0,9 proc. – jo vertė didėja aštuntą mėnesį iš eilės, o per metus jis ūgtelėjo 23,5 procento.
„Labiausiai per mėnesį pabrango sviestas – dėl ribotos pasiūlos menkų atsargų sąlygomis, ypač Vakarų Europoje, išaugus teikimo per trumpą laikotarpį paklausai, kurią iš dalies lėmė saulėgrąžų aliejaus ir margarino trūkumas. Pasaulinės nugriebto pieno miltelių ir sūrių kainos taip pat augo“, – teigiama ataskaitoje.
Mėsos kainų indeksas balandį padidėjo 2,2 proc. iki naujo rekordinio lygio, brangus paukštienai, kiaulienai ir jautienai.
Cukraus kainų indeksas pakilo 3,3 proc., augimas fiksuotas antrą mėnesį iš eilės. Tam įtakos turėjo didesnės etanolio kainos Brazilijoje ir toliau stiprėjantis Brazilijos realo kursas JAV dolerio atžvilgiu.
FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių – grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus – kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.