Bankai, tarp jų - „BNP Paribas“ ir ING, - skuba išparduoti euro zonos obligacijas už milijardus eurų, taip siekdami sumažinti priklausomybę nuo valiutų bloko probleminių šalių.
Tarptautinių finansų institutas, atstovaujantis 450 finansinių kompanijų, pusė kurių - iš Europos, parašė laiške Didžiojo dvidešimtuko (G20) lyderiams viršūnių susitikimo Kanuose išvakarėse, kad valstybinių obligacijų išpardavimą paskatino sugriežtinti reikalavimai dėl kapitalo ir bankų likvidumo.
Tarp obligacijų pirkėjų gali būti rizikos draudimo fondų, bet pagrindiniu antrinės obligacijų rinkos dalyviu vis dėlto laikomas Europos centrinis bankas.
BNP, stambiausias užsienio privatus Graikijos valstybės obligacijų turėtojas, pardavė obligacijų už 25 mlrd. eurų, arba ketvirtadalį savo investicijų į obligacijas, per keturis pastaruosius mėnesius.
Olandų finansų grupė ING ketvirtadienį pranešė sumažinusi investicijas į euro zonos periferinių šalių obligacijas 5,4 mlrd. eurų - taip pat per pastaruosius keturis mėnesius.
„Barclays“ praėjusią savaitę pranešė sumažinęs investicijas į Ispanijos, Italijos, Portugalijos, Airijos ir Graikijos obligacijas 31 procentu trečiąjį ketvirtį, iki 8 mlrd. eurų, - daugiausia išparduodamas obligacijas.