• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Taivano kariai mažoje salelėje prie pat Kinijos žemyninės dalies ketvirtadienį numušė „neatpažintą civilinį droną“, kai šis įskrido į draudžiamą zoną, pranešė taivaniečių kariuomenė.

Taivano kariai mažoje salelėje prie pat Kinijos žemyninės dalies ketvirtadienį numušė „neatpažintą civilinį droną“, kai šis įskrido į draudžiamą zoną, pranešė taivaniečių kariuomenė.

REKLAMA

Tai pirmas kartas, kai Taivano pajėgos numušė bepilotį orlaivį, ir tai įvyko tvyrant didžiausiai per pastaruosius dešimtmečius įtampai tarp Pekino ir Taibėjaus.

Taivano gynybos ministerija pranešė, kad nedidelis civilinis dronas įskrido į „draudžiamąją zoną“ virš Šiju salelės, esančios tarp Kinijos žemyninės dalies ir Taivano Dzinmeno salų.

„Dislokuoti kariai laikėsi procedūrų, kad įspėtų droną, tačiau nesėkmingai. Dronas buvo numuštas gynybinės ugnies“, – sakoma trumpame Gynybos ministerijos pranešime.

Dzinmeno salos vos kelių kilometrų atstumu nutolusios nuo Kinijos pakrantės, o Taivanas per pastarąsias dvi savaites pranešė apie kelis incidentus, kai virš kariuomenės postų skraidė dronai.

REKLAMA
REKLAMA

Viename praėjusią savaitę išplitusiame vaizdo įraše matyti, kaip du Taivano kariai vienoje iš tų salų spokso į bepilotę skraidyklę, o paskui mėgina ją numušti akmeniu. Savaitgalį internete pasirodė dar vienas įrašas, kuriame, kaip įtariama, matyti Kinijos dronas, skraidantis aplink kitą atokią salą.

REKLAMA

Taivano kariuomenė ir prezidentė Tsai Ing-wen šią savaitę perspėjo, kad ateityje numušinės tokius aparatus, jeigu jie nesitrauks po įspėjimų.

Tuo metu Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas pirmadienį teigė, kad dėl tokių įskridimų „neverta kelti triukšmo“, nes dronai „skraido aplink Kinijos teritoriją“.

Taivanas, turintis 23 mln. gyventojų, gyvena nuolatinės Kinijos invazijos grėsmės sąlygomis. Kinija autonominę, demokratiškai valdomą salą laiko savo teritorijos dalimi ir ne kartą sakė, kad kada nors ją susigrąžins, prireikus – jėga.

REKLAMA
REKLAMA

Dronų įsibrovimų padaugėjo Pekinui praėjusį mėnesį surengus karines pratybas, jam protestuojant prieš JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi ir kitų politikų vizitus į Taibėjų.

Neaišku, kas valdo iš Kinijos žemyninės dalies atskrendančius dronus. 

Dzinmenas yra vos už kelių kilometrų nuo Kinijos krantų – tokį atstumą gali nuskristi ir civilio asmens valdomas komercinis dronas.

Tačiau pastaraisiais metais Kinija taip pat vis dažniau naudoja vadinamąją pilkosios zonos taktiką prieš Taivaną, įskaitant dronų įsibrovimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pilkosios zonos“ taktika yra terminas, kurį karo analitikai vartoja agresyviems valstybės veiksmams apibūdinti, kai nevyksta atviras karas ir gali būti pasitelkiami civiliai gyventojai.

Kinija taip pat vis dažniau rengia naikintuvų įsibrovimus į Taivano oro gynybos identifikavimo zoną.

Remiantis naujienų agentūros AFP duomenų baze, sudaryta pagal taivaniečių gynybos ministerijos skelbiamą informaciją, praėjusį mėnesį Kinijos orlaiviai, daugiausia naikintuvai, į Taivano ADIZ įskrido 446 kartus.

ADIZ nesutampa su Taivano teritorine oro erdve – ji apima gerokai didesnę teritoriją, persidengia su dalimi Kinijos oro gynybos atpažinimo zonos ir netgi apima dalį žemyninės Kinijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų