Nors D. Trumpas pasisako už naujus muitus iš dalies siekdamas paremti JAV gamybą, jie taip pat gali turėti įtakos šiaurinės balintos spygliuočių medienos plaušienos (NBSK) prieinamumui, kuri yra pagrindinė tualetinio popieriaus ir popierinių rankšluosčių gamybos sudedamoji dalis.
NBSK sudaro apie trečdalį standartinio JAV tualetinio popieriaus sudėties ir pusę įprastų popierinių rankšluosčių sudėties, o šiuo metu jis daugiausia tiekiamas iš Kanados. Praėjusiais metais Jungtinės Valstijos iš Kanados importavo apie 2 mln. tonų NBSK.
D. Trumpas ne kartą yra pareiškęs, kad Amerikai kanadietiška mediena nereikalinga. Tačiau dėl savo ypatingų savybių Kanados spygliuočių medienos masės negalima pakeisti amerikietiškais analogais.
„Kai kurie didieji prekių ženklai nori ne tik spygliuočių medienos masės iš Kanados. Jie nori minkštosios medienos plaušienos iš konkrečios gamyklos, kurią naudoja jau 30 metų“, – sako pramonės ekspertas Brianas McClay'us.
Sustabdyti tiekimą reiškia pakeisti receptūrą ir visą technologinį fabrikų procesą, o tai praktiškai neįmanoma, rašo „Bloomberg“.
Anot leidinio, toks scenarijus gali atgaivinti skaudžius prisiminimus apie pandemijos laikų tualetinio popieriaus stygių, kai parduotuvių lentynos buvo ištuštintos paniškai perkant.
Trumpas pasidžiaugė „itin produktyviu“ pokalbiu su Kanados premjeru
JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pasidžiaugė pirmuoju pokalbiu su Kanados ministru pirmininku Marku Carney, kuris, anot jo, buvo itin produktyvus, nepaisant pastaruoju metu tvyrančios įtampos dėl muitų ir JAV vadovo raginimų aneksuoti šiaurinę kaimynę.
D. Trumpas pridūrė, kad jiedu sutarė susitikti netrukus po balandžio 28 dieną Kanadoje vyksiančių visuotinių rinkimų, kuriuos M. Carney paskelbė netrukus po to, kai prieš dvi savaites pakeitė D. Trumpo dažnai kritikuotą Justiną Trudeau.
„Ką tik baigiau pokalbį su Kanados ministru pirmininku Marku Carney. Tai buvo itin produktyvus pokalbis, sutarėme dėl daugelio dalykų“, – parašė D. Trumpas savo socialiniame tinkle „Truth Social“.
D. Trumpas pažymėjo, kad jiedu „susitiks iš karto po artėjančių Kanados rinkimų ir dirbs ties politikos, verslo ir visų kitų veiksnių elementais, kurie galiausiai bus puikūs ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms, ir Kanadai“.
M. Carney biuras pranešė, kad dviejų valstybių vadovai turėjo „labai konstruktyvų pokalbį“ ir susitarė „tuoj po rinkimų“ pradėti „išsamias derybas dėl naujų ekonominių ir saugumo santykių“.
Tačiau biuras pridūrė, jog M. Carney D. Trumpui pranešė, kad jo vyriausybė nuo balandžio 2 dienos, kai įsigalios dideli JAV muitai, įves atsakomuosius muitus Amerikos prekėms.
D. Trumpo žinutės socialiniame tinkle tonas labai skyrėsi nuo Vašingtono ir Otavos pastarojo meto retorikos.
Dar ketvirtadienį M. Carney pareiškė, kad gilių ekonominių, saugumo ir karinių ryšių tarp Kanados ir Jungtinių Valstijų era „baigėsi“.
Jis taip pat buvo pažadėjęs imtis atsakomųjų veiksmų dėl D. Trumpo šią savaitę priimto „nepagrįsto“ sprendimo įvesti didelius muitus automobiliams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!