Šių metų sausio-liepos mėn. Lietuvos bendrovės dažniausiai susidūrė su automobilių avarijų padaromais nuostoliais. Per šį laikotarpį šalies draudikai juridiniams asmenims išmokėjo 138 tūkst. draudimo išmokų už beveik 259 mln. litų. Transporto draudimo išmokų vertė, palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, padidėjo 12 proc. ir sudarė net 44 procentus visų draudimo išmokų.
„Statistika rodo, kad kiekvienais metais draudžiamųjų įvykių, nuo kurių nukenčia šalies bendrovės, ir draudimo išmokų joms suma Lietuvoje vis didėja. Dėl šios priežasties draudimo svarba verslui yra labai išaugusi ir prognozuojame, kad ateityje verslas finansinei apsaugai skirs dar daugiau dėmesio“, – sakė Andrius Romanovskis, Lietuvos draudikų asociacijos direktorius.
Pastebima tendencija, kad draudimo rūšyse, kuriomis naudojasi tiek gyventojai, tiek ir bendrovės, verslo nuostoliai yra didesni. Vidutinė privalomojo vairuotojų atsakomybės draudimo išmoka verslui yra beveik dvigubai didesnė nei gyventojams (atitinkamai 4,55 ir 2,5 tūkst. litų). Kasko draudime šis skirtumas yra mažesnis – vidutiniškai 2,8 tūkst. litų verslui ir 2 tūkst. litų gyventojams.
Pasak A. Romanovskio, taip yra todėl, kad tarp bendrovių naudojamų automobilių yra daugiau naujesnių ir brangesnių, be to, vidutinę išmoką smarkiai augina ir išmokos už dideles krovininių automobilių žalas.
„Nors Lietuvos vežėjų draudžiamų vilkikų skaičius neviršija 1 proc. visų Lietuvoje draudžiamų transporto priemonių, tačiau kasmet Lietuvoje ir užsienyje jų padaromos žalos viršija net penktadalį (apie 22 proc.) visų Lietuvoje registruotomis transporto priemonėmis padaromų žalų. Didžiąją dalį žalų Lietuvos vežėjai padaro ne Lietuvos teritorijoje – kitose šalyse jie padaro daugiau kaip pusę visų Lietuvos vairuotojų užsienyje sukeliamų avarijų,“ – sakė A. Romanovskis.
Palyginti su praėjusiais metais, vidutinė privalomojo vairuotojų atsakomybės draudimo išmoka verslui šiemet padidėjo nuo iki 4 iki 4,55 tūkst. litų, o kasko draudimo – nežymiai sumažėjo nuo 2,9 iki 2,85 tūkst. litų.