„Tikimybė, kad jie susigrąžins savo branduolinius ginklus, yra kažkur tarp mažos ir jokios“, – interviu kanalui sakė jis.
„Būkime sąžiningi, abu žinome, kad taip neatsitiks“, – kalbėjo jis.
1994 m., žlugus Sovietų Sąjungai, Ukraina sutiko atiduoti Rusijai savo branduolinius ginklus mainais į Rusijos, JAV ir Jungtinės Karalystės garantijas, kad bus gerbiamas jos suverenitetas ir nepriklausomybė – šią sutartį Maskva pažeidė pakartotinėmis invazijomis, sako V. Zelenskis.
Anot K. Kelloggo, Ukrainos apginklavimas branduoliniais ginklais yra neperspektyvus.
„Prisiminkite, kad prezidentas sakė, jog esame sveiko proto vyriausybė. Kai kas nors ką nors panašaus pasako, pažvelkite į rezultatą arba potencialą. Tai yra naudojimasis sveiku protu“, – komentavo K. Kelloggas.
Zelenskis: jei stojimo į NATO procesas užsitęs, Ukrainai turi būti grąžintas branduolinis ginklas
Britų žurnalistas Piersas Morganas V. Zelenskio paklausė, ar jis turi planą „B“, jei Ukraina neįstos į NATO – esą tokią sąlygą iškėlė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, aiškindamas invaziją į Ukrainą jos euroatlantiniais siekiais.
„Jeigu stojimo į Aljansą procesas užsitęs metus ar dešimtmečius – ne dėl Ukrainos, o dėl partnerių, – tada Ukraina visiškai pagrįstai iškels klausimą: kas visą tą laiką apsaugos mus nuo šio blogio, kokios paramos sulauksime, kokių ginklų gausime“, – pareiškė prezidentas.
Pasak V. Zelenskio, tokiu atveju partneriai turėtų aprūpinti Ukrainą pakankamu kiekiu raketų ir net „grąžinti jai branduolinį ginklą“, taip pat padėti finansuoti milijoninę kariuomenę, kuri atgrasytų Rusiją, kad žmonės Ukrainoje jaustųsi ramūs.
Rusija taip pat turi sumokėti finansinę kompensaciją už visą Ukrainai padarytą žalą, pridūrė prezidentas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!