Kanclerio vizito Kinijoje tikslas – sustiprinti ekonominius ryšius su didžiausia Berlyno prekybos partnere.
Kaip pranešė Kinijos valstybinis transliuotojas CCTV, sekmadienio rytą O. Scholzas, lydimas gausios ministrų ir verslo vadovų delegacijos, nusileido Čongčinge.
Vakarų sąjungininkams didinant spaudimą Pekinui, O. Scholzas turėtų pabrėžti, kad Europos eksporto milžinė atmeta raginimus atsiskirti nuo antros pagal dydį pasaulio ekonomikos ir tebėra pasiryžusi toliau plėtoti ekonominį bendradarbiavimą su Pekinu.
Tačiau jo draugiškos iniciatyvos Kinijos atžvilgiu gali sukelti Vašingtono ir Europos Sąjungos partnerių, kurie priešinasi didelėms Pekino pramonės subsidijoms, pyktį.
„Kinija išlieka labai svarbi ekonominė partnerė“, – penktadienį žurnalistams sakė O. Scholzas ir pridūrė, kad jis stengsis sudaryti vienodas sąlygas Vokietijos įmonėms Kinijoje.
Geopolitinėje srityje O. Scholzas savo vizitu taip pat sieks įtikinti Kinijos prezidentą Xi Jinpingą pasinaudoti savo įtaka ir pažaboti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną bei įtikinti jį nutraukti Maskvos pradėtą karą Ukrainoje.
„Atsižvelgiant į glaudžius Kinijos ir Rusijos santykius, Pekinas turi galimybę daryti įtaką Rusijai“, – pareiškė Vokietijos vyriausybės šaltinis Berlyne.
Trijų dienų kelionė į Čongčingą, Šanchajų ir Pekiną yra antrasis O. Scholzo vizitas Kinijoje nuo tada, kai jis tapo kancleriu.