Regioninis SGD terminalas numatomas ilgalaikėje perspektyvoje ir galėtų visavertiškai funkcionuoti tik prieš tai sustiprinus dujų jungtis tarp šalių ir sukūrus visą kitą regionui būtiną dujų infrastruktūrą.
„Remiame Europos Komisijos siekį užtikrinti alternatyvų dujų tiekimo šaltinį Baltijos šalims per visos būtinos infrastruktūros plėtrą. Konsultantų parengta studija tik patvirtina, kad nedelsiant - nuo 2014 m. gruodžio - pradėsiantis veikti SGD terminalas Lietuvoje mažiausiais kaštais užtikrins konkurencingas dujų kainas ir tiekimo saugumą, nes iki tol jokie kiti alternatyvų dujų tiekimą užtikrinantys projektai dar nebus įgyvendinti", - teigia energetikos ministras Arvydas Sekmokas.
Energetikos ministro teigimu, studija taip pat rodo, kad SGD terminalo projekto įgyvendinimui pasirinkome geriausią technologinį sprendim ą, visiškai atitinkantį reikiamus regioninio SGD terminalo techninius parametrus, tačiau tiekimo saugumui ir konkurencingoms kainoms pasiekti būtina ne tik infrastruktūra, bet ir nuosavybės atskyrimas pagal ES Trečiąjį energetikos paketą.
Konsultantų "Booz&Company" parengta studija bus vertinama Europos Komisijos ir visų BEMIP šalių narių. Studijos duomenys bus naudojami siekiant nustatyti konkretų dujų infrastruktūros projektų įgyvendinimo eiliškumą taip sukuriant veiksmų planą alternatyviam ir konkurencingam dujų tiekimui regione sukurti.