„Lukošenkozacija“
„Politiškai Rusija vis labiau panaši į Lukašenkos režimą. Labai liūdna, tačiau tai yra tiesa“, – ketvirtadienį pareiškė vienas iš PRP-Parnas partijos ir Rusijos opozicijos lyderių. Pasak jo, V. Putinas šiuo metu tampa dar agresyvesnis už A. Lukašenką.
„Baltarusijoje yra vienuolika politinių kalinių. Rusijoje vien tik Bolotnajos kalėjime jų yra dvidešimt aštuoni“, – teigia B. Nemcovas. Anot jo, Rusijoje vis stiprėja tiek cenzūra, tiek propaganda prieš opoziciją.
„Lukošenkozacija“, – tokiu vienu žodžio B. Nemcovas apibūdina dabartinę situaciją Rusijoje.
V. Putino taikinys – opozicija
Žiauresnės represijos, opozicijos persekiojimas, bylos prieš opozicijos atstovus, galinga propaganda televizijoje, žmogaus teisių pažeidimai – toks, pasak B. Nemcovo, buvo V. Putino atsakas į opozicijos protesto akcijas po rinkimų.
„Tai labai rimta, daugybė žmonių persekiojama dėl politinių priežasčių“, – savo susirūpinimą išreiškia B. Nemcovas. Pasak jo, V. Putinas kovoje prieš opoziciją turi labai aiškią taktiką – pademonstruoti, kad Rusijos opozicija yra amerikiečių šnipai arba nusikaltėliai.
Be to, kaip teigia B. Nemcovas, dėl galingos propagandinės mašinos Rusijos žmonės negauna sąžiningos informacijos apie tai, kas vyksta šalies viduje.
Tiki kitokia Rusija
Vis dėlto B. Nemcovas nesiruošia nuleisti rankų kovoje su V. Putino režimu. Nors tvirtina, kad Rusijai jokiais būdai nereikia kruvinos revoliucijos, gatvių protestai bus tęsiami.
„Mes už taikią transformaciją be kruvinos revoliucijos. Turime šioje srityje skaudžios patirties“, – tvirtina B. Nemcovas. Tačiau, pasak jo, opozicija ruošiasi naujiems masiniams protestams. Juose bus reikalaujama išlaisvinti politinius kalinius ir informacijos kanalus.
„Ko mums reikia iš Vakarų? Sankcijos korumpuotiems žmonėms, biurokratams, žudikams“, – teigia B. Nemcovas. Pasak jo, būtent asmeninės sankcijos V. Putino režimo atstovams yra svarbiausias įrankis, kuriuo būtų galima padėti Rusijos opozicijai.
B. Nemcovas nebijo sakyti, kad tiki kitokia Rusijos ateitimi, ir mano, jog šalis iš tiesų gali būti kitokia: „Demokratiška, liberali, laisvos rinkos šalis, draugiška savo kaimynėms.“