• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) antradienį paskelbė plataus masto išmaniųjų elektros skaitiklių diegimą visoje Lietuvoje.

6

Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) antradienį paskelbė plataus masto išmaniųjų elektros skaitiklių diegimą visoje Lietuvoje.

REKLAMA

Bendrovės specialistų teigimu, vieno skaitiklio pakeitimas užtruks nuo pusvalandžio iki valandos. Žadama, kad tuo metu gyventojas be elektros bus tik 10 ar 15 minučių. Per dieną planuojama pakeista vidutiniškai apie 1000 skaitiklių.

ESO laikinasis vadovas Renaldas Radvila sakė, kad skaitiklių pakeitimo naudą pajus klientai, kurie matys, kiek elektros sunaudoja, jie galės sutaupyti iki 6 proc. elektros energijos, o dabartiniu metu taupymas ypač svarbus.

„Tinklo operatorius taip pat turės naudos, nes tinklas bus skaitmenizuotas, iki pat galutinio taško matysime tinklo būklę. 

REKLAMA
REKLAMA

Skaitiklių diegimo procesas užtruko, nes užtruko pirkimai, diegimo plano rengimas“, – tikino  įmonės vadovas.

Bendrovės Išmaniosios apskaitos valdymo departamento direktorė Aurelija Židickytė-Orvydė sakė, kad skaitikliai bus diegiami dviem etapais. 

REKLAMA

„Pirmuoju etapu diegsime verslo klientams ir tiems, kurie patys gamina elektrą, sunaudoja virš 1000 kWh per metus. Šiuo etapu įdiegsime 1,2 mln. skaitiklių. Vėliau, nuo 2026 metų prasidės kitas etapas, diegsime tiems, kurie sunaudoja mažiau nei 1000 kWh.

Kaip viskas vyks. Sudaroma klientų grupė, kurią sudaro nauji klientai prisijungiantys prie tinklo, gaminantys klientai, taip pat naują skaitiklį įdiegiame gedimo atvejais bei neįgaliesiems, klientams, jie rugsėjį galės teikti prašymus. Kiekvienas klientas bus informuotas asmeniškai telefonu. Taip pat jiems bus siunčiami priminimai elektroninių paštu, trumposiomis žinutėmis. Skaitiklių pakeitimas gyventojams nekainuos, juos keis ESO inžinieriai arba samdomi rangovai. Vieno skaitiklio kaina siekia apie 40 eurų“, – sakė specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Ši suma bus įtraukta į galutinę elektros kainą. Kitaip tariant, mokėdamas už elektrą vartotojas susimokės ir už naują skaitiklį. ESO skaičiuoja, kad vidutinis skirstymo tarifo pokytis dėl išmaniųjų skaitiklių diegimo 2022–2037 m. laikotarpiu pagal kaštų naudos analizę gali sudaryti apie 0,05 euro ct/kwh.

Anot A. Židickytės-Orvydės, išmanusis skaitiklis bendrovei padės numatyti klientų įpročius.

„Klientas matys kiek sunaudoja elektros 15 minučių arba valandos tikslumu. Taip žmogus matys kokie įrenginiai, kiek energijos sunaudoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien jau yra įrengti 35 tūkst. skaitiklių. Šiais metais per mėnesį planuojame įrengti apie 30 tūkst. vienetų“, – skaičiavo dėmesį specialistė.

Ji tikisi, kad nebus gyventojų, kurie nesutiks įsidiegti naujų skaitiklių, nes pasakojame apie jų naudą ir kiek gyventojai gali sutaupyti.

R. Radvila, teigė, kad skaitiklis yra tinklo dalis, todėl jo kaina atsispindės gyventojų sąskaitose.

„Akivaizdu, kad kaip ir visos kitos tinklo priežiūros dalys skaitikliai atsiguls į tarifą. Kaina siekia penkias šimtąsias cento skaičiuojant per 15 metų laikotarpį“, – sakė vadovas.

REKLAMA

Skaitiklių nauda

Bendrovės teigimu, jie taps neatsiejama tinklo dalimi, didins konkurenciją rinkoje, suteiks postūmį kurtis naujoms paslaugoms.

„Išmanieji skaitikliai taps įrankiu, leisiančiu lengvai ir suprantamai matyti savo vartojimo duomenis, analizuoti ir keisti vartojimo įpročius“, – pranešė bendrovė.

Pasak ESO, naujieji skaitikliai nuotoliniu būdu perduos elektros suvartojimo duomenis ir tinklo parametrus, todėl ESO galės greičiau ir tiksliau nustatyti bei šalinti gedimus, efektyvinti tinklo veiklą, o gyventojams nebereikės patiems nurašinėti ir deklaruoti skaitiklių rodmenų.

REKLAMA

Išmanieji skaitikliai gyventojams, per metus naudojantiems daugiau nei 1 tūkst. kWh elektros, bei visoms įmonėms, bus įrengti iki 2025 metų pabaigos. Nuo 2026 metų skaitikliai bus keičiami visiems likusiems, pasibaigus senųjų skaitiklių metrologinei patikrai. 

1,2 mln. išmaniųjų skaitiklių už daugiau nei 105 mln. eurų (su PVM) diegia Prancūzijos bendrovė „Sagemcom Energy and Telecom“. 

Bendra didžiausio Baltijos šalyse išmaniosios apskaitos projekto vertė siekia iki 150 mln. eurų – be skaitiklių įdiegimo kaštų, ją sudaro dabartinių sistemų vystymas, informacinių sprendimų kūrimas bei paslaugos, taip pat klientų bei visuomenės informavimas.

Skaitikliai nekainuos, bet kiekviena menesi papildomai mokesime.
Taigi moki vežu Kreivys su Rokučiu varo biznius toliau,nes svarbu ne kelis kart pabrangus elektra,bet avinai klientai mat nemato,nežino kiek sunaudoja ir kas didina sunaudojamos elektros kiekį,Aišku sąnaudos klientui o jei prietaisas taps neišmanus galėsi neaišku kam ir kiek laiko skambinti,jei išviso galėsi ,arba rašyti laiškus ,kurių tikrai visi negalės rašyti,Štai kokio lygio Šimonytės super ministrai sugalvoja padėti klientams, tikra pagalba gudrių biznio vyrukų ,Tai reiškia ,kad ir toliau viskas dirba tik eltros mafijai,bet ne piliečiams.
Nauda pirmiausia pajus skaitikliu gamintojai, ju tiekejai, rangovai, kurie keis skaitiklius ir galimai politikai, kurie prastume si projekta. Vartotojui tai tik nuostoliai, nes uz viska mokes jis, per kwvalandes kaina.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų