• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dalis vardų tų asmenų, kurie įtariami sukčiavimu ir mokesčių nusukinėjimu, perduoti Didžiosios Britanijos mokesčių ir muitinės departamentui.

REKLAMA
REKLAMA

Šis sąrašas suformuotas po duomenų iš Šveicarijos banko vagystės. Maždaug 3 tūkst. Didžiosios Britanijos gyventojų sąskaitos bus vertinamos naudojant duomenis, įtariamai pavogtus Jungtinės Karalystės banko HSBC, valdomo Šveicarijos bankininkystės tinklo buvusio darbuotojo Herve Falciano, rašo „Financial Times“.

REKLAMA

Tikisi papildyti biudžetą

Bandomoji analizė rodo, kad net kas penktos tikrintos sąskaitos savininkas jau anksčiau yra sukėlęs įtarimų inspektoriams dėl vengimo mokėti mokesčius ar kitų pažeidimų, tokių kaip pridėtinės vertės mokesčio nemokėjimas ir daugiamilijardiniai tarpvalstybiniai sukčiavimai.

REKLAMA
REKLAMA

Galimybė, kad nuo didelės dalies banke laikomų lėšų, siekiančių šimtus milijonų svarų sterlingų, nėra sumokami mokesčiai, įžiebė viltį, kad intervencija į sąskaitas Didžiosios Britanijos biudžetui atneš daug pinigų. Sąskaitas tikrinti turėtų pradėti artimiausiu metu.

Pasak HSBC, bankas netoleruoja mokesčių vengimo. Vis dėlto įtariama duomenų vagystė sukėlė didžiulį bankininkų nerimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įtampa ir bankams, ir klientams

Duomenų nutekinimas yra viena naujausių duomenų vagysčių, kuri pastaruoju metu krečia privačios bankininkystės pasaulį. Ilgametes bankininkystės slaptumo tradicijas turinčioje Šveicarijoje šis įvykis sukėlė didelę įtampą. Be to, neseniai Vokietijos prokurorai, remdamiesi diskų, įtariamai pavogtų iš bankų ir pasiūlytų teisėsaugos institucijoms, tyrimo duomenimis, patikrino Šveicarijos banko „Credit Suisse“ padalinius.

REKLAMA

Šveicarijoje kilo didelė įtampa dėl to, kad užsienio institucijos naudos vogtus duomenis mokesčių nusukinėtojams surasti. Nors, „Financial Times“ žiniomis, vyriausybės atstovai teigia, kad HSBC duomenis jie gavo legaliai ir už tai nemokėjo.

BBC teigimu, Vokietijos mokesčių inspektoriai kompaktinį diską su „Credit Suisse“ duomenimis nusipirko. Anksčiau buvo skelbiama, kad valdžia už minėtą diską neįvardytam asmeniui sumokėjo 2,5 mln. eurų.

REKLAMA

Bandymas sutrukdyti duomenų perdavimą nepavyko

HSBC duomenys praėjusiais metais pirmiausia pateko Prancūzijos institucijoms, kada šios darė kratą duomenų vagyste įtariamo H. Falciano namuose Prancūzijoje.

Prancūzija duomenis persiuntė kitoms vyriausybėms, tarp jų Ispanijai ir Jungtinei Karalystei. Pranešama, kad H. Falciano neigia pažeidęs įstatymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos atstovai Jungtinės Karalystės mokesčių ir muitų tarnybai persiuntė įtariamųjų sąrašą tik maždaug prieš pusantro mėnesio. Tokį vilkinimą lėmė nesėkmingas HSBC kreipimasis į Prancūzijos teismą tam, kad būtų įvertintas informacijos perdavimo teisėtumas. „Darome viską, ką galime, kad apsaugotume klientų interesus ir konfidencialumą“, – aiškino HSBC atstovai.

REKLAMA

Tikrins ir šeimos narius

Didžiosios Britanijos valdžios organų turimi duomenys priklauso sąskaitoms, kurios yra trejų–penkerių metų senumo. Sąraše yra apie 6,3 tūkst. vardų, tačiau apie pusė jų yra ne sąskaitų savininkų, bet finansų patarėjų, jų šeimos narių arba tų, kurie turi įgaliojimus tvarkyti sąskaitas.

REKLAMA

Sąrašuose taip pat atskleidžiami adresai, žinios apie patarėjus, pervedimų duomenys, sąskaitų balansai ir informacija apie lėšų šaltinius. Bandomasis tyrimas, kuriame tirtos 200 sąskaitų, atskleidė, kad 40 sąskaitų savininkų jau yra kruopščiai tikrinami mokesčių inspektorių.

Informacijos apie pinigų judėjimą tyrimas gali paliesti ir turtingus Didžiojoje Britanijoje gyvenančius užsieniečius, nors jie turi teisę nedeklaruoti užsienyje turimų sąskaitų. Inspektoriai turės teisę patikrinti, ar ne nuolat gyventi įsikūrę užsieniečiai laikėsi mokesčių taisyklių pervesdami pinigus šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TIK FAKTAI

Jungtinės Karalystės bankas HSBC 1999-aisiais įsigijo Šveicarijos bankų grupę, įkurtą Sirijoje gimusio finansininko Edmondo Safra.

HSBC sąskaitų sąrašai buvo įtariamai pavogti 2006 ir 2007 metais. Įtariamasis – buvęs HSBC padalinio Ženevoje internetinių technologijų darbuotojas Herve Falciano.

HSBC duomenų nutekėjimas palietė 15 tūkst. klientų visame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų