• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statistikos departamentas pranešė, kad vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2009 metų kovo mėnesį buvo minus 51. Palyginti su vasario mėnesiu, jis nepasikeitė.

REKLAMA
REKLAMA

Palyginti su praėjusiu mėnesiu, mažiau gyventojų prognozavo namų ūkio finansinės padėties ir šalies ekonominės padėties blogėjimą, tačiau šiek tiek pesimistiškiau vertino savo galimybes nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn. Bedarbių skaičiaus prognozės išliko nepakitusios ir, kaip ir praėjusį mėnesį, buvo pačios pesimistiškiausios nuo tyrimo pradžios (2001 m. gegužės mėn.).

REKLAMA

Kovo mėn. 5 procentai gyventojų teigė, kad namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 55 – kad pablogėjo, o 39 procentai gyventojų atsakė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metus nepasikeitė (vasario mėn. – atitinkamai 6, 51 ir 42 proc.). Vertindami savo šeimos finansinės padėties tikėtinus pokyčius per artimiausius 12 mėn., 7 procentai gyventojų nurodė, kad tikisi pagerėjimo, 51 – pablogėjimo (vasario mėn. – atitinkamai 7 ir 54 proc.). 37 procentai gyventojų mano, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius metus nesikeis.

REKLAMA
REKLAMA

Vertindami šalies ekonominę padėtį 4 procentai gyventojų teigė, kad ekonominė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 84 procentai – kad pablogėjo, o 12 procentų atsakė, kad padėtis per praėjusius 12 mėn. nepasikeitė (vasario mėn. – atitinkamai 5, 82, 13 proc.). Kovo mėn. 7 procentai gyventojų tikėjosi, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. truputį pagerės, 71 procentas prognozavo pablogėjimą, 19 procentų teigė, kad padėtis išliks tokia pati (vasario mėn. – atitinkamai 8, 72 ir 17 proc.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovo mėn., kaip ir vasario, 96 procentai gyventojų prognozavo bedarbių skaičiaus augimą per artimiausius 12 mėn.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime kovo mėn. nesiskyrė. Palyginti su vasario mėn., mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis nepasikeitė, kaime – padidėjo 1 procentiniu punktu. Sumažėjo miesto gyventojų, manančių, kad per ateinančius 12 mėn. blogės namų ūkio finansinė padėtis, tačiau jie pesimistiškiau vertino savo galimybes nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn. Kaimo gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties blogėjimą, palyginti su praėjusiu mėn., sumažėjo 3 procentiniais punktais.

REKLAMA

Per metus vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 45 procentiniais punktais. Ypač pasikeitė gyventojų nuomonė apie tikėtiną bedarbių skaičiaus augimą. Per metus gyventojų, prognozuojančių bedarbių skaičiaus didėjimą, dalis išaugo nuo 12 iki 96 procentų, iš jų prognozuojančių didelį bedarbių skaičiaus augimą – nuo 2 iki 69 procentų. Didelę įtaką vartotojų pasitikėjimo rodiklio pasikeitimui turėjo ir daug pesimistiškesnės nei prieš metus šalies ekonominės padėties prognozės. Gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. pablogės, dalis padidėjo nuo 32 iki 71 procento. Prieš metus kas ketvirtas šalies gyventojas (25 proc.) tikėjosi savo namų ūkio finansinės padėties pagerėjimo, 2009 m. kovo mėnesį tokių liko 7 proc. Palyginti su praėjusiais metais, gyventojai blogiau vertino galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn.

REKLAMA

Pranešimo priede pateikiami vartotojų pasitikėjimo rodiklio ir jo sudėtinių dalių (atsakymų į klausimus, naudojamus šiam rodikliui skaičiuoti) pokyčiai. ES šalių informaciją galima rasti Europos Komisijos interneto svetainėje. Europos Komisijos kovo mėn. pranešimas spaudai bus paskelbtas 2009 m. kovo 30 d. 12 val.

Vartotojų nuomonių tyrimą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga. Tyrimas atliekamas apklausiant 1200 atsitiktinai iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro atrinktų respondentų. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis – tai teigiamų ir neigiamų atsakymų į 4 klausimus (apie namų ūkio finansinės padėties, šalies ekonominės padėties, bedarbių skaičiaus kitimą (su priešingu ženklu) ir tikimybę sutaupyti per artimiausius 12 mėn.) balansų aritmetinis vidurkis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų