Pasak Ukrainos pareigūno, deja, rusams šiuo metu pavyksta įtikinti europiečius, kad jie ateityje tikrai nenori jų pulti.
„Žinoma, iš tikrųjų jie labai nori, ieško išteklių ir juos kaupia, rengia informacinius išpuolius prieš NATO šalis, siekdami politiškai susilpninti vyriausybes, išbalansuoti patį Aljansą“, – pabrėžė A. Kovalenka.'
„Rusai rengia veiksmus prieš Baltijos šalis“
Jis taip pat pažymėjo, kad daugelis Europos politikų neturi vidinių jėgų atvirai kalbėti su žmonėmis apie realią grėsmę, nenori prarasti reitingų, priimdami sprendimus mobilizuoti visuomenę ir ekonomiką.
„Rusai rengia veiksmus prieš Baltijos šalis, ir dabartinėmis aplinkybėmis jiems reikia dar 4-6 metų. Toks terminas, jei Europa toliau laikys karą su Rusija ne savo problema“, – pabrėžė A. Kovalenka.
Jis taip pat pridūrė, jog „Europa primena strutį, kuris slepia galvą nuo realybės ir tenkinasi Rusijos melu, kad esą ji neturi jokių agresyvių kėslų“.
Lietuva turi ruoštis blogiausiam scenarijui: Rusijos puolimo atveju greitos pagalbos nebus, įspėja JAV atsargos generolas
Varšuvos saugumo forume JAV atsargos generolas Benas Hodgesas perspėjo Lietuvą. Anot jo, šalis turi ruoštis blogiausiam scenarijui, nes galimo Rusijos puolimo atveju skubios pagalbos iš sąjungininkų greičiausiai nesulauks.
Nepaisant pasiruošimo atremti galimą Rusijos puolimą, Europoje vis dar yra daug oro ir priešraketinės gynybos spragų.
„Mes vis dar negalime pakankamai greitai judėti Europoje. Taigi, karinio mobilumo klausimas vis dar yra problema, kurią reikia išspręsti“, – pažymėjo NATO vyresnysis patarėjas logistikos klausimais, buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodgesas.
Benas Hodgesas (nuotr. SCANPIX)Perspėjo Lietuvą ruoštis blogiausiam: dvi savaites turėtų gintis pati
Kartu B. Hodgesas pabrėžė, kad kiekviena šalis stiprina savo gynybinius pajėgumus, o NATO rytiniame flange esančios šalys, ypač Lenkija, tai daro ypač veiksmingai.
Vis dėlto jis išreiškė susirūpinimą, kad daugelis šalių vis dar tikisi, kad Rusijos puolimo grėsmė išnyks, todėl ruošiasi nepakankamai. Generolas pirmiausia įspėjo Lietuvą.
„Įsivaizduokite savaitę to, kas vyksta Ukrainoje, bet Gdanske, Klaipėdoje ar Taline. Turime būti tam pasirengę. Tai man kelia didžiausią susirūpinimą, nes nemanau, kad galime judėti taip greitai ar greičiau nei Rusijos kariai.
Mes neišsprendėme infrastruktūros ir sienos kirtimo apribojimų klausimo, tai vis dar problema. Ir todėl, pavyzdžiui, Lietuvai gali tekti ruoštis blogiausiam scenarijui – dviem savaitėms, kol kas nors ateis į pagalbą“, – B. Hodgeso žodžius cituoja „Ukrinform“.
Perspėjo ir anksčiau: be pagalbos Ukrainai pavojus gresia Lietuvai
Dar šių metų birželį į atsargą išėjęs aukščiausio rango JAV kariuomenės generolas perspėjo, kad į Rusijos prezidento Vladimiro Putino grasinimus įsiveržti į Baltijos šalis reikia žiūrėti rimtai.
Beveik keturis dešimtmečius JAV kariuomenėje tarnavęs generolas Davidas Petraeusas sakė, kad Rusijos režimo lyderis sieks praplėsti Rusijos valdas ir už Ukrainos ribų.
Putinas susitikime su Rusijos pareigūnais (nuotr. SCANPIX)Tiki tuo, ką sako
D. Petreusas, vadovavęs sąjungininkų pajėgoms Irake, sakė, kad Ukrainos sąjungininkai Vakaruose turi dėti daugiau pastangų, kad padėtų laimėti karą prieš V. Putiną. Žinoma, ekspertai ne kartą perspėjo, kad siekdamas susigrąžinti Rusijos imperiją, V. Putinas nusitaikys ir kitur.
Kalbėdamas portalui „The Sun“ D. Petreusas sakė, kad V. Putinas labai aiškiai pareiškė, jog į Europą atneš naują karą. Jis teigė, jog pasaulis turėtų klausytis, nes V. Putinas tiki savo žodžiais.
„Jei Putinui pavyks Ukrainoje, karas gali išsiplėsti ir Baltijos šalių regione. Režimo lyderis nesitenkintų vien laimėjimu Ukrainoje. Aišku, kad po to jis pultų Moldovą. Po to galėtų pulti Lietuvą arba kitas Baltijos šalis“, – kalbėjo į atsargą išėjęs generolas.
Jis pridūrė, jog Vakarai turi daryti viską, kad neleistų Vladimirui Putinui laimėti. Taip pat Ukraina turi siekti didesnių technologinių pasiekimų.
„Ukraina turi daugiau padaryti, kad pati sau suteiktų galimybių, ir, panašu, pagaliau tai daro. Ji turi turėti daugiau atsarginių karių ir papildomų dalinių. Turėkite omenyje, kad tai, ką jie padarė Juodojoje jūroje, padarė ne jų laivai ar jūreiviai – o jų dronai“, – teigė D. Petreusas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
O ryt negaletu ?
Šiandien išgirdes sirenas ,greitai nubegome gelių ,duonos ,druskos ,litrą ,o pasirodo kad kazkokie bandymai tik-nusivylėme