• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maistas brangsta, tačiau, kaip sakoma, valgyti vis tiek reikia. Gyventojai skaičiuoja, kad pabrango ne tik maisto produktai parduotuvėse, bet ir dienos pietūs kavinėse. Už juos tenka mokėti ir 10 eurų, o kai kur ir dar daugiau. Žmonės ieško pigesnių alternatyvų, perka dienos pietus parduotuvėse, o kai kuriems darbuotojams pietus apmoka darbdaviai.

Maistas brangsta, tačiau, kaip sakoma, valgyti vis tiek reikia. Gyventojai skaičiuoja, kad pabrango ne tik maisto produktai parduotuvėse, bet ir dienos pietūs kavinėse. Už juos tenka mokėti ir 10 eurų, o kai kur ir dar daugiau. Žmonės ieško pigesnių alternatyvų, perka dienos pietus parduotuvėse, o kai kuriems darbuotojams pietus apmoka darbdaviai.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Aurelija skaičiavo, kad dienos pietums per savaitę vidutiniškai išleidžia apie 40 eurų, o per mėnesį išeina jau 160 eurų, o kartais ir daugiau.

„Jeigu kažkada sriuba ir antras patiekalas kainavo iki 5 eurų, dabar už dienos pietus prabangesnėse vietose gali tekti sumokėti ir 10 eurų, o jeigu dar išgeriu kavos, tenka sumokėti jau beveik 15 eurų. Jeigu netaupyčiau, dienos pietums išleisčiau baugiau nei 70 eurų per savaitę.

Norisi sutaupyti, todėl užsuku ir į pigesnes kavines, valgyklas ar prekybos centrus. Paprastesnėse kavinėse dienos pietus galima nusipirkti už 5 ar net 4 eurus, jeigu pasirenku vegetarišką patiekalą. Prekybos tinkluose pietų rinkiniai kainuoja apie 3–4 eurus“, – skaičiavo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, pigiausia pietus pasiimti iš namų.

„Tačiau ne visada turiu laiko pietus pasigaminti namuose. Vakarus leidžiame kartu su šeima ir vaikais. O ryte irgi nėra kada gaminti pietų, nes tenka ruošti pusryčius ir išlydėti vaikus į mokyklą“, – sakė Aurelija.

REKLAMA

Dienos pietūs už 10 eurų

Portalas tv3.lt patikrino, už kiek skirtingose vietose galima nusipirkti dienos pietus. Pavyzdžiui, dienos pietų rinkinys, kavinėje Vilniuje, Žalgirio g. 109 kainuoja 5,8 euro. Už šią sumą išeina kopūstų sriuba, kiaulienos troškinys, duona ir kompotas.

Taip pat galima rinktis ir kitus patiekalus. Pavyzdžiui, spurga kainuoja 1,1 euro, pyragėlis su dešrele – 1,5 euro kopūstų sriuba 1,3 euro, šaltibarščiai su bulvėmis – 3 eurus, lietiniai su varške – 4,4 euro, lietiniai su mėsa – 4,5 euro, kebabas – 5,9 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Vienkartinių indelių komplektas kainuoja 0,6 euro, tačiau indelius galima turėti ir savo.

Picerijoje „Unica pizza“ 32 cm dienos pica kainuoja 5,99 euro.

Kiaulienos karbonadas su bulvytėmis, daržovių salotomis ir makaronų sriuba kainuoja 5,8 euro, balandėliai su bulvėmis – 4 eurus, o vienkartiniai indeliai išsinešti – 0,35 euro.

Restorane „Georgian House“ dienos pietūs kainuoja beveik 10 eurų. Atskirai dienos sriuba kainuoja 3,5 euro, o pagrindinis patiekalas 8,9 arba 7,5 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Restorane „Draugai“ dienos pietūs atsieis apie 9 eurus. Ten gruziniškos salotos kainuoja 5,70 euro, kreminė pievagrybių sriuba – 3 eurus, šaltibarščiai – 3 eurus, kiaulienos kepsnys su pomidorais ir sūriu – 6,2 euro, vištienos troškinys – 6,2 euro, kava arba arbata – 1,5 euro.

Pietus darbuotojams perka darbdaviai?

Salotų baro „Fresh post“ verslo plėtros vadovė Lina pasakojo, kad karantinas ir augančios kainos pakeitė žmonių srautus.

REKLAMA

„Kavinėms tenka prie to prisitaikyti.

Mūsų klientai dažniausiai valgo vietoje arba užsisako salotas į darbo vietą, kadangi esame įsikūrę verslo centruose. O ir dirbame tik iki 18 val., tai esame dienos pietų salotų baras“, – sakė salotų baro plėtros vadovė.

Ji atkreipė dėmesį, kad ne visada darbuotojai turi rūpintis savo pietumis.

„Kartais įmonių vadovai užsako darbuotojams pietus. Be to, turime užsakovų, kuriems kasdien pristatome pietus.

REKLAMA

Taip pat norime paneigti mitą, kad salotos nėra sotus patiekalas. Jos gali būti puikus maistas pietums, nes darbuotojai netaps apsnūdę“, – tikino salotų baro atstovė.

Pietų rinkiniai prekybos centrų parduotuvėse

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė skaičiavo, kad palyginti 2023 metų pirmuosius tris mėnesius su analogišku praėjusių metų periodu, pietų rinkinių pardavimas augo beveik 2 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labiausiai mūsų prekybos tinkle augo švediškų mėsos kukulių su bulvių koše paklausa, taip pat pirkėjai daugiau pirko įvairių makaronų su priedais. Taip pat žmonės renkasi ir Kijivo kotletus, kiaulienos šnicelius ar guliašus. Pietų rinkiniai prekybos tinkle paprastai kainuoja apie 3,88 euro. Tačiau dažnai siūlome nuolaidas, kuriomis pasinaudoję mūsų pirkėjai pietų rinkinius gali nusipirkti dar pigiau.

REKLAMA

Pietų rinkinius daugiausia renkasi didžiųjų miestų gyventojai, regionuose jie mažiau populiarūs. Priežastis galėtų būti, ta, kad didžiųjų miestų gyventojų darbo vietose yra nutolusios nuo namų, ne visada pavyksta sugrįžti namo papietauti. Taip pat galbūt dėl laiko stokos apskritai daugiau valgoma per pietus ne namuose gamintą maistą. Nereikia pamiršti ir to, kad pietų rinkinius renkasi ir studijuojantis jaunimas, kurio didžiuosiuose miestuose yra daugiau nei mažesniuose“, – atkreipė dėmesį prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

Tuo metu „Maxima“ Maisto gamybos vadovė Brigita Baratinskaitė skaičiavo, kad kulinarijos gaminių pardavimai kilogramais, palyginti su pernai metais, šiemet išlieka panašiame lygyje.

„Stebint skirtingas patiekalų kategorijas, matome, kad labiausiai išpopuliarėjo žuvies gaminiai: kepti žuvų kepsneliai, įvairūs silkių užkandžiai, taip pat tokie valgymui paruošti patiekalai kaip, blynai ir blyneliai, varškėtukai, cepelinai, Kijivo kotletai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asortimente turime ir vegetarams bei veganams tinkamų, valgyti jau paruoštų, patiekalų, tokių kaip, vegetariška baltoji mišrainė, burokėlių ir pupelių mišrainė, salotos su falafeliais, plovas su pievagrybiais, kepta vegetariška lazanija, meksikietiškas troškinys ir t.t.“ – vardijo prekybos tinklo atstovė.

Anot jos, Vilniaus mieste yra nuperkama apie trečdalis visų valgyti iš karto paruoštų patiekalų.

„Toliau eilėje rikiuojasi Kaunas, nuperkama produkcija sudaro apie pusę Vilniuje parduodamo kiekio, taip pat ir kiti didieji miestai – Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Marijampolė ir t.t.“ – skaičiavo B. Baratinskaitė.

Brangsta dienos pietus.. Nebrangsta, o seniai isbrange viskas pusryciai, pietus ar vakarene. Visos prekes ir t,t kosminem kainomis. Cia juk bauduvos rsp, kodel neparasao kad, kas pinga. Si salis pasmerkta zlugti ,ypac kai prie lovio sedi vagys ir anditai. Kai, zmones supras kad, zuliku turi elikti amziams ir jie, turi buti nubausti,tada gal kazkas pageres. O, dabar visiskas ubagynas ir vergu krastas..
Nėra skanesnio maisto už savo ruošta , dedi kas patinka , ka mėgsti , ir visokiu nuodu mažiau patenka .
dyzelinas atpigo, elektra atpigo, benzinas atpigo...o jie dar kainas kelia...matyt žmonės dar piniguose maudosi einu pasimelti kad butu krize ir kainos kristi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų