Anot tyrimo, dauguma smūgių yra nukreipta į teritorijas, kurias kontroliuoja grupuotės, kovojančios prieš Sirijos prezidentą Basharą al Assadą. Tarp jų – ne tik ekstremistai iš vietos „Al Qaeda“ padalinių, tačiau ir Sirijos opozicijos kovotojai, kuriuos palaiko Vašingtonas kartu su savo sąjungininkais.
Iš 64 vietų, kurios buvo paviešintos Rusijos Federacijos karinės tarybos žemėlapiuose, daugiausiai 15 buvo ISIS kontroliuojamoje teritorijoje, o likę smūgiai iš oro suduoti kitų grupuočių pozicijoms.
Rusijos karo ekspertas Aleksandras Golcas taip pat pripažino, kad Maskva kovoja ne tiek prieš „Islamo valstybę“, kiek prieš kitas opozicines grupuotes. Aukštas pareigas einantis Vakarų diplomatas Niujorke pareiškė, kad 85 proc. rusų oro smūgių nukreipti prieš grupes, nesusijusias su „Islamo valstybe“.
Kremlius bombardavimą Sirijoje naudoja siekiant išlaikyti nusikaltimais prieš savo tautą kaltinamą prezidentą B. al Assadą. Kiti motyvai, kuriais gali naudotis Maskva – siekis sustiprinti strateginį placdarmą Artimuosiuose Rytuose ir pademonstruoti save globalios karinės galios valstybės vaidmenyje, kai santykiai su Vakarais dėl karo Ukrainoje pasiekė prasčiausią lygį nuo pat Sovietų Sąjungos laikų.
Rusijos karinės oro pajėgos atliko 780 skrydžių ir bombardavo Sirijoje beveik 800 objektų. Anot A. Golco, pagrindinis šių antskrydžių tikslas – B. al Assado antžeminės operacijos palaikymas.
Rusai pamišo dėl Putino: Siriją bombarduojančio Kremliaus vado reitingas „pramušė lubas“
Karinė operacija Sirijoje suteikė dar vieną impulsą Rusijos prezidento Vladimiro Putino populiarumui.
Rusijos prezidento Vladimiro Putino reitingai pasiekė naujas aukštumas, po rekordinio 2015-ųjų birželio, kai populiarumas siekė 89,1 proc., praėjusio mėnesio apklausa parodė dar neregėtus skaičius – 89,9 proc. rusų teigiamai vertina šalies prezidento veiklą.
Tyrimo autoriai VCIOM pažymi, kad toks aukštas prezidento darbo įvertinimo lygis yra susijęs su „pirmiausiai, įvykiais Sirijoje“. Būtent tai, kaip pagrindinį įvykį įvardijo didžioji dalis (26 proc.) apklaustųjų spalio 17-18 dienomis.
Rusijos prezidento reitingai „šoktelėjo“ pernai, kai įvykdžius aneksiją buvo „prisijungtas Krymas“. Didesnis negu 80 proc. reitingas fiksuojamas nuo 2014-ųjų kovo.