Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų biuro ekspertas, atskleidžia penkias funkcijas, praversiančias „Spotify“ paslaugos prenumeratoriams.
1. Vakarėlis, kurio muzika įtinka visiems? Įmanoma!
Ar kada nors teko sukurti grojaraštį draugų vakarėliui? Tai reikalauja nemažai pastangų bei laiko ir visuomet išlieka tikimybė, kad muzikiniu fonu patenkinti bus ne visi. Todėl „Spotify“ siūlo jį sukurti visiems šventėms dalyviams kartu.
Kaip išmėginti?
Pasirinkite susikurtą grojaraštį, spustelėkite dešinį pelės klavišą (kol kas ši funkcija veikia tik darbastalio versijoje) ir pasirinkite „Collaborative Playlist“ (liet. Jungtinis grojaraštis). Atsiradusiame laukelyje, įvesdami vartotojų vardus, pridėkite draugus ir jie ne tik matys visą dainų sąrašą, bet ir galės jį papildyti savo mėgstamais kūriniais.
2. Atkurkite ištrintą grojaraštį
Netyčia ištrynėte itin brangintą ir ilgai rinktą grojaraštį? Nieko tokio, „Spotify“ kūrėjai apgalvojo ir šį scenarijų.
Kaip išmėginti?
Atsidarykite skiltį „Settings“ (liet. Nustatymai) ir joje suraskite „Recover Playlists“ (liet. Atkurti grojaraščius). Paspaudę šį mygtuką, pamatysite visą ištrintų grojaraščių sąrašą – beliks tik pasirinkti, kuriuos iš jų norite atkurti.
3. Nepraleiskite mėgstamų atlikėjų koncertų
Apie ilgai lauktą koncertą ir vėl sužinojote tik tuomet, kai jis pasibaigė? Įdarbinkite savo „Spotify“ – ši programėlė gali pranešti apie artėjančius pasirodymus.
Kaip išmėginti?
Tereikia nepamiršti programėlėje sekti savo mėgstamiausių atlikėjų, o paieškos skiltyje „Browse“ (liet. Ieškoti) pasirinkti „Concerts“ (liet. Koncertai) – čia rasite nuorodas, nukreipiančias tiesiai į būsimų koncertų bilietus parduodančius tinklapius.
4. Atraskite ne tik muzikos, bet ir literatūros kūrinius
Eismo spūstyje arba kelionėje ir vėl klausotės tos pačios dainos? Nuobodulį išvaikyti padės... knyga. Įgarsintoms knygoms „Spotify“ sukūrė atskirą grojaraštį.
Kaip išmėginti?
„Spotify“ biblioteką surasite paieškos laukelyje „Browse“ (liet. Ieškoti) įrašę žodį „Audiobooks“ (liet. Audioknygos). Beliks tik pasirinkti iš gausybės knygų, tarp kurių – ir pačių autorių skaitomi poezijos, ir profesionalų įgarsinti klasikos kūriniai.
5. Mokykitės naujų kalbų
Muzikos platformoje „Spotify“ galite rasti ne tik mėgstamą muziką, įgarsintas knygas, bet ir skirtingų kalbų pamokas: ispanų, prancūzų, vokiečių, portugalų, švedų ir daugelį kitų.
Kaip išmėginti?
Pamokų įrašų ieškoti taip pat reikia naudojantis skiltimi „Browse“ (liet. Ieškoti) – į ją tiesiog įveskite kalbos, kurią norite išmokti, pavadinimą ir rinkitės iš daugelio sąrašų. Tiesa, viena smulkmena, pamokos dėstomos anglų kalba.