Gelbėtojai sakė, kad „per tarptautinį tarpininką išsiuntė Jungtinėms Tautoms prašymą reikalauti, kad Rusija spaustų (...) Assadą perduoti slaptų kalėjimų vietų žemėlapius ir sulaikytųjų pavardžių sąrašus, kad būtų galima kuo greičiau juos pasiekti“, sakoma grupės pranešime.
Nuo tada, kai islamistai sukilėliai praėjusį mėnesį pradėjo žaibišką puolimą, perėmė valdžią ir privertė B. al Assadą pabėgti, gelbėtojai stengiasi išlaisvinti tūkstančius sulaikytųjų iš liūdnai pagarsėjusios vyriausybės kalėjimų sistemos. Nuo pat konflikto pradžios B. al Assado vyriausybė buvo kaltinama žmogaus teisių pažeidimais, įskaitant kankinimus, žaginimus ir egzekucijas.
Organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ 2022 m. duomenimis, nuo karą sukėlusio 2011 m. sukilimo Sirijos kalėjimuose mirė daugiau nei 100 tūkst. žmonių, dažnai nukankinti.
Po B. al Assado nuvertimo tūkstančiai žmonių plūdo į Saidnajos kalėjimą – niūrų baisiausių jo režimo įvykdytų žiaurumų simbolį – tikėdamiesi rasti vyriausybės kalėjimuose dingusius artimuosius.
Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi karo stebėtoja taip pat pranešė, kad Saidnajoje, kur sulaikytieji patyrė baisiausius kankinimus, buvo laikoma apie 30 tūkst. žmonių, o tik 6 tūkst. buvo išlaisvinti.
Anksčiau antradienį „Baltieji šalmai“ sakė ieškantys „paslėptų požeminių kamerų“, o vėliau tą dieną paskelbė apie paieškos operacijų Saidnajos kalėjime pabaigą, daugiau sulaikytųjų jie nerado.
Daugelis šeimų tebėra įsitikinusios, kad kai kurie kaliniai buvo laikomi slaptuose požemiuose. Manoma, kad Saidnajos kalėjimas turi kelis požeminius lygius, atskirtus hermetiškų vartų. Dauguma sulaikytųjų oficialiai buvo laikomi dingusiais, o jų mirties liudijimai retai pasiekdavo šeimas, nebent sumokėjus didžiulius kyšius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!