Anot jo, Ukraina gali eiti arba kariniu, arba diplomatiniu keliu. Vis dėlto, V. Zelenskio įsitikinimu, didelės įtakos kelio pasirinkimui turės okupantų elgesys.
„Tai galima išspręsti diplomatiniu arba kariniu būdu. Jei Rusijos kariai paliks pusiasalį be papildomo spaudimo, tai išgelbės gyvybes“, – V. Zelenskį cituoja „InTerris“.
Ukrainos prezidentas įsitikinęs, kad negrąžinus Krymo ir Donbaso Ukrainai, ilgalaikė taika negalima nei Ukrainoje, nei Europoje.
Krymą Rusija aneksavo dar 2014-aisiais. Ukraina ne kartą yra pabrėžusi, kad sieks atgauti visas rusų užgrobtas teritorijas, įskaitant ir šį pusiasalį.
Zelenskis mano, kad karas gali baigtis iki metų pabaigos
Kiek anksčiau šią savaitę V. Zelenskis portugalų televizijai RTP pareiškė manąs, kad karas gali pasibaigti dar iki šių metų pabaigos.
V. Zelenskio nuomone, viskas priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant Ukrainos pajėgų kontrpuolimo sėkmę. V. Zelenskio teigimu, įvykiai fronte bus lemiami priimant atitinkamus politinius sprendimus.
Taip pat svarbu bus ir Ukrainos pakvietimas į NATO. Ukrainos prezidentas mano, kad Ukraina taps Aljanso dalimi tik po karo, tačiau pakvietimo gali sulaukti ir anksčiau.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.