Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų paketui, kurie naujai įsteigtai įmonei „Būsto energijos taupymo agentūra ( BETA atveria kelią vertinti savivaldybių programas ir koordinuoti su būsto modernizavimu susijusius procesus.
„Taip pat parengiama bazė tipinėms sutartims. O kitame įstatyme, kurį rengia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, bus įteisinta, kad daugiabučių namų, kurie bus renovuojami gyventojai, gaunantys kompensaciją už šilumą ir karštą vandenį, tačiau atsisakę dalyvauti renovacijoje, neteks ir dalies paramos“, - sakė žurnalistams aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Anot ministro, šiuose įstatymuose nurodoma tvarka, kaip tai bus atliekama.
Ministras teigė, kad kitą trečiadienį Vyriausybė tikriausiai pritars dar vienam su būsto renovacija susijusiam įstatymui, o jį priėmus bus sukurta visa įstatyminė bazė, reikalinga daugiabučių renovacijai. Jeigu po to bus kas nors blogai, būsime kalti tik mes“, - pridūrė jis.
V.Mazuronis teigia, kad be tam tikrų saugiklių, kad statybos organizacijos atliktų darbus skaidriai ir kokybiškai, apsieita nebus. „Galbūt bus tam tikras užstatas“, - sakė jis, aiškindamas, kaip ketinama apsisaugoti nuo įmonių, kurios nevykdytų įsipareigojimų, gudrautų ar net bankrutuotų.
„Čia yra du pavojai. Yra grėsmė, kad galingosios organizacijos paims (užsakymus) kaip generalinis rangovas, pasiims procentus ir samdys subrangovus, ir pinigų dalis eis ne tam, kam reikia. jeigu per daug susmulkinsime, yra tikimybė, kad bus steigiamos vienadienės firmos, kurios čia pradės, čia bankrutuos, jų nesugaudysi ir panašiai“, - aiškino jis.
Pasak V. Mazuronio, pavojų yra ir daugiau, o jei jie išryškės prasidėjus masinei renovacijai, „mes nedelsiant turime reaguoti – laikyti ranką ant pulso, ir jeigu tik kas, reikia keisti įstatymus ir sudėlioti, kad dirbtų normaliai“.