Vienas iš prancūzų valdininkų leidiniui pažymėjo, kad toks žingsnis būtų ženklas V. Putinui, o Berlyne taip pat manoma, kad tai galėtų sustiprinti spaudimą Didžiajai Britanijai ‒ stiprinti savo branduolines pajėgas ir sekti Prancūzijos pavyzdžiu.
„Kelių prancūziškų branduolinių naikintuvų dislokavimas Vokietijoje neturėtų sudaryti sunkumų ir būtų stiprus signalas“, ‒ cituojamas šaltinis Prancūzijoje.
JAV „atšalimas“ ir Prancūzijos galimybės užpildyti tuštumą
Vokietijos CDU partijos lyderis ir labiausiai tikėtinas kandidatas į Vokietijos kanclerio postą Friedrichas Merzas pareiškė nesąs tikras, kad NATO išliks ankstesniu pavidalu. Atsakydamas į žurnalistų klausimus, jis pripažino, kad Europai reikės sukurti savo ginkluotą aljansą, nepriklausomą nuo Jungtinių Valstijų.
Jis taip pat sakė, kad Vokietija nebegali pasikliauti JAV kariuomenės branduoliniu gynybos skėčiu ir kad reikėtų pradėti derybas su Didžiąja Britanija ir Prancūzija dėl jų branduolinės paramos išplėtimo kitoms Europos šalims.
Šiandien JAV užtikrina Europos saugumą apie 100 branduolinių raketų arsenalu, kurių dauguma dislokuotos JAV karinėje bazėje Vokietijoje.
Prancūzija yra vienintelė branduolinė valstybė Europos Sąjungoje. Jos arsenale yra apie 300 branduolinių galvučių, primena „Politico“. Didžioji Britanija taip pat turi branduolinių ginklų Europoje, o dar penkios Europos šalys ‒ Belgija, Vokietija, Italija, Nyderlandai ir Turkija ‒ turi amerikietiškų branduolinių ginklų, dislokuotų pagal NATO branduolinių ginklų dalijimosi programą.
2024 m. kovą V. Putinas pareiškė, kad kariniu-techniniu požiūriu Rusija yra pasirengusi branduoliniam karui, o jos strateginės pajėgos „nuolat budėjimo režime“. E. Macronas tuomet atsakė, kad Rusija nėra vienintelė, turinti branduolinių ginklų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!