• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Kai „Goldman Sachs“ pardavinėdavau obligacijas su kolegomis kalbėdavomės, koks yra mūsų „Skaičius“. Tai reiškė „Velniop jus“ kiekį pinigų“, - tinklaraštyje „Bankers Anonymous“ rašo buvęs bankininkas Michaelas. „Velnipo jus“ yra toks kiekis pinigų, kurio pakanka, norint išeiti iš darbo ir niekada nebegrįžti. Kitaip tariant, užsitikrinti pastovias pajamas likusiam gyvenimui. Atslūgus įtampai po teroristinių išpuolių 2001 metų rugsėjį JAV, bankininkas nusprendė, kad nebenori gyventi monotoniško gyvenimo ir pasiryžo greičiau sukaupti „Velniop jus“ JAV dolerių. „Aš ilgą laiką mąsčiau, ką iš tikrųjų reiškia būti turtingu. Taip atsitiko todėl, kad šiandien „Goldman“ premijų diena ir šį semestrą aš dėstau kursą apie asmeninius finansus“, - sako jis. Prieš dėstydamas kursą Michealas pergalvojo, ką reiškia būti turtingu ir išskyrė kelis apibūdinimus: „Gerovė negali būti apibūdinama skaičiumi ar konstanta. Aš žinau, kad Myke’as Tysonas vienu metu už kovą gaudavo 30 mln. JAV dolerių, o per karjerą uždirbo 300 mln. JAV dolerių. Jis bankrutavo 2003 metais“, - rašo buvęs Volstrito bankininkas. Kai kuriems žmonėms, kaip M. Tysonas, jų skaičius yra žymiai didesnis negu 300 mln. JAV dolerių, taigi jis niekada nebus pasiekiamas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, gyvenimo būdo lemiamos išlaidos gali suvaidinti aiškią rolę mūsų gerbuviui. Vieni gali būti turtingi sukaupę 3 mln. JAV dolerių santaupų, kai kiti gali bankrutuoti turėdami 300 mln. JAV dolerių pajamas.

REKLAMA

XIX amžiaus Anglijos rašytojai Jane Austen ir Anthony‘s Trollope įskiepijo Michaelui supratimą apie turtingumą pagal pasyvias pajamas. Tuo metu Anglijoje turtingesni žmonės pajamas gaudavo iš savo nekilnojamojo turto, kurio niekada neketino parduoti. „Tuo metu žmonės pajamas skaičiuodavo ne pagal turimą nekilnojamąjį turtą, bet pagal tai, kiek tas turtas per metus atnešdavo pajamų“, - skaitytų knygų herojus apibūdina Michaelas.

REKLAMA
REKLAMA

Toliau kalbėdamas apie pasyvias pajamas, jis pabrėžia, kad svarbu apskaičiuoti jas ir metines išlaidas. Jei pasyviosios pajamos per metus yra didesnės nei išlaidos per tą patį laikotarpį, tuomet žmogus tikrai gali jaustis turtingu.

„Jei turi tiek pajamų ar turto, kad jų užteks padengti gyvenimo išlaidas trims metams, bet žadi gyventi tik metus, tuomet tu jau esi turtingas!”, - ironizuoja tiklaraštininkas. Apskaičiuoti būsimą gyvenimo trukmę yra labai svarbu, nes jaunam žmogui reikės sukaupti daugiau turto, norint gyventi nepriklausomai, kai vyresnis žmogus, turintis tokį patį turtą, pagal Michaelo apibūdinimą bus labiau pasiturintis. Vis dėlto šiais moderniais laikais pasyviosios pajamos yra gaunamos ne vien iš nekilnojamojo turto. „Prie tradicinio pasyvių pajamų kaupimo būdo dabar prisideda pajamos iš dividendų, pensijų, kasmetinių rentų, fiksuotų pajamų palūkanų ir socialinės apsaugos išmokų“, - pažymi Michaelas. Vis dėlto, buvęs bankininkas nenurašo darbo, net jei ir turite „Velniop jus“ litų: „Juk darbas suteikia prasmę gyvenimui. Tik dirbdami esame visuomenės dalis ir jaučiamės reikalingi kitems“. Taigi sukauptas „skaičius“ dar nebūtinai reiškia, jog esate turtingas. Svarbu, jog dar turėtumėte pasirinkimą – dirbti ar ne. „Jei turite pakankamai turto ir pasyviųjų pajamų, kad padengtumėtė savo išlaidas iki gyvenimo pabaigos, ir toks kiekis pinigų jums leidžia dirbti tai, kas jums tikrai patinka, nepaisant užmokesčio – be jokios abejonės jūs esate turtingas“, - savo išvadas pateikia tinklaraštininkas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų