• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Taivano prokuratūra penktadienį pranešė pirmą kartą pareiškusi Kinijos laivo kapitonui kaltinimus neva nutraukus netoli savivaldos sąlygomis gyvuojančios salos krantų nutiestą povandeninį telekomunikacijų kabelį.

Taivano prokuratūra penktadienį pranešė pirmą kartą pareiškusi Kinijos laivo kapitonui kaltinimus neva nutraukus netoli savivaldos sąlygomis gyvuojančios salos krantų nutiestą povandeninį telekomunikacijų kabelį.

REKLAMA

Kapitonas pavarde Wangas ir jo Toge registruotas krovininis laivas „Hongtai“ Taivane sulaikyti po incidento, kuris vasarį įvyko strategiškai svarbiame Taivaną nuo Kinijos skiriančiame sąsiauryje.

Kinija primygtinai teigia, kad Taivanas yra jos teritorijos dalis ir naudojasi įvairiomis taktinėmis, tarp jų ir karinėmis bei politinėmis priemonėmis, siekdama priversti Taipėjų sutikti su jos pretenzijomis dėl suverenumo.

Po patogia vėliava plaukiančio laivo „Hongtai“ įgulą sudarė aštuoni Kinijos piliečiai ir jį finansavo Kinija, sulaikymo metu pranešė Taivano pakrantės apsaugos tarnyba.

Wangas buvo apkaltintas dėl Taivano telekomunikacijų valdymo įstatymo pažeidimo – „povandeninės su kabeliu susijusios infrastruktūros sunaikinimo“, nurodoma Tainano apygardos prokuratūros pranešime.

„Hongtai“ buvo pastebėtas „stoviniuojantis“ už maždaug šešių jūrmylių (11 kilometrų) į šiaurės vakarus nuo Čiangčiuno žvejybinio uosto. Po to, kai buvo pranešta apie nutrauktą Pengu archipelagą ir Taivaną jungiantį povandeninį kabelį, laivą sulaikė pakrantės sargai.

Prokurorų teigimu, Wangas žinojo, kad laivo elektroniniuose žemėlapiuose „buvo pažymėta Taivano povandeninių kabelių buvimo vieta“ ir kad netoli Tainano krantų ant jūros dugno nutiestas kabelis yra zonoje, kurioje draudžiama stovėti nuleidus inkarą.

REKLAMA
REKLAMA

Anot prokurorų, Wangas „vasario 25 d. ryte nurodė įgulai nuleisti į vandenį inkarą, ketindamas sunaikinti povandeninį kabelį“.

Jis taip pat „virš kabelio pakreipė laivą zigzagais, kad inkaras nukirstų kabelį“, tokiu būdu sugadindamas povandeninį kabelį ir nutraukdamas ryšį tarp Taivano ir Pengu, paaiškino prokurorai.

REKLAMA

Stebi „įtartinus“ laivus

Prokurorai taip pat nurodė, kad Wangas demonstravo „blogą nuostatą“, neigė jam pareikštus kaltinimus ir atsisakė atskleisti laivo savininko tapatybę.

Jei būtų pripažintas kaltu, Wangas galėtų septyneriems metams sėsti už grotų.

Prokurorai pareiškė, kad kaltinimai kitiems septyniems įgulos nariams pareikšti nebus – vietoje to juos deportuos imigracijos tarnyba.

Tai yra pirmas kartas, kai Kinijos laivo kapitonui buvo pareikšti kaltinimai nutraukus kabelį, naujienų agentūrai paaiškino prokuratūra.

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos užsienio reikalų ministerija atsisako komentuoti Wongo bylą, tačiau teigia, kad Taivanas yra „neatsiejama Kinijos teritorijos dalis“.

Taivane yra 14 tarptautinių ir 10 vietinių povandeninių kabelių.

Pastaraisiais metais ne kartą buvo atvejų, kai kuris iš jų nutraukiamas, o dėl pirmiau įvykusių incidentų buvo kaltinamas laidų nusidėvėjimas ar kinų laivai.

Pakrantės tarnybos teigimu, „Hongtai“ yra vienas iš 52 „įtartinų“ Kinijai priklausančių laivų, plaukiančių po patogiomis Mongolijos, Kamerūno, Tanzanijos, Togo ir Siera Leonės vėliavomis, kuriuos jai yra nurodyta atidžiai stebėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų