• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina nori, kad antrasis lyderių viršūnių susitikimas, kurio tikimasi dar šiais metais, būtų pradžia kovų fronte pabaigai. 

Ukraina nori, kad antrasis lyderių viršūnių susitikimas, kurio tikimasi dar šiais metais, būtų pradžia kovų fronte pabaigai. 

REKLAMA

Apie tai leidiniui „Bloomberg“ kalbėjo  Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas.

Susitikimas nerimo akivaizdoje

Jermakas vadovavo Kyjivo pastangoms surengti taikos viršūnių susitikimą po to, kai birželį per pirmąjį susitikimą Šveicarijoje nepavyko pritraukti šalių iš Pietų. 

V. Zelenskis siekia sušaukti antrąjį taikos viršūnių susitikimą prieš lapkritį vykstančius JAV rinkimus, o prie šio stalo galbūt dalyvaus ir Rusija. Šis susitikimas organizuojamas Ukrainai ir Vakarų sąjungininkėms nerimaujant, kad rudenį į Baltuosius rūmus sugrįš Donaldas Trumpas, o pačioje Ukrainoje didėja nuovargis ir trūksta didelių proveržių mūšio lauke.  

„Svarbiausias antrojo viršūnių susitikimo lūkestis yra tai, kad jis sudarys pagrindines prielaidas sustabdyti karo veiksmus“, – leidiniui „Bloomberg“ kalbėjo A. Jermakas.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime kuo greičiau užbaigti šį karą, kad pasiektume teisingą taiką“, – pridūrė jis. 

Jermakas teigė, kad susitikimas bus surengtas vienoje iš Pietų šalių, greičiausiai Artimuosiuose Rytuose, siekiant parodyti „Pasaulio vienybę“, Rusijai bandant ja kvestionuoti. 

REKLAMA

Viltis deda į Kiniją

Praėjusį birželį Šveicarijoje įvykusį taikos viršūnių susitikimą sugadino Rusijos prezidento Vladimiro Putino reikalavimas, kad Ukraina atsisakytų didelės savo teritorijos dalies, kurį Ukraina ne kartą atmetė. Rusija nebuvo pakviesta į susitikimą.

Nors Ukraina bandė sutelkti dėmesį į temas, dėl kurių būtų galima pasiekti platesnį sutarimą, pavyzdžiui, branduolinį saugumą ir pagrobtų vaikų grąžinimą, viršūnių susitikimas taip pat nesulaukė pagrindinių valstybių, tokių kaip Kinija, Indija, Brazilija ir Pietų Afrika, palaikymo.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainai itin svarbu užtikrinti Kinijos dalyvavimą kitame taikos viršūnių susitikime. Pasak A. Jermako, Kinija yra „didelis žaidėjas, kuris tikrai gali daryti įtaką Rusijai“.

Kol kas ženklai nieko gero nežada. Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi kolegai Ukrainoje Dmytro Kulebai per vizitą Pekine praėjusį mėnesį sakė, kad „dar nepribrendo“ laikas taikos deryboms, siekiant užbaigti karą su Rusija.

Kaip zelionka derėsis jei pats ĮSTATYMU UŽDRAUDĖ DERYBAS SU RUSIJA?
Ar jus durni,ar rusu kalbos nesuprantat?
Putinas jums aiškiai pasake sąlygas,kas dar ne aišku?
nieko nebus, vištgaidynui tai nenaudinga, teks Ukrainai atsisakyti okupuotu teritorijų arba atsisakyti vištgaidinės demokratijos ir NATO, ir jungtis prie rusų demokratijos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų