Gal būt, dėl to, kas atsitiko, reikia kaltinti ne alkoholį, o kitą medžiagą. Buvęs narkotikų guru ir skandalingas mokslininkas Davidas Nuttas interviu žurnalui „Times“ papasakojo, kad bankininkai, vartojantys kokainą, ir „jų sužadinimo ir „draivo“ kultūra (...) įtraukė mus į šiuos nemalonumus“.
Galimas daiktas, kad ponas D. Nuttas yra labai arti tiesos. Kokaino poveikis organizmui pasireiškia stipriu įsiaudrinimu ir neįprasta gražbylyste aptarinėjant dalykus, apie kuriuos žmogus neturi jokio supratimo. Visi sutinka su tuo, kad kreditų burbulas pradėjo pūstis 2000-ųjų metų viduryje ir tapo rezultatu to, ką buvęs FED vadovas Alanas Greenspanas pavadino „irrational exuberance“ (iracionaliu įsiaistrinimu). Galima ginčytis, kad biržų makleriai, suvartoję kokaino dozę, suteikusią jiems pasitikėjimo, galėtų sėkmingiau pardavinėti visus šiuos absurdiškai sudėtingus finansinius masinio naikinimo ginklus. Bet štai leisti milijardus dolerių hipotekinėms obligacijoms pirkti, kai buvo aišku, kad jos taps niekinės, kai tik baigsis bumas nekilnojamojo turto rinkoje, galėjo tik kokaino prisiuostę idiotai.
„Per visą 12 metų bankininko karjerą aš mačiau daugybę prisiuosčiusių nosių Londono Sičio baruose, girdėjau daugybę pernelyg savimi pasitikinčių žmonių kalbų iš įžūlių prisitaikėlių lūpų. Mūsų aplinkoje buvo pasakojamos istorijos apie kietus lėbautojus iš Niujorko, kurie per vakarą galėdavo suuostyti iki dešimties „takelių“. Bernie Madoffo įstaiga buvo žinoma kaip „Šiaurės polius“ – tiek daug „sniego“ ten buvo. Daugelis bankininkų žinojo apie atvirus kaltinimus Jimmy Cayne (buvusiam „Bear Sterns“ direktoriui), kuris, kaip kalbama, pas save laikė vaistų butelį nuo rėmens, pripildytą kokaino“, - dalijasi savo įspūdžiais buvęs bankininkas iš Londono.
Daktaras Chris Luke iš Korko universitetinės ligoninės Airijoje, tyręs kokaino poveikį bankininkams, tvirtina, kad „žinomi finansiniuose ir politiniuose sluoksniuose žmonės priiminėjo iracionalius sprendimus apimti didybės manijos kokaino poveikyje. Jie priimdavo beprotiškus sprendimus ir galvojo, kad yra absoliučiai teisūs – tai ir tapo chaoso priežastimi“.
Žinoma, godumas, egoizmas, nenusimanymas ir negailestingumas taip pat suvaidino savo vaidmenį, tačiau būtų kvaila neigti ir narkotikų vaidmenį.
Kalbama, kad šiandieną bankininkai, dirbantys „Square Mile“, bijo vartoti Bolivijos miltelius. Tur būt, jų gyvenimas šiandien ne toks linksmas, tačiau finansų sistema tampa išmintingesnė ir drausmingesnė.