A. Navalnas, kurį ligoninėje toliau saugo sustiprinta vokiečių policijos apsauga, per pokalbį su vokiečių prokuroru atsisakė bendradarbiauti dėl rusų pasiūlymo Vokietijai drauge tirti jo bylą, rašo laikraštis, remdamasis saugumo tarnybos atstovu.
Straipsnyje pažymima, kad Rusijos atstovai „dar neinformuoti apie Navalno atsisakymą bendradarbiauti“.
Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas anksčiau sakė, kad Vokietija negali perduoti atliktų A. Navalno sveikatos tyrimų rezultatų be jo sutikimo, nes jie priskiriami asmens duomenų kategorijai.
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova savo ruožtu pareiškė, kad Vokietijos pozicija A. Navalno klausimu tampa vis labiau groteskiška.
„Šiandien visa tai, žinoma, jau įgauna kažkokias groteskiškas formas", – sakė M. Zacharova pirmadienį televizijos „Rossija 1“ eteryje.
Ji pridūrė, kad Maskva toliau reikalauja Vokietijos pateikti konkrečius faktus.
Garsiausias Rusijos opozicijos politikas A. Navalnas praėjusį mėnesį pasijuto blogai lėktuve, skridusiame iš Sibiro, kur jis buvo nuvykęs tirti korupcijos ir propaguoti savo „išmaniojo balsavimo“ kampanijos prieš regionų rinkimus.
Lėktuvui skubiai nutūpus 44 metų politikas buvo nugabentas į Omsko miesto ligoninę, o vėliau pervežtas į Berlyno kliniką, kur gydytojai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta kovine medžiaga iš „Novičioko“ grupės. Tos pačios grupės medžiaga, kaip teigia Didžiosios Britanijos vyriausybė, 2018 metais Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė.
A. Navalno kolegos mano, jog jis buvo apnuodytas Tomske ir jog šio uždrausto cheminio ginklo panaudojimas rodo, kad už apnuodijimą gali būti atsakinga tik Rusijos valstybė.
Nors tarptautinė bendrija ragina Rusiją atlikti skaidrų tyrimą ir grasina priešingu atveju skelbti sankcijas, šalis baudžiamojo tyrimo nepradėjo.
Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Rusija atmeta „kitų šalių diktatą, kada ir kokias mums pradėti teisines procedūras“.
Jis tvirtino, kad "de facto vykdomi tyrimo veiksmai, bet... de jure nėra pagrindo kelti baudžiamąją bylą, nes visi rusų specialistų testai parodė nebuvus jokių nuodingų medžiagų“, o remtis vokiečių testais negalima, „ypač kai jie buvo atlikti vokiečių karinėse laboratorijose“.
Pirmadienį Berlyno klinika, kur gydomas A. Navalnas, pranešė, kad jo būklė gerėja ir jis jau gali trumpam atsikelti iš lovos.